فروش بیش از ۳ میلیارد اپلیکیشن کافه بازار در نوروز ۹۵

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

حسام آرمنددهی مدیرعامل کافه‌بازار در گردهمایی دو روزه توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان صنعت موبایل (پنج‌شنبه‌ بازار) با تکذیب خبر فروش سهام این شرکت به خارجی‌ها گفت: در ۵ سال گذشته توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ۳۶۶ میلیارد ریال درآمد کسب کردند و تنها در ۲ هفته نوروز ۹۵ کاربران ۳ میلیارد تومان برنامه موبایل خریدند.
در این گردهمایی حسام آرمنددهی مدیرعامل کافه‌بازار از جهش در صنعت برنامه‌های آندرویدی ایران خبر داد و گفت: ۲ سال گذشته شاهد رونق و شکوفایی اپلی‌کیشن‌های ایرانی بوده‌ایم.
آرمنددهی همچنین با اشاره به آماری از فعالیت کافه‌بازار اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ میلیون حساب کاربری در این بازار فعال است و این اپلی‌کیشن ۳۰ میلیون بار نصب فعال شده است و هر روز به طور متوسط ۴ میلیون کاربر از این بازار استفاده می‌کنند.
کافه بازار
وی یادآور شد:‌ بیش از ۸۰ درصد برنامه‌های این بازار آندرویدی ایرانی هستند و گروه ابزارها، ارتباطات و کاربردی در کنار بازی‌ها محبوب‌ترین نرم‌افزارها بین کاربران ایرانی به شمار می‌آیند.
مدیرعامل کافه‌بازار همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اخبار منتشر شده مبنی بر فروش سهام بزرگترین بازار آندرویدی و بزرگترین فروشگاه اینترنتی به یک شرکت خارجی گفت: در ۳ سال اخیر هیچ نقل و انتقال سهامی انجام نشده و تنها مقداری سهام به کارمندان خود کافه‌بازار فروخته شده است.
آرمنددهی همچنین درباره برخورد با محتوای مجرمانه در حوزه اپلی‌کیشن افزود: طبق قوانین میزبانی و قوانین کپی‌رایت عمل می‌کنیم و اگر تذکری درباره اپلی‌کیشن خاصی دریافت کنیم، آن را به شرکت‌های میزبانی منتقل کرده و مشکل را حل می‌کنیم.
همچنین در ادامه این مراسم معاون فناوری رئیس جمهور امروز در گردهمایی دو روزه توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان صنعت موبایل (پنج‌شنبه‌ بازار) از سهم کم شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ناخالص ملی انتقاد کرد و گفت:‌ تا زمانی که سهم شرکت‌های دانش‌‌بنیان از تولید ناخالص ملی کشور به حد معقولی نرسد، نیازمند فروش نفت و خام‌فروشی منابع زیرزمینی برای اداره کشور خواهیم بود.
سورنا ستاری با بیان آمار تعداد شرکت‌های فعال دانش‌بنیان در کشور تصریح کرد: با وجود فعالیت ۲۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان اما از نظر تعداد شرکت‌های این حوزه در حد قابل قبولی نیستیم که البته همین تعداد شرکت تاکنون ۱۲ هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌اند.

نسخه آزمایشی اندروید ۶٫۰ برای P8lite در آستانه انتشار

 
کافه بازار 2
وی همچنین با اشاره به برگزاری گردهمایی ۲ روزه توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان صنعت موبایل با حمایت کافه‌بازار گفت: فعالان این بازار با تکیه بر نوآوری فعالیتی را رقم زده‌اند و افراد زیادی را از استخدام دولتی بی‌نیاز کرده‌اند.
ستاری همچنین نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان در کشور را دارای موانع متعددی دانست و توضیح داد: در دولت و جامعه تفکرات منسوخی وجود دارد که مهم‌ترین مشکل معاون علمی ریاست جمهوری برای ترویج فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان است و این تفکرات با روش قدیمی همخوانی ندارد.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی