فعال‌سازی و غیر‌فعال‌سازی پیامک تبلیغاتی تمام اپراتورها با سامانه ۸۰۰

14 تیر 1395

پیامک‌ها در سال‌های اخیر به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغاتی به کار گرفته می‌شود اما متاسفانه برخی از آن‌ها پیامک‌های بیهوده بوده و برای مخاطبان مزاحمت ایجاد می‌کند. اپراتورها وظیفه دارند کاربران خود را از چگونگی قطع پیامک‌های تبلیغاتی آگاه نمایند.

در این راستا الزاماتی برای ارسال این تبلیغات وجود دارد که اپراتورها موظف به رعایت آن‌ها هستند. در صورت فعال‌سازی خدمات ارزش افزوده محتوائی پیامکی از سوی مشترکان، اپراتورها باید در تمامی پیامک‌های ارسالی، هزینه خدمات و نحوه غیرفعال‌سازی را به مشترک اعلام کنند. همچنین تمامی خدمات ارزش افزوده‌ی محتوائی پیامکی باید تنها بین ساعات ۹ صبح تا ۹ شب برای مشترکان ارسال شود. علاوه بر این اگر مشترکی درخواست غیرفعال کردن خدمات ارزش افزوده محتوائی پیامکی را داد، این خدمات باید حداکثر تا ۲۴ ساعت قطع شود.

در گذشته روش‌های فعال‌سازی و غیرفعال سازی خدمات پیامکی برای اپراتورهای مختلف تلفن همراه متفاوت بود. خوشبختانه روش فعال‌سازی و غیر فعال‌سازی خدمات پیامکی از سوی تمامی اپراتورهای تلفن همراه یکسان شده و مشترکان تلفن همراه با استفاده از سامانه پیامکی ۸۰۰ یا شماره‌گیری #۸۰۰* می‌توانند از انواع خدمات ارزش افزوده فعال بر روی سیم‌کارت خود و روش غیر فعال‌سازی آن آگاه شوند و در صورت عدم تمایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار می‌توانند این خدمات را غیرفعال کنند.

البته توجه کنید که قطع سرویس، پیامک‌های تبلیغاتی خود اپراتورها را نیز شامل می‌شود و در صورت درخواست مشترک برای غیرفعال کردن خدمات ارزش افزوده محتوائی پیامکی، خدمات پیامکی مبتنی بر تراکنش شامل خدمات تراکنشی بانکی، خریدهای الکترونیکی و … همچنان برای مشترکان فعال خواهد بود.

منبع: citna
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی