فراخوان سونی برای عودت لپتاپ های Vaio در بازار

06 تیر 1395

چند وقتی است که لپ تاپ های Vaio از شرکت سونی محبوبیت خاصی پیدا کرده اند. اما باطری این لپ تاپ ها دارای مشکل است و احتمال آتش گرفتن آن ها وجود دارد، به همین دلیل شرکت سونی قصد جمع آوری این لب تاپ ها را دارد.

به گزارش کلیک، سونی قصد جمع آوری حدود ۱۷۰۰ تا از لپ تاپ های خود را دارد، چون باطری آن ها مشکل دارند و اگر خیلی داغ شوند امکان خطر آتش سوزی وجود دارد.

البته تا کنون هیچ گزارشی از کمیسیون سلامت محصولات (CPS) در ایالت متحده مبنی بر آسیب رسانی این نوع باطری ها دریافت نشده است.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا شرکت سونی به جای شرکت ژاپنی تولید کننده این نوع لپ تاپ، آن ها را جمع آوری می کند.

جواب این سوال این است که این لپ تاپ ها و باطری های خراب شان زمانی منتشر شدند که در آن موقع شرکت سونی صاحب امتیاز این نوع لپ تاپ بود. یا به عبارتی دیگر لپ تاب های مشکل دار با برند سونی وارد بازار شده و در واقع Vaio نیستند.

باطری هایی با شماره VGP-BPS26 ،۱-۸۵۳-۲۳۷-۱۱ و ۱-۸۵۳-۲۳۷-۲۱ که در لپ تاپ هایی که در سال ۲۰۱۳ تولید و به فروش رسیدند موجود است و امکان آتش گرفتن آن ها وجود دارد. شما می توانید از طریق Windows Device Manager اطلاعات باطری لپ تاپ خود را ببینید.

ما به شرکت های سونی و وایو ایمیل فرستادیم و پرسیدیم که کدام مدل از لپ تاپ های وایو مشکل دارند. به محض دریافت خبر های بیش تر، شما را از آن آگاه خواهیم کرد.

رکوردشکنی ویندوز ۱۰ برای تصاحب بازار جهانی رایانه‌ها !

این برای اولین بار نیست که باطری لب تاپی باعث بروز همچین مشکلی می شود و میلیون ها باطری لپ تاپ به دلیل داشتن همچین مشکلی از مصرف کنندگان پس گرفته شده اند.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی