اخبار

لیست کروم‌ بوک‌هایی که از اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کنند

لپ‌تاپ‌هایی با سیستم‌عامل کروم گوگل را کروم بوک می‌‌نامند. علی رغم طبیعت خاص و اپلیکیشن‌های محدود، همچون تلفن و تبلت‌های هوشمند، کروم بوک‌ شباهت زیادی به لپ‌تاپ‌های متداول کاربران دارد. اما آیا کروم‌ بوک‌هایی که از اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به این محدودیت پایان داده و کاربران بیشتری را به سوی این محصولات جلب کند؟

برای بسیاری از کاربران سیستم‌عامل اندروید، پشتیبانی کروم بوک از اپلیکیشن‌های اندرویدی بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. کمپانی گوگل در کنفرانس I/O سال جاری از گسترش محدوده اپلیکیشن‌های کروم بوک و پشتیبانی این پلتفرم از برنامه‌های اندرویدی خبر داد. با رخ دادن چنین اتفاقی، کاربران سیستم‌عامل دسکتاپ گوگل امکانات بیشتری را در اختیار خواهند داشت. اما آیا کروم بوک شما از تمامی اپلیکیشن‌های اندروید پشتیبانی می‌کند؟ گوگل اخیرا لیستی در این زمینه منتشر کرده است.

کروم بوک ایسر R11/C738T، کروم بوک ایسوس فلیپ و کروم بوک پیکسل گوگل (۲۰۱۵) از جمله پیشتازان اصلی در پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی به شمار می‌روند. این دستگاه‌ها اول از همه به اپلیکیشن‌های گوگل پلی دسترسی خواهند داشت؛‌ گفته می‌شود کمپانی گوگل ماه آینده پشتیبانی از برنامه‌های اندروید را به سیستم‌عامل کروم ارسال می‌کند (گوگل در کنفرانس هفته قبل خود این موضوع را مطرح کرده بود).

اما خبر امروز ما مربوط به لیستی کامل از دریافت‌کنندگان قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی است. این لیست در مجموع میزبان ده‌ها مدل از کروم بوک‌های مختلف است؛ از محصولات سامسونگ، دل و لنوو گرفته تا کروم بوک‌های ایسر و ایسوس. متاسفانه برخی مدل‌های اولیه کروم بوک این پشتیبانی را دریافت نخواهند کرد، اما جای نگرانی نیست.

تمامی این محصولات قدیمی تا پایان سال از اپلیکیشن‌های اندروید پشتیبانی خواهند کرد. در حال حاضر باید به دنبال نام کروم بوک خود در لیست زیر باشید.

 

کروم‌ بوک‌های پشتیبان اپلیکیشن‌های اندرویدی

 

همان‌طور که گفتیم، پشتیبانی کروم بوک از اپلیکیشن‌های اندرویدی ، انقلابی بزرگ در پلتفرم دسکتاپ گوگل به وجود می‌آورد. نظر شما در این زمینه چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا