قیمت تقریبی آیفون X در ایران در مقایسه با نقاط مختلف جهان

16 سپتامبر 2017
آیفون X

قیمت آیفون X

همراه ویژه و پرچم‌دار منحصر به فرد جدید شرکت اپل یعنی آیفون X به‌تازگی نیمی از اخبار تمامی رسانه‌های دیجیتالی را به خود اختصاص داده است و گران‌ترین آیفون تاریخ نیز لقب گرفته است. این محصول در کشور آمریکا با قیمت پایه‌ای که تنها یک دلار از ۱۰۰۰ دلار کمتر است. تجربه نشان می‌دهد که این محصول در ایران با قیمتی کمتر از ۵ میلیون تومان یا نزدیک به ۱۳۰۰ دلار عرضه نخواهد شد.

البته قیمت ایران به نسبت قیمت مناسبی است زیرا در برخی از کشورهای جهان مانند چند کشور اروپایی و چند کشور شرق آسیا شاهد عرضه این محصول با قیمتی بیشتر از ۱۵۰۰ دلار هستیم. قیمت ایران تقریبا با کشورهایی مانند انگلستان، ترکیه، مالزی و کره جنوبی یکی است.

گران‌قیمت‌ترین آیفون‌ها در کشورهای منطقه اسکاندیناوی عرضه می‌شود و پس از آن نیز کشورهایی مانند ایتالیا، روسیه و غیره وجود دارند که قیمت آیفون در آن‌ها نزدیک به ۱۴۰۰ دلار است. با این وجود سوال اصلی‌ای که پیش می‌آید این است، با توجه به این‌که این قیمت‌ها برای مدل پایه یعنی مدل ۶۴ گیگابایتی این تلفن همراه است و مدل ۲۵۶ گیگابایتی بسیار گران‌تر از این تمام می‌شود، آیا خرید آیفون X منطقی برای خریداران دارد؟

به نظر من اپل سال‌هاست که راه خود را گم کرده است و دیگر آن شرکت نوآوری که نخستین آیفون را عرضه کرد نیست ولی بسیاری از افراد هستند که با نظر من مخالف هستند و دلایل مخصوص خود را برای این امر دارند. با این حال قیمت گذاری این محصول آن را به یکی از گران‌ترین نمونه‌های تولید شده در تاریخ بدل کرده است. یکی از موارد جالب این است که فناوری‌های موجود در این دستگاه هنوز امتحان خود را پس نداده‌اند ولی با توجه به لشگر هواداران دو آتشه اپل می‌توان مطمئن بود که آیفون X می‌تواند در بازار مصرف موفق باشد.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی