ماجرای مشکل صوتی آیفون X چیست

مشکل صوتی آیفون X

مشکل صوتی آیفون X

شرکت اپل که به‌تازگی آیفون X را روانه بازار کرده است، شروع درخشانی را با این تلفن همراه تجربه نکرده است و علیرغم فروش چشمگیر این محصول، مشکلات متعددی در آن به چشم می‌خورد که در آخرین نمونه، کاربران خبر از وجود صدای خش‌خش در سیستم صوتی این دستگاه می‌دهند.

بسیاری از کاربران این دستگاه بخر از این داده‌اند که شاهد صدایی مابین خش‌خش کردن و صدای ضربات داخلی به بلندگو بوده و این مشکل را تجربه کرده‌اند. البته این تجربه در شرایط عادی حاصل نمی‌شود و تنها وقتی‌که صدای دستگاه به ۱۰۰ درصد نزدیک باشد، شاهد این موضوع خواهیم بود و با کاهش دادن صدا به نزدیک به ۷۰ درصد، این مشکل از بین می‌رود. مشکل یاد شده تنها به یک حالت باز‌نمی‌گردد و در زمان گوش دادن به موسیقی یا برقراری تماس و قرار دادن دستگاه بر روی وضعیت بلندگو و حتی در زمان پخش صدای زنگ هشدار از دستگاه به چشم می‌خورد.

شاید با خودتان بگویید که بسیاری از تلفن‌های همراه جهان با مشکلی مشابه روبرو هستند و به‌صورت کلی بلندگوی تلفن‌های همراه چندان نیرومند نیست. بااین‌وجود سوال اصلی این است که آیا برای این تلفن‌های همراه رقم ۱۰۰۰ دلار پرداخت‌شده است؟ باوجوداینکه این مشکل تنها در درصد پایینی از کاربران گزارش‌شده است ولی با توجه به فروش چند میلیون آیفون X می‌توان درک کرد که تعداد کاربرانی که از این مشکل در عذاب هستند، چندان پایین نیست.

شایان‌ذکر است که اپل نسبت به این موضوع عکس‌العمل خاصی نشان نداده است ولی پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی شاهد عرضه یک وصله به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای این دستگاه باشیم تا مشکل در بسیاری از دستگاه‌های یاد شده رفع شود. دستگاه‌هایی که این مشکل در آن‌ها پایدار باشد نیز به نقص سخت‌افزاری دچار هستند و کاربران باید برای رفع آن برای اجرای قانون ضمانت دستگاه خود اقدام کنند که متأسفانه در ایران خبری از چنین خدماتی برای اپل نیست.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی