مایکروسافت در ماه اکتبر بیشتر از اپل، تبلت فروخته است !!!

14 آذر 1394

هر چند فروش تبلت‌ها در ماه‌های اخیر افت داشته است اما آیپد‌های اپل توانسته‌اند در صدر لیست تبلت‌های پرفروش قرار گرفته و جایگاه خود را حفظ کنند. با این حال سهم آیپدها از بازار با گذر زمان کاهش یافته و حالا آمار جدید نشان از برتری تبلت‌های مایکروسافت از نظر فروش ماه اکتبر در آمریکا در قیاس با آیپدهای اپل دارند.

 

اپل در زمان معرفی اولین آیپد توسط استیو جایز توانست ۹۵ درصد سهم بازار تبلت‌ها را در دست بگیرد اما با گذر زمان تبلت‌های اندرویدی توانستند این سهم اپل را کاهش دهند. هر چند در ابتدا تبلت‌های ارزان قیمت اندرویدی رقیب آیپدها به شمار می‌رفتند اما مایکروسافت تواسنت با پخته‌تر کردن سری سرفیس پرو خود به یک رقیب قدرتمندتر تبدیل شود.

سرفیس پرو ۳ در زمان معرفی بسیاری را متعجب کرده بود. تبلتی متفاوت که توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند. حالا بنابر گزارش جدید منتشر شده مایکروسافت توانسته در ماه اکتبر ۴۵ درصد فروش تبلت‌ها در آمریکا را از آن خود کند. این عدد برای اپل در حدود ۱۷ درصد و برای آمازون در حدود ۱۰ درصد است.

بنابر دیگر داده‌های منتشر شده، ردموندی‌ها با میانگین قیمتی ۸۴۴ دلار گران‌ترین تبلت‌ها در بازار را به فروش می‌رسانند. برای مثال نسخه‌ای از سرفیس بوک با ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی بالاتر از ۲۶۰۰ دلار قیمت دارد.

هر چند مایکروسافت از لحاظ فروش در ماه اکتبر از اپل پیشی گرفته است اما همچنان در ۱۲ ماه گذشته در بازار آمریکا، اپل ۳۴ درصد بازار را در دست دارد و این مقدار برای مایکروسافت ۱۷ درصد بوده و برای آمازون ۱۱ درصد است. اگر این روند ادامه داشته باشد، در طی ۱۲ ماه آینده ممکن است در این لیست شاهد تغییراتی نیز باشیم.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی