مدرک جدیدی درباره‌ی عرضه‌ی تم تیره برای آی او اس ۱۰ منتشر شد

03 تیر 1395

تم تیره برای آی او اس ۱۰ موضوعی است که این روزها به یکی از بحث‌های اساسی کاربران اپل و علاقه‌مندان به ورژن جدید این سیستم عامل تبدیل شده است و خیلی از کاربران دنبال مدارک یا اظهار نظرهایی هستند که تایید کنند تم تیره یا همان دارک مود سرانجام قرار است که به سیستم عامل آی او اس اضافه شود.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به کار کردن با دیوایس اپلی خود در این حالت علاقه دارید و تمایل دارید که به‌خصوص در ساعات پایانی شب، به‌جای فعال کردن نایت مود، از تم تیره بر روی آی او اس خود برخوردار شوید، باید بگویم که خبر خوبی برایتان داریم. ساعاتی پیش مدرک جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد اپل به‌صورت جدی به دنبال عرضه و هماهنگ سازی تم تیره برای آی او اس ۱۰ است و به‌احتمال بسیار زیاد در این نسخه از آی او اس، از دارک مود رونمایی خواهد شد.

اندرو ویک (Andrew Wiik) نام برنامه نویسی است که این موضوع را کشف کرده و اسکرین شات‌هایی را از تیم تیره برای آی او اس ۱۰ در نرم افزار تنظیمات بر روی اینترنت منتشر کرده است. اندرو ویک همان فردی است که چند روز پیش، تصاویری از حالت دارک مود برای نرم افزار پیام‌رسانی را نیز منتشر کرده بود و حالا او همان قابلیت را در نرم افزار تنظیمات پیدا کرده است.

در دو اسکرین شات زیر و البته اسکرین شاتی که در ابتدای این مطلب منتشر شده است، شما می‌توانید بخش‌ها و صفحات مختلف نرم افزار تنظیمات را بر روی حالت تم تیره برای آی او اس ۱۰ مشاهده کنید. این موضوع می‌تواند دلیل محکمی باشد مبنی بر اینکه مهندسان نرم افزاری اپل در توسعه‌ی نسل دهم آی او اس، به‌طورجدی بر روی این موضوع فکر کرده‌اند:

HUAWEI P20 Pro بهتر است یا آیفون Xs Max؟

بنابراین بیایید تا به اینجای کار شواهدی که نشان‌دهنده‌ی عرضه‌ شدن تم تیره برای آی او اس ۱۰ هستند را یک بار دیگر مرور کنیم: وجود تم تیره در نرم افزار ساعت این نسخه به‌صورت رسمی، منتشر شدن تصاویری از وجود این حالت در نرم افزار تنظیمات و پیام رسانی و البته آخرین مدرک هم که از بقیه جالب‌تر است، این است که هنگامی‌که شما از سیری درخواست کنید که حالت دارک مود را روشن کند، او به‌جای اینکه یک پاسخ بی‌ربط بدهد و جوابی عمومی داشته باشد، به شما خواهد گفت که در حال حاضر اجازه ندارد که تنظیمات آن قابلیت را تغییر دهد؛ بنابراین تم تیره در جایی از کد‌های بدنه‌ی آی او اس ۱۰ وجود دارد اما اپل هنوز اجازه‌ی استفاده و بهره‌برداری کامل از آن را به کاربران و البته سیری، نداده است.

همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های جدیدی که نظر آقای اندرو ویک را به خود جلب کرده است، وجود یک آیکون دایره‌ای جدید در قسمت بالایی کنترل سنتر و در کنار آیکون‌های قفل چرخش صفحه، وای فای و … است. البته هنوز به‌هیچ‌وجه مشخص نیست که هدف اپل از قرار دادن این گزینه در کنترل سنتر آی او اس ۱۰ چه چیزی باشد، اما احتمال بالایی وجود دارد که این گزینه برای فعال کردن حالت دارک مود به‌صورت سریع و یا فعال کردن تنظیمات مربوط به اینترنت همراه (سلولار) در آنجا قرار گرفته باشد؛ تصویر این قابلیت را که در نرم افزار ایکس کد و بر روی شبیه‌ساز آیفون تهیه شده است را در زیر مشاهده می‌کنید:

ایفون ۷ چه امکانات و ظاهری خواهد داشت ؟!!!

 

مدرک جدیدی برای عرضه‌ی تم تیره برای آی او اس ۱۰ یافت شد

 

 

مدرک جدیدی برای عرضه‌ی تم تیره برای آی او اس ۱۰ یافت شد

مدرک جدیدی برای عرضه‌ی تم تیره برای آی او اس ۱۰ یافت شد

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی