مایکروسافت در حال افزودن ترکپد مجازی به ویندوز ۱۰ است

20 آبان 1395

اگر خاطرتان باشد مایکروسافت به روز رسانی Creators Update برای ویندوز ۱۰ را حدودا یک ماه پیش ارائه کرد و در کنار آن اعلام نمود که تعدادی قابلیت ها و امکانات جدیدی دیگری نیز ظرف ماه های آینده از راه می رسند.

البته ردموندی ها اطلاعات زیادی را در این باره منتشر نکردند، با این همه به نظر می رسد که این شرکت حقیقا قصد دارد خبرهای شگفت انگیری را منتشر کند.

حالا در یک نسخه تستی جدید از ویندوز ۱۰ (بیلد ۱۴۹۶۵) که روز گذشته برای اینسایدرهای ویندوز منتشر شده نوعی ترکپد مجازی برای این سیستم عامل به چشم می خورد.

مایکروسافت در توضیحات خود پیرامون این ترکپد آن را به عنوان روشی برای کنترل مانیتورهای اکسترنال با استفاده از تبلت (بدون نیاز به ماوس) توصیف کرده است. این قابلیت درون تسکبار ویندوز قرار دارد که در صورت انتخاب یک ترکپد مجازی را روی صفحه نمایش شما باز می کند و می توانید از طریق آن ماوس خود را کنترل کرده و روی گزینه های مختلف کلیک راست یا چپ کنید.

به این ترتیب قادر خواهید بود که یک آیکون تاچپد را در محدوده نوتیفیکیشن فعال نموده و ژست های مربوط به آن را نیز در پنل اصلی تنظیمات ویندوز تغییر دهید.

روشن است که این قابلیت جالب مورد توجه و علاقه آن دسته از کاربران تبلت های ویندوزی قرار خواهد گرفت که برای استفاده از گجت خود کیبورد یا ترکپدی در اختیار ندارند و افرادی هم که عادت دارند تبلت هایشان را به مانیتورهای اکسترنال متصل کنند قطعا از آن استقبال خواهند کرد.

سرفیس بعدی مایکروسافت می‌تواند یک کامپیوتر همه کاره باشد!

اما در کنار این قابلیت، مایکروسافت اپلیکیشن Sticky Notes خود را نیز دستخوش تغییراتی کرد و زبان ها و مناطق بیشتری را برایش در نظر گرفته و حتی قابلیت تشخیص ایمیل، URLs، شماره موبایل، آدرس و سهام در برخی کشورهای دیگر را نیز به آن اضافه نموده.

مایکروسافت همچنین قابلیت های Windows Ink را نیز بهبود داده و از این پس دسترسی به تنظیمات قلم، گزینه های بزرگنمایی و کوچک نمایی با ماوس از طریق آن فراهم شده و همچنین عملکرد اپ Sketchpad در زمان کار با جوهرهای دیجیتالی متعدد را برای کاربران بهبود داده است.

منبع:digiato.com

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟