فوشیا سیستم عامل جدید گوگل برای اتحاد اندروید، کروم و iOS

سیستم عامل فوشیا

سیستم عامل فوشیا

شرکت گوگل به تازگی امکانی جدید را به سیستم عامل جدید خود افزوده است که موجب می‌شود تا این سیستم عامل که فوشیا (Fuchsia) نام دارد بتواند با برنامه‌های iOS نیز سازگار شود.

شرکت گوگل دو سیستم عامل اصلی و بزرگ را در اختیار دارد که اندروید و گوگل کروم هستند. این موضوع می‌تواند برای این شرکت بسیار خوشحال کننده باشد ولی پیشرفت این سیستم‌های عامل به نحوی بوده است که به رقبای یکدیگر بدل شده‌اند و همین امر نیز موجب شده است تا این شرکت به فکر ارائه یک سیستم عامل متحد بیفتد.

این سیستم عامل متحد که فوشیا نام دارد، مزایای بسیاری را در خود جای داده است و زبان‌های برنامه‌نویسی متعددی را پشتیبانی می‌کند که مشهورترین آن‌ها زبان‌هایی مانند پایتون و سی پلاس پلاس هستند. با این حال به تازگی سیستم برنامه‌نویسی سوییفت شرکت اپل نیز به فهرست زبان‌های قابل پشتیبانی توسط فوشیا افزوده شده است.

این امر به این معنی است که توسعه دهندگان نرم‌افزاری می‌توانند به‌خوبی برنامه‌هایی را بنویسند که با سیستم عامل iOS نیز سازگاری دارد. به همین دلیل نیز به‌خوبی می‌توان سیستم‌های عامل اندروید، کروم و iOS را به‌صورت متحد در فوشیا خلاصه کرد.

البته اپل هنوز این موضوع را تائید نکرده است و هنوز معلوم نیست که بتوان به‌صورت قطعی از نرم‌افزارهای iOS بر روی فوشیا اجرا شوند یا خیر زیرا اپل به‌شدت در زمینه انجصاری بودن محصول مورد استفاده در سیستم‌هایش حساس است و باید دید که نتیجه این کار به کجا می‌رسد.

شاید حتی در آینده ای نزدیک شاهد این بودیم که آیفون هایی مجهز به سیستم عامل فوشیا به بازار عرضه شدند که البته هنوز برای پیش بینی چنین چیزی خیلی زود است و باید منتظر ماند تا مراحل توسعه این سیستم عامل به پایان رسیده و رقابت مدیریتی شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل نیز به نتیجه مناسب برسد و پس از آن به دنبال نتیجه فوشیا بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟