افزوده شدن قابلیت‌های جدید به نرم‌افزار جستجوی گوگل در iOS

15 فروردین 1397
ios 11.3

گوگل برای iOS

گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که نرم‌افزار جستجوی آن برای سیستم عامل iOS با افزودن چند ویژگی کاربردی بهبود یافته است. این اعلامیه دقیقا یک هفته بعد از این‌که گوگل به‌صورت رسمی تائید کرد که در حال اعمال تغییراتی مهم بر روی نرم‌افزار جستجوی خود است عرضه شده است.

یکی از مهم‌ترین تغییرات برای کاربران نرم‌افزار جستجوی گوگل بر روی سیستم عامل iOS افزوده شدن افزونه iMessage است که برای جستجو و به اشتراک‌گذاری فایل‌های گیف به همراه ویدیوها و رستوران‌ها در هنگام ارسال پیام به یکی از دوستان در نظر گرفته شده است.

حال کاربران سیستم عامل iOS با کمک آیکون‌هایی نظیر “Food” و “Nearby” قادر خواهند بود تا موقعیت‌های مکانی مورد علاقه خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند یا به‌صورت مستقیم از درون یک مکالمه به اشتراک‌گذاری یک کارت یا انجام یک جستجو بپردازند. بر اساس اظهارنظرهای گوگل در این رابطه، اگر در حال حاضر از نرم‌افزار گوگل نصب شده بر روی دستگاه iOS خود استفاده می‌کنید برای دریافت این قابلیت‌های جدید نیازی به انجام به‌روزرسانی خاصی ندارید.

از دیگر تغییرات انجام شده توانایی کشف و جستجو سافاری است. برای مثال هر زمان که شما صفحه اینترنتی ویژه‌ای را با گوگل به اشتراک می‌گذارید، این نرم‌افزار پیشنهاد‌هایی را در رابطه با محتوای مرتبط به شما عرضه می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید در رابطه با موضوعی که جستجو کردید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. این قابلیت نه‌تنها در سافاری بلکه بر روی تمامی نرم مرورگرهای نصب شده بر روی آیفون شما فعال خواهد بود.

نسخه بتای عمومی ۸ برای iOS ۱۱

از جمله آخرین ویژگی‌های مربوط به این به‌روزرسانی جدید منوی درگ اند دراپ، گزینه ذخیره و جستجو بر روی آیپد است. اگر در حال حاضر آیپدی دارید که iOS 11 بهره‌مند است احتمالا قادر خواهید بود تا تمامی این اعمال را با استفاده از متن، تصویر و لینک‌ها در نرم‌افزار گوگل اعمال کنید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟