رونمایی از فریم ورک جدید ال جی برای تکنولوژی پیشرفته هوش مصنوعی

رونمایی از فریم ورک جدید ال جی برای تکنولوژی پیشرفته هوش مصنوعی

دکتر I.P. Park رئیس و مدیر ارشد فناوری شرکت ال‌جی الکترونیکس در نمایشگاه CES 2020 از چهارچوبی (فریم‌ورک) برای آینده توسعه هوش مصنوعی با عنوان «سطوح تجربه هوش مصنوعی: آینده هوش مصنوعی و تجربه انسانی» رونمایی کرد. این فریم‌ورک مفهومی از طریق برند LG ThinQ و چشم‌انداز جاه‌طلبانه‌اش برای دگرگونی تجربیات روزمره از طریق اتصال تمامی جنبه‌های زندگی مردم با نقاط تماس هوشمند، پیش خواهد رفت.

 

این طرح و برنامه دور از دسترس یک نقشه راه واضح و شفاف برای هوش مصنوعی و مقصد نهایی آن ترسیم می‌کند که می‌تواند شامل محصولاتی با سیستم منسجم یکپارچه و سرویس‌هایی باشد که می‌توانند در هر نقطه زمین احساس حضور در خانه را خلق کنند. هنگام صحبت در مرکز همایش‌های خلیج ماندالی دکتر Park شرح داد که در میان موجی از ایده‌ها و مفاهیم مرتبط با هوش مصنوعی، موضوع مهم این است که یک فریم‌ورک ساختاریافته برای توسعه هوش مصنوعی در تمامی صنایع داشته باشیم تا بر زندگی مشتریانی که به آن‌ها خدمت می‌کنیم، تأثیری معناداری داشته باشیم.

در این برنامه Jean-François Gagné هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل Element AI هم روی صحنه به دکتر Park ملحق شد. Element AI شرکتی مونترآلی است که شهرت فراوانی در اجرای مؤثر طرح‌های هوش مصنوعی دارد. این دو به بحث درباره این پرداختند که یک فریم‌ورک چگونه باید توسعه یابد و چطور به‌عنوان یک صنعت باید هنگام توسعه تکنولوژی‌های آینده مسئولیت‌پذیر باشد تا بتواند نقشی تحول‌گرایانه را برعهده‌گرفته و چهار سطح تجربه هوش مصنوعی (AIX)‌ را به‌خوبی تشریح کند (بهره‌وری، شخصی‌سازی، استدلال و اکتشاف) که ریشه در جهش‌های قابل‌توجه ازنظر ظرفیت‌های تکنیکی و کاربردهای آن دارند.

 

دکتر Park توضیح داد که بهره‌وری به‌عنوان اولین سطح، جایی است که یک دستگاه خاص و توابع عملکردی آن می‌توانند با دستورات ساده‌ای خودکارسازی شوند؛ که این سطح امروزه توسط سیستم‌های تشخیص صدا و محصولات مجهز به هوش مصنوعی در بازار کنونی در دسترس است. در این سطح، هوش مصنوعی به‌صورت خودکار کارایی را تنظیم کرده و در ارتباط با پارامتر‌های حسی ورودی از پیش تعریف‌شده، بهره‌وری در تعامل با کاربر را به حداکثر می‌رساند. به‌عنوان نمونه‌ای از سطح اول هوش مصنوعی می‌توان به دستگاه تهویه مطبوع LG ThinQ اشاره کرد که سنسورهای هوشمندی برای تشخیص حضور افراد در اتاق و تنظیم دما و جریان هوا بر اساس آن دارد.

طبق پیش بینی ها ال‌جی امسال ۱۰ میلیون نسخه از الجی جی ۵ خواهد فروخت

رونمایی از فریم ورک جدید ال جی برای تکنولوژی پیشرفته هوش مصنوعی

Gagné گفت: سطح بعدی شخصی‌سازی است که بر الگوهای یادگیری برای شخصی‌‌سازی و بهینه کردن عملکرد ابزارها متمرکز است. دستگاه‌ها و سرویس‌های بهره‌مند از هوش مصنوعی در این سطح می‌توانند از طریق تعامل با کاربران و محیط به جمع‌آوری اطلاعات بپردازند، الگوها را تشخیص دهند و از آن‌ها برای بهبود توانایی‌شان برای انجام مؤثرتر وظایف و ساده‌سازی تعامل با کاربر بهره ببرند. دکتر Park توضیح داد که چگونه نسل بعدی جاروبرقی‌های روباتیک R9 ال‌جی قادر خواهند بود با به خاطر سپردن الگوهای مکان و فضا، از اشتباهاتشان درس بگیرند (مانند گیر افتادن در شکاف‌ها و کنج دیوارها).

 

استدلال به‌عنوان سومین سطح، شیوه پیش‌بینی یک هوش مصنوعی است که از هوش جمعی در قالب سیستمی متشکل از ابزارها و سرویس‌های گوناگون، برای یادگیری علت و معلولی بهره می‌برد. با درک و فهم علت الگوها و عادات رفتاری مشخص، هوش مصنوعی در این سطح می‌تواند بهتر از پس پیش‌بینی و ارائه توصیه‌های مثبت و کارآمد به مشتریان بر بیاید. دکتر Park اشاره کرد که: «این همان‌جایی است که ما می‌توانیم از تنوع بالای محصولات در سبد کالایی خودمان بهره ببریم، زیرا ما به نقاط تماس هوشمند فراوانی نیاز داریم که در تعامل با کاربر باشند و با جمع‌آوری اطلاعات سعی کنند «چرایی» هر چیزی را آموخته و رابطه علیت را برقرار سازند.»

دکتر Park تأکید می‌کند اگرچه هنوز در آینده بسیار دور باید منتظر چنین چیزی باشیم، اما سطح چهارم یا اکتشاف «هدف غایی و نهایی برای هوش مصنوعی ال‌جی است». با استفاده از مفهوم یادگیری تجربی بر اساس روش‌های علمی، سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی قادر خواهند بود توانایی‌های جدیدی را در خود پرورش دهند که از راه شکل‌دهی و آزمایش فرضیات برای دستیابی به استنتاج‌های جدید و فعال ساختن آن‌ها برای یادگیری، بهبود و خلق ارزش‌های بیشتر در زندگی کاربر معنی می‌یابند.

 

Gagné از Element AI هم افزود: «به‌عنوان پیشگامان زمینه کاری هوش مصنوعی این وظیفه و رسالت ما است که هم‌زمان با گسترش مرزهای تحقیقات و توسعه هوش مصنوعی، اهمیت تجربه انسانی را کاملاً موردتوجه قرار دهیم. امیدواریم با همراهی ال‌جی الکترونیکس بتوانیم اصول و استانداردهای چهارگانه‌ای وضع کنیم که هنگام ساخت آینده، راهنمایی برای فعالان عرصه هوش مصنوعی برای دقت بر رویکرد انسان‌محور باشد.»

آیا گوشی ال جی جی ۵ در نمایشگاه MWC 2016 عرضه می شود؟

 

معرفی سطوح تجربه هوش مصنوعی (AIX) با استقبال چهره‌های پیشرو در این زمینه از سوی صنعت و دانشگاه همراه شده است. Yoshua Bengio برنده جایزه تورینگ و مؤسس و مدیرعامل موسسه تحقیقاتی Mila می‌گوید: «این وظیفه ما است که توسعه هوش مصنوعی را به سمت و سویی هدایت کنیم که در آینده، تکنولوژی به شکلی مهار شود که هم برای جوامع و هم افراد سودمند و مفید واقع شود.» تأسیس موسسه تحقیقاتی Mila نتیجه همکاری دانشگاه مونترآل و دانشگاه مک‌گیل با موسسه پلی‌تکنیک مونترآل و HEC Montréal است.

 

در پایان دکتر Park خلاصه‌ای از ابداعات هوش مصنوعی جذابی را معرفی کرد که در روزهای آینده می‌توانید آن‌ها را در فضای نمایشگاهی عظیم ال‌جی طی برگزاری CES 2020 مشاهده کنید. Embodying طرح مفهومی Anywhere is home (همه‌جا خانه است)‌ ال‌جی است که قرار است با LG ThinQ Zone یک سبک زندگی واقعاً شبکه‌ای را خلق کند که فراتر از محدوده منزلتان توسعه خواهد یافت و نشان می‌دهد که چگونه محصولات و سرویس‌های هوش مصنوعی ال‌جی همراه با رویکردهای متفاوت زندگی افراد گوناگون، قادر به خلق ارزش‌های مصرف‌کننده بی‌نظیری باشند.

 

تجربه LG ThinQ Home با Smart Door آغاز می‌شود که قبل از باز کردن قفل ابتدا هویت مراجعان را از طریق چهره یا الگوی رگ‌های خونی شناسایی می‌کند. علاوه بر این مشخصه‌های بیومتریک برای دستیابی به محل نگهداری مواد غذایی تازه هم ضروری هستند. هنگام خروج از خانه هم می‌توانید از نمایشگر پشت در برای مشاهده اطلاعات مفیدی همچون وضعیت ترافیک و آب‌وهوا استفاده کنید. وقتی هم آن را روی حالت ترک خانه تنظیم می‌کنید، پس از خروج تمامی ساکنان خانه، در هوشمند ال‌جی دستورات لازم برای عملکرد کم‌مصرف را به دیگر لوازم‌خانگی ارسال می‌کند.

در بخش Connected Car Zone، ال‌جی تجربیات درون ماشین شخصی‌سازی‌شده تری را به نمایش می‌گذارد که به رانندگان و مسافران اجازه می‌دهد در جاده‌ها هم تجربه بودن در منزل را داشته باشند. راهکار ماشین متصل ال‌جی بر اساس پلتفرم webOS Auto کار می‌کند که با همکاری شرکت پیشرو سازنده صندلی ماشین Adient توسعه‌یافته است. داخل ماشین نمایشگرهای OLED تعبیه‌شده تا کاربران بتوانند ادامه برنامه تلویزیونی‌شان را ببینند یا فیلمی را که در خانه شروع کرده بودند به اتمام برسانند. Personal Sound Zone هم تجربه چندرسانه‌ای منحصربه‌فردی برای هر یک از افراد درون ماشین ارائه می‌کند؛ و در این میان دستیار صوتی Virtual Personal Assistant با دقت خوبی صدای کاربران را شناخته و حتی وقتی صدای موسیقی و صحبت درون ماشین زیاد باشد، دستورات صوتی لازم را از کاربر مجاز دریافت می‌کند.

الجی V20 امروز رسما معرفی شد ، طراحی لوکس در قالبی با دوام

ThinQ Fit Collection Zone هم به مراجعان فروشگاه‌ها اجازه می‌دهد بدون حضور در اتاق پرو، لباس‌های مختلف را روی تنشان امتحان کنند. LG ThinQ Fit نسخه تکامل‌یافته ایده اولیه آینه هوشمند ال‌جی است که با استفاده از دوربین‌های سه‌بعدی، ابعاد دقیق بدن کاربر را مشخص کرده و یک آواتار در ابعاد واقعی برای پرو مجازی لباس آماده می‌کند. این تکنولوژی قادر است بر اساس کلان داده، سبک و استایل پوشش را هم پیشنهاد دهد و شما را مستقیماً به پلتفرم‌هایی متصل کند که امکان سفارش آنلاین لباس را فراهم می‌آورند.

 

و مطمئناً CES بدون روبات‌های ال‌جی چیزی کم دارد. راهکارهای روباتیک ال‌جی همیشه با توانمندی‌هایی چون آشپزی، خانه‌داری بهینه و درجه‌یک شرکت‌کنندگان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. همچنین در رستوران آینده نگرانه‌ای که در آن روبات‌های LG CLOi تمام فرایندهای سفارش، پخت‌وپز، سرو و نظافت را بر عهده‌دارند، شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن ThinQ به رزرو میز پرداخته و از طریق اسپیکر هوشمند، تلویزیون هوشمند یا اسمارت فون به دنبال غذای موردعلاقه‌تان در منو به جستجو بپردازید.

 

همه این‌ها و فراتر از آن را در غرفه #11100 سالن اصلی مرکز همایش‌های لس‌آنجلس تجربه کنید. تمام اخبار و فعالیت‌های ال‌جی در CES را می‌توانید از طریق هشتگ #LGCES2020 در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.


بیشتر بخوانید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟