قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس با گارانتی در بازار ایران؛ دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵

25 آبان 1395

اینک چند هفته‌ای می‌گذرد که تازه‌ترین محصولات اپل، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به صورت رسمی و همراه با گارانتی در بازار موبایل ایران به فروش می‌رسند. در حال حاضر چندین شرکت مجوز واردات محصولات شرکت آمریکایی اپل را (البته به طور غیرمستقیم) دریافت کرده و این دیوایس‌ها را با گارانتی روانه بازار می‌کنند. چندی پیش در گزارشی مفصل به قیمت آیفون ۷ در ایران پرداختیم و از ورود این محصولات با گارانتی به بازار خبر دادیم.

با ورود به بازارهای مهم موبایلی ایران، لوگوهای کمپانی اپل تقریبا بر روی اکثر فروشگاه‌ها نقش بسته است و می‌توان گفت که همه‌ی این فروشگاه‌ها حداقل چند گوشی آیفون را در پشت ویترین خود برای فروش قرار داده‌اند؛ هرچند اگر خودشان به شخصه این گوشی را هم نداشته باشند، از سایر فروشگاه‌ها استعلام گرفته و هر طوری که شده برای شما مدل آیفون مورد نظرتان را پیدا می‌کنند. این قضیه نشان از کشش بازار در ارتباط با محصولات اپل و علاقه وافر کاربران ایرانی به گوشی‌های آیفون ساخت این شرکت می‌دهد.

 

قیمت آیفون 7 و 7 پلاس با گارانتی در بازار ایران

اما شاید این علاقه وافر باعث شده تا همچنان قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس در بازار ایران به مراتب بالاتر از قیمت رسمی اعلام شده توسط اپل باشد و در این بین سودجویان نهایت استفاده را نیز از این امر بکنند. اول از هر چیزی باید به گستردگی تفاوت در قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس اشاره کرد. این مشکل عدم هماهنگ سازی قیمت‌ها باعث شده تا هر فروشگاهی قیمت مختص به خود را برای فروش این گوشی‌ها در نظر بگیرد، که نشان دهنده عدم کنترل واقعی بر روی کار آن‌هاست. به عنوان مثال وارد فروشگاهی در بازار چارسو شدیم که نسخه ۱۲۸ گیگابایتی آیفون ۷ را با قیمت ۳.۲۰۰.۰۰۰ تومان به فروش می‌رساند و درست در مغازه کناری همین گوشی با گارانتی مشابه به قیمت ۳.۳۵۰.۰۰۰ تومان فروخته می‌شد. با توجه به اینکه بازار موبایلی کشور، به هیچ عنوان بازار نوپایی به حساب نمی‌آید، کمی عجیب به نظر می‌رسد که چگونه مسئولان ذیربط هنوز هم موفق به مهار هرج و مرج قیمتی نشده‌اند.

آیا فروشگاه اپل در تهران راه اندازی می‌شود؟

 

قیمت آیفون 7 و 7 پلاس با گارانتی در بازار ایران

پس از بازار چارسو به علاالدین هم سر زدیم از وضعیت قیمت این دو گوشی در آن‌جا نیز مطلع شویم. قیمت‌ها به طور کلی تفاوت زیادی را با قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس در بازار چارسو نداشت؛ اما آن چیزی که باعث می‌شد تا خریداران از قیمت نهایی قابل پرداخت ابراز رضایت نکنند، آپشن‌های پیشنهادی فروشندگان نظیر انواع قاب‌ها و لیبل‌های محافظ بود که دیگر حدشان از پیشنهاد گذشته بود و به نوعی خریداران با اجبار خریدن آن‌ها توسط فروشندگان مواجه می‌شدند. در این بین بسیاری از افراد سودجو نیز از مشتریان خود مبالغی را تحت نام «هزینه رجیستر گوشی» دریافت می‌کردند. همانطور که بارها ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرده باید توجه داشته باشید:

برای خرید هرگونه گوشی موبایل، کاربران نیازمند پرداخت هیچ مبلغی در قالب «رجیستر گوشی، فعال سازی اینترنت ۴G و غیره» نبوده و این موارد، مبالغی هستند که توسط فروشندگان سودجو از مشتریان کسب می‌شوند.

 

قیمت آیفون 7 و 7 پلاس با گارانتی در بازار ایران

در بازار موبایل ایران نیز شرایطی مشابه بازار چارسو حاکم بود؛ با این تفاوت که این روزها بازار چارسو را می‌توان به عنوان یکی از شلوغ‌ترین مراکز فروش موبایل کشور نامید.

با تمام این تفاسیر ما لیستی از قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس به تاریخ دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ را در زیر قرار داده‌ایم که می‌توان از آن‌ها به عنوان مناسب‌ترین قیمت قابل ارایه حال حاضر بازار اشاره کرد. لازم به ذکر است که در حال حاضر شرکت‌های مدیاپردازش ، توسعه سرمایه گذاری گروه آروند ، سیب طلایی هوشمند ، اکسیر تجارت صبا ، الماس سیستم ،‌ داتیس امرتات ، ایرانیان قائم همراه ، ماناتل پارس و شرکت تجاری دلتا همراه پرداز شرق واردکنندگان رسمی گوشی های آیفون به ایران هستند.

تمامی قیمت های موجود در جداول پایین، از منابع رسمی بازار در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۵ گردآوری شده و ممکن است در مرور زمان تغییر کند
لیست قیمت آیفون ۷ (به تومان)
مدل گوشیمشکیطلایینقره‌ایرزگلدجت بلک
۳۲ گیگابایتی۲.۶۹۰.۰۰۰۲.۶۹۰.۰۰۰۲.۶۹۰.۰۰۰۲.۶۳۰.۰۰۰۲.۷۲۰.۰۰۰
۱۲۸ گیگابایتی۳.۲۱۰.۰۰۰۳.۲۱۰.۰۰۰۳.۲۱۰.۰۰۰۳.۱۸۰.۰۰۰۳.۲۲۰.۰۰۰
۲۵۶ گیگابایتی۳.۳۰۰.۰۰۰۳.۳۰۰.۰۰۰۳.۲۸۰.۰۰۰۳.۲۵۰.۰۰۰۳.۴۵۰.۰۰۰
افتتاح بزرگترین مرکز خدمات هوآوی در بازار موبایل ایران

 

لیست قیمت آیفون ۷ پلاس (به تومان)
مدل گوشیمشکیطلایینقره‌ایرزگلدجت بلک
۳۲ گیگابایتی۳.۴۲۹.۰۰۰۳.۴۲۰.۰۰۰۳.۴۲۹.۰۰۰۳.۳۸۰.۰۰۰۳.۴۸۰.۰۰۰
۱۲۸ گیگابایتی۴.۱۳۰.۰۰۰۴.۱۱۵.۰۰۰۴.۱۳۰.۰۰۰۴.۱۰۰.۰۰۰۴.۳۵۰.۰۰۰
۲۵۶ گیگابایتی۴.۳۴۰.۰۰۰۴.۳۳۰.۰۰۰۴.۳۴۰.۰۰۰۴.۳۱۵.۰۰۰۴.۵۵۰.۰۰۰
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی