الهام گیری شرکت خودروسازی از تلفن‌های همراه

تلفن‌های همراه و خودرو

تلفن‌های همراه هوشمند همه جنبه‌های زندگی ما را تغییر داده‌اند. شاید باور این‌که حدود ۱۵ سال پیش می‌توانستیم یک تلفن همراه خریده و برای نگه‌داشتن آن برای مدت‌ زمان بیش از ۵ سال برنامه‌ریزی کنیم، برای بسیاری از ما دشوار باشد. دلیل این امر نیز کاملا واضح است، شرکت‌هایی مانند سامسونگ و اپل، هر سال سری جدید پرچم‌داران خود را عرضه می‌کنند و در این راه نیز از راهکارهای ویژه‌ای برای افزایش میزان خرید این دستگاه‌ها استفاده می‌نمایند.

یکی از راهکارهای محبوب استفاده شده توسط این شرکت‌ها، امکان تعویض دستگاه با نسخه‌های جدید بوده است که موجب می‌شود تا کاربران برای دسترسی به آخرین مدل از دستگاه‌ها نیازی به پرداخت کل هزینه خرید دستگاه نداشته باشند. این روش که بسیار موفقیت آمیز بوده است، الهام بخش عملکردی جدید توسط یکی از بزرگ‌ترین و خوش‌نام‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان شده است.

شرکت ولوو با الهام گرفتن از طرح تعویض تلفن‌های همراه هوشمند، اقدام به طراحی طرحی مشابه برای خودروهای خود کرده است که به واسطه آن مشتریان می‌توانند خودروی خود را خریداری کرده و پس از یک سال، آن را با مدل جدید تعویض کنند. البته مزایای این طرح به همین‌جا ختم نمی‌شود بلکه مشتریان می‌توانند از مزایای پرداخت قسطی با سود نزدیک به صفر درصد، بیمه و تعمیرات رایگان و غیره نیز استفاده کنند.

با این حال این خدمات در حال حاضر تنها برای یک مدل از خودروهای شرکت ولوو قابل دسترسی است ولی به‌زودی شاهد پیشرفت این پروژه و بسط داده شدن آن به مدل‌های دیگر ولوو خواهیم بود. در صورتی که این پروژه موفق باشد نیز می‌توان در آینده‌ای نزدیک شاهد تعویض سالانه خودرو توسط عموم مردم بود. به این ترتیب تلفن‌های همراه هوشمند در عرصه‌ای که به هیچ عنوان انتظار آن نمی‌رفت یعنی تعیین سیاست‌های فروش خودرو نیز تاثیرگذار بوده و به تغییر دادن دنیای پیرامون ما ادامه می‌دهند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟