اخبار

فروش ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل سرقتی به قیمت کمتر از یک دلار

به‌تازگی یک هکر روسی در دارک نت تعداد ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل سرقتی به همراه پسورد مربوط به سرویس‌های معروف ایمیل را به قیمت کمتر از ۱ دلار برای فروش قرار داده است.

این هکر روسی با اسم مستعار The Collector در یک وب‌سایت موجود در دارک وب تعداد ۱٫۱۷ میلیارد آدرس ایمیل و پسورد مربوط به سرویس‌های معروفی مانند Gmail، مایکروسافت، یاهو و Mail.ru را برای فروش قرار داد که توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

زمانی که این هکر ادعا کرد که اطلاعات این تعداد آدرس ایمیل‌ سرقتی را در اختیار دارد، محققان شرکت امنیتی Hold Security با او به‌صورت ناشناس وارد مذاکره شدند تا اطلاعات مربوط به این ایمیل‌ها را از او خریداری کنند. در کمال تعجب او قبول کرد که تمام اطلاعات ایمیل‌ها را تنها در ازای ۵۰ روبل (کمتر از ۱ دلار) در اختیار آن‌ها قرار دهد.

البته به نظر می‌رسد که نباید نگران چیزی بود. آقای الکس هولدن (Alex Holden) مدیرعامل شرکت امنیتی Hold Security در این خصوص گفت:

تعداد زیادی از این ۱٫۱۷ میلیارد آدرس ایمیل تکراری و اشتباه است و تنها ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل از این تعداد به‌صورت یکتا وجود دارند.

بر اساس گزارش‌ها تعداد ۵۷ میلیون از این ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل سرقتی متعلق به سرویس‌دهنده‌ی مشهور و پیشتاز روسیه یعنی Mail.ru است. پس از آن ۴۰ میلیون ایمیل مربوط به یاهو، ۳۳ میلیون مربوط به مایکروسافت و در نهایت ۲۴ میلیون نیز مربوط به سرویس ایمیل گوگل یعنی Gmail هستند.

شرکت امنیتی Hold Security این ایمیل‌ها را در اختیار مسئولان Mail.ru قرار داد و آن‌ها به‌طور کامل صحت این ایمیل‌ها را تکذیب کردند و ادعا کردند که هیچ‌یک از این ایمیل‌ها در بانک اطلاعاتی آن‌ها قرار ندارد.

هفته‌ی گذشته نیز وب‌سایت PwnedList موردحمله‌ی هکرها قرار گرفت و اطلاعات میلیون‌ها ایمیل از این وب‌سایت به سرقت رفت. این وب‌سایت دارای بزرگ‌ترین پایگاه داده‌ی ایمیل‌های سرقتی است که شما می‌توانید با واردکردن ایمیل خود از در امان بودن ایمیل خود اطمینان حاصل کنید.

منبع:thehackernews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا