• خانه
  • اخبار
  • مالکیت اپل بر فناوری هوش مصنوعی درک کننده تصاویر
هوش مصنوعی اپل برای عکس

مالکیت اپل بر فناوری هوش مصنوعی درک کننده تصاویر

هوش مصنوعی اپل برای عکس

اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی اپل سال جاری میلادی اظهار داشت که iOS11 با کمک فناوری‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی به نرم‌افزار تصاویر جدید و بهبودیافته‌ای مجهز خواهد بود. البته برخی از پیشرفت‌ها در این فناوری ممکن است به دلیل مالکیت کمپانی استارت آپ فرانسوی Regaind باشد که به فناوری بینایی کامپیوتری خود مشهور است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده در وب‌سایت‌های معتبر، اپل احتمالاً در ابتدای سال جاری میلادی اقدام به خرید کمپانی فرانسوی Regaind کرده باشد.

فناوری بینایی کامپیوتری Regaind می‌تواند محتوای تصاویر را بررسی کند و برای مثال با جستجوی کلمه سگ از سوی کاربر به‌سرعت در تصاویر به دنبال عکسی بگردد که در آن سگی وجود دارد و آن را برای کاربر به نمایش دربیاورد. نرم‌افزار تصاویر اپل چندین سال است که به این فناوری مجهز شده است اما مالکیت Regaind می‌تواند به‌عنوان کلیدی برای تقویت توانایی این قابلیت شده و حتی به‌عنوان رقیبی برای نرم‌افزار تصاویر گوگل در نظر گرفته شود.

بر اساس ادعاهای منتشرشده در وب‌سایت Regaind، این فناوری نه‌تنها می‌تواند به محتوای عکس‌های شما پی ببرد بلکه می‌تواند ارزش فنی و زیبایی آن را نیز مشخص کند. این امر می‌تواند زمانی به کمک کاربر بیاید که می‌خواهد از بین تصاویر دریافت شده از یک صحنه بهترین آن را برگزیند. به‌این‌ترتیب این نرم‌افزار با بررسی و مقایسه ویژگی‌هایی از قبیل رنگ تصاویر بهترین را به کاربر معرفی می‌کند. همین امر نیز ایجاد آلبوم‌های جدید را بسیار راحت‌تر می‌سازد.

البته چیزی که بیش از همه موردتوجه است این است که کمپانی Regaind می‌تواند تصویر صورت افراد  را برای پی بردن به جنسیت، سن، احساسات و… آن‌ها موردبررسی قرار دهد که این قابلیت بسیار مشابه به ویژگی فیس اپ است. اپل می‌تواند از این فناوری نه‌تنها برای دریافت سلفی‌های بامزه برای اینستاگرام استفاده کند بلکه می توان از آن در قابلیت animoji آیفون X نیز بهره مند شود.

مطلب پیشنهادی