مایکروسافت به دنبال ایجاد انقلاب در حسگرهای اثرانگشت

اختراع جدید مایکروسافت

اختراع جدید مایکروسافت

مایکروسافت تقریبا خود را از بازار تولید تلفن‌های همراه هوشمند کنار کشیده است ولی این امر به این معنی نیست که این شرکت از نوآوری‌های مربوط به تلفن‌های همراه نیز دست کشیده و قصد دارد به‌صورت کامل در این دنیای ویژه منزوی شود. به‌تازگی مسئولان این شرکت محصولات لومیا را از بازارهای خود خارج کرده‌اند ولی روند نوآوری برای تلفن‌های همراه همچنان در مایکروسافت ادامه دارد.

در همین راستا نیز به‌تازگی این غول سیلیکون ولی اقدام به ثبت یک اختراع ویژه کرده است که شاید نحوه ارتباط امروزی ما با تلفن‌های همراه هوشمند را دستخوش تغییراتی مهم کند. داشتن حسگر اثرانگشت بر روی تلفن‌های همراه امروزی به امری بدیهی بدل شده است ولی برای این کار نیاز به نصب یک قطعه جدا بر روی تلفن همراه هوشمند وجود دارد که موجب شده است تا این حسگرها را در نقاط مختلفی از تلفن‌های همراه هوشمند ببینیم و حتی با فاجعه‌های طراحی از قبیل محل قرارگیری حسگر اثرانگشت در گلکسی اس ۸ روبرو باشیم.

مایکروسافت قصد دارد تا کاری کند که این مشکل به‌صورت کامل حل شود. اختراع یاد شده به این ترتیب عمل می‌کند که در آن حسگر اثرانگشت با نمایشگر دستگاه یکی خواهد بود و دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای دیگر وجود نخواهد داشت. به این ترتیب درصورتی‌که انگشت خود را بر روی نمایشگرتان قرار بدهید، اثرانگشت شما برداشت خواهد شد و می‌توانید بدون دردسر هویت خود را تائید کنید. علاوه بر این نیز دیگر لازم نیست برای اسکن اثرانگشت خود تنها به سراغ یک نقطه از دستگاه بروید.

مروری بر تغییرات جدید بیلد ۱۴۳۹۳ ویندوز ۱۰

البته همان‌طور که گفتیم، این طرح تنها در قالب یک اختراع به ثبت رسیده است و معلوم نیست که چه زمانی شاهد تلاش برای عملیاتی کردن آن خواهیم بود. حتی ممکن است که مایکروسافت هیچ‌گاه به سراغ استفاده از این اختراع در محصولات نهایی خود نرفته و حتی حق امتیاز آن را به سایر شرکت‌ها بفروشد. درهرحال نکته مهم این است که درصورتی‌که این اختراع عملیاتی شود، می‌تواند آینده تلفن‌های همراه را بهتر از وضعیت کنونی سازد.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی