گلکسی نوت ۸

قابلیتی ویژه برای گلکسی نوت ۸

گلکسی نوت ۸

به نظر می‌رسد که کمپانی سامسونگ با عرضه جدیدترین مدل گلکسی نوت یعنی گلکسی نوت ۸ به دنبال پشت سر گذاشتن فاجعه رخ داده برای نسل قبلی این سری از تلفن‌های همراه هوشمند این کمپانی است.

این غول فناوری که سال گذشته به دلیل آتش گرفتن ناگهانی یکی از پرچم‌داران خود یعنی گلکسی نوت ۷ مجبور به جمع‌آوری کلی آن از بازار شد شب گذشته نسل جدید این دستگاه را در طی کنفرانسی در نیویورک رونمایی کرد. همچنین روسای این کمپانی به دلیل وفاداری کاربرانشان با وجود نقص‌های موجود در گلکسی نوت ۷ در طی این کنفرانس از آن‌ها تشکر کردند.

کوه دونگ جین به‌عنوان رییس بخش موبایل این کمپانی دراین‌باره بیان کرد که: «هیچ‌کدام از ما اتفاق سال گذشته را فراموش نمی‌کنیم؛ اما من هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم که چگونه میلیون‌ها هوادار سری نوت در کنار ما ماندند پس اجازه دهید تا عمیق‌ترین قدرت شناسی‌ام را نشان دهم.»

فبلت جدید گلکسی نوت ۸ از زمان عرضه اولین سری نوت در سال ۲۰۱۱ وعده داده شده بود. انتظار می‌رود که این دستگاه که هم‌اکنون با قیمت ۸۶۹ دلار قابل پیش‌خرید کردن است در ۱۵ سپتامبر در فروشگاه‌ها در دسترس قرار گیرد. این دستگاه را می‌توان اولین تلفن همراه هوشمند به‌حساب آورد که به تقویت دوربین دوقلوی پشت دستگاه پرداخته است. همچنین صفحه نمایش ۶٫۳ این دستگاه از نسل قبلی خود بزرگ‌تر است و همچنین مجهز به دستیار مجازی بیکسبی است. این تلفن همراه هوشمند همچنین ارائه دهنده ویژگی‌های قرار گرفته بر روی گلکسی اس ۸ نیز هست.

از دیگر قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به قلم S Pen اشاره کرد که کاربران می‌تواند با استفاده از آن بر روی صفحه نمایش خود در حالت قفل نیز یاد داشت برداری کنند. همچنین کاربران می‌توانند از قابلیت نوشتن با دست به‌جای تایپ کردن نیز در این گوشی بهره‌مند شوند که نوشته‌های آن‌ها به‌صورت فایل GIF قابل ارسال به دیگر دارندگان گلکسی نوت ۸ است.

قابلیت‌های ارائه شده بر روی این دستگاه هوشمند از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و البته سامسونگ با ارائه این دستگاه امیدوار جبران خسارت‌های حاصله از گلکسی نوت ۷ است. با این حال باید دید که میزان استقبال کاربران از این تلفن همراه هوشمند تا چه حد خواهد بود.

مطلب پیشنهادی