اخبار

محققین ادعا می‌کنند نیمی از مردم جهان تا سال ۲۰۲۰ از اینترنت موبایل استفاده خواهند کرد

طبق محاسباتی که شرکت PwC داشته جمعیت مردم دنیا تا سال ۲۰۲۰ به ۷٫۴ میلیون نفر خواهد رسید؛ اما موضوعی که این شرکت ادعا کرده این است که تا آن سال، ۳٫۸۴ میلیارد نفر از مردم کره زمین از اینترنت موبایل برای گشت و گذار در اینترنت استفاده خواهند کرد.

با این حساب باید تا سال ۲۰۲۰ شاهد این امر باشید که ۵۲ درصد از مردم کره‌ی زمین با استفاده از اینترنت موبایل و تبلت خود به فضای مجازی دسترسی پیدا خواهند کرد. همچنین PwC مدعی است که تا آن زمان، ۸۲ درصد از کاربران با استفاده از موبایل خود به تماشای آنلاین ویدیوها خواهند پرداخت.

جالب است بدانید که این شرکت گفته که در ۲۰۲۰ نزدیک به ۹۲ درصد از کاربران اینترنت در خارج از مرزهای ایالات متحده آمریکا زندگی خواهند کرد. به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۰ از محبوبیت خاصی برخوردار باشد؛ زیرا کمپانی‌ها و شرکت‌های متعددی سعی کرده‌اند در مورد اتفاقاتی که تا آن زمان رخ خواهد داد ادعاهای جالبی را منتشر کنند.

اریکسون نیز به‌تازگی مدعی شده بود که ۷۰ درصد از مردم دنیا تا سال ۲۰۲۰ صاحب گوشی هوشمند خواهند شد که البته با ادعای شرکت PwC در تناقض نیست زیرا هرچه کاربران موبایل بیشتر شوند احتمال اینکه از اینترنت موبایل نیز بهره ببرند افزایش می‌یابد. نکته‌ی جالبی که وجود دارد این است که دو سال پیش GSMA نیز پیش‌بینی کرده بود که نیمی از مردم دنیا تا سال ۲۰۲۰ از اینترنت موبایل بهره خواهند برد.

هرچند باید قبول کرد ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که حدس زدن در مورد چند ساعت آینده به‌شدت دشوار است چه برسد به چندین سال بعد! برای مثال در سال ۲۰۱۲ محققین Analysis Mason رشد روز افزون پلتفرم ویندوز فون را مشاهده کرده بودند و به همین دلیل ادعا کردند که عرضه‌ی محصولات مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون تا سال ۲۰۱۷ به ۱۳۶ میلیون واحد خواهد رسید.

تعداد کاربران اینترنت در ایران چه تعداد است؟

با اینکه در آن زمان تحقیقی که این موسسه کرده بود درست بوده و شانس محقق شدن این ادعا بالا بود اما در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ تنها شاهد عرضه‌ی ۲٫۴ میلیون گوشی مبتنی بر ویندوز فون هستیم؛ البته موضوع در مورد آنچه PwC ادعا کرده فرق می‌کند و شانس به ثمر رسیدن آن بسیار بالاست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟