اخبار

عملکرد کارت گرافیک GeForce GTX 1080 خارق العاده است!

شرکت انویدیا قرار است کارت گرافیک‌های جدید سری GeForce را به‌زودی به عموم معرفی نماید. تمام این کارت‌ها همه از معماری پاسکال بهره خواهند برد و سردمدار آن‌ها یک کارت خواهد بود که انتظار می‌رود به نام  GeForce GTX 1080 شناخته شود. و اما قسمت جالب خبر که مربوط به اطلاعات لو رفته از این کارت گرافیک است. پیش از آنکه انویدیا فرصتی بیابد تا بتواند مشخصات فنی این کارت را آشکار نماید، وب‌سایت VideoCardz اقدام به انتشار بنچ‌مارک‌های لو رفتۀ آن در نرم‌افزار ۳DMark کرده است.

طبق این بنچ‌مارک‌ها که توسط ۳DMark 11 به دست آمده‌اند و ادعا شده که به کارت گرافیک GeForce GTX 1080 مربوط هستند، امتیاز ۲۷,۶۸۳ برای قدرت گرافیکی این کارت ثبت شده است. همچنین امتیاز بنچمارک ۳DMark’s Fire Strike Extreme که مختص کارت گرافیک‌های قدرتمند کامپیوتری است، ۱۰,۱۰۲ است؛ بنابراین در مقایسه با یک کارت GTX 980 Ti که کلاک آن عوض نشده باشد، کارت گرافیک GTX 1080 تقریباً ۲۵% سریع‌تر است. ولی اگر بخواهیم کارت اول را اورکلاک کنیم، فاصله بین آن‌ها کمتر از این خواهد بود.

نرم‌افزار ۳DMark کمی اطلاعات در مورد مشخصات فنی این کارت را نیز در اختیار ما گذاشته است. ظاهراً قرار است شاهد ۸ گیگابایت GDDR5X در این کارت باشیم که از یک سرعت کلاک مناسب نزدیک به ۱۰,۰۰۰ MHz (320 GB/s) بهره می‌برد. سرعت کلاک اصلی را می‌توان تا ۱٫۸ GHz افزایش داد و GPU به کار رفته در برد کارت گرافیک GeForce GTX 1080 یک GP104 با معماری پاسکال خواهد بود.
منبع :Tech Spot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا