مایکروسافت قصد دارد تا دی‌ماه سال ۱۳۹۷ از ویندوز۱۰ موبایل پشتیبانی کند

14 آذر 1394

ویندوز ۱۰ که به تازگی نمایش خود را شروع کرده مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان ویندوز موبایل قرار گرفته است. دو پرچم‌دار جدید مایکروسافت، لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL، اولین گوشی‌هایی بودند که این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز را دریافت کرده‌اند. حال مایکروسافت برنامه‌ی بلندمدت خود را در مورد این سیستم‌عامل منتشر کرده که نشان می‌دهد دی‌ماه سال ۱۳۹۷ پایان عمر ویندوز ۱۰ موبایل خواهد بود.

 

اسناد منتشر شده توسط مایکروسافت تاریخ انتشار و تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل را نشان می‌دهند. براساس این سند، مایکروسافت تاریخ انتشار ویندوز ۱۰ را برای موبایل، ۲۵ آبان اعلام کرده است. این تاریخ دقیقا یک روز قبل از آغاز پیش فروش گوشی‌های لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL بوده است. تاریخ پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل نیز ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۹۷ درنظر گرفته شده است. این تاریخ می‌تواند برنامه‌های آینده‌ی مایکروسافت را برای ما قابل پیش‌بینی کند چرا که طبیعتا چند ماه قبل از به اتمام رسیدن پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ موبایل باید منتظر خبرهای جدید از نسخه‌های بعدی این سیستم‌عامل برای گوشی‌های‌هوشمند باشیم اگر مایکروسافت تصمیم بر ادامه در عرصه‌ی گوشی‌های‌هوشمند داشته باشد.

 

براساس سند منتشر شده، مایکروسافت حداقل تا ۳۶ ماه از ویندوز ۱۰ موبایل بر روی دستگاه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و باید شاهد به‌روزرسانی‌های مختلف در این سیستم‌عامل باشیم هر چند به طور دقیق تاریخ انتشار این به‌روزرسانی‌ها و دستگاه‌هایی که آن را دریافت می‌کنند مشخص نشده است. بنابراین می‌توان شاهد هرگونه اتفاق غیرمنتظره‌ای در مورد انتشار آپدیت‌ها باشیم.

 

اگر شما هم از جمله کاربرانی هستید که صبرتان برای دریافت ویندوز ۱۰ موبایل به اتمام رسیده است باید به سراغ دو پرچم‌دار جدید مایکروسافت بروید. اگر هم شما هم‌اکنون دارای گوشی لومیا هستید باید ببینید که گوشی شما در چه زمانی ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت می‌کند. در تاریخ ۲۳ آذرماه گوشی‌های لومیا ۶۳۰،۶۳۵،۶۴۰،۷۳۵ و ۸۴۰ ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت خواهند کرد.

آموزش اجرای بازی پوکمون گو در ویندوز

 

در اواسط بهمن‌ماه نیز موج دوم انتشار ویندوز ۱۰ برای گوشی‌های لومیا ۵۲۰, ۵۳۲, ۶۲۵, ۷۲۰, ۸۲۰, ۹۲۰, ۹۲۵, ۹۳۰, ۱۰۲۰و ۱۳۲۰ انتشار می‌یابد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی