مرورگر سافاری اپل ازاین‌پس موسیقی‌های اسپاتیفای را پخش نمی‌کند

سافاری

اگر شما نیز کاربر مک بوده و از مرورگر سافاری برای پخش موزیک‌های اسپاتیفای استفاده می‌کنید ازاین‌پس ممکن است مجبور به یافتن راه جدیدی برای این کار باشید زیرا بر اساس اخبار به‌دست‌آمده از سوی کاربران، پخش‌کننده مبتنی بر وب اسپاتیفای ازاین‌پس بر روی مرورگر سافاری کار نمی‌کند. همچنین اخطاری که در این زمینه برای کاربران به نمایش درمی‌آید از آن‌ها می‌خواهد که برای این کار از مرورگر دیگری استفاده کرده و یا از نرم‌افزار داخلی مک استفاده کنند.

متخصصان دراین‌باره از بخش پشتیبانی این کمپانی درباره این مورد سؤال کرده و جوابی که دریافت کرده‌اند این بود که به‌روزرسانی جدید این نرم‌افزار از سافاری پشتیبانی نمی‌کند. بااین‌حال هنوز مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی دوباره به مرورگر سافاری بازمی‌گردد و. البته متخصصان با این پاسخ کمپانی اسپاتیفای قانع نشده و خود به دنبال دلیل‌های مناسب برای عدم پشتیبانی از سافاری توسط اسپاتیفای رفته‌اند.

بر اساس گمانه‌زنی‌های متخصصان، عدم پشتیبانی اسپاتیفای از مرورگر یاد شده بر روی مک ممکن است مربوط به  کپی پلاگین حفاظت Widevine باشد. اسپاتیفای می‌خواهد از این پلاگین برای پخش موسیقی مبتنی بر وب استفاده کند اما macOS ممکن است این پلاگین را به‌عنوان مشکلی امنیتی شناسایی کرده و از انجام این کار سرباز بزند. به‌این‌ترتیب  مرورگر سافاری بدون دسترسی مطمئن به Widevine نمی‌تواند به پخش موسیقی‌های اسپاتیفای بپردازد.

بااین‌وجود مشکل پیش‌آمده برای مک خیلی جدی به نظر نمی‌رسد زیرا به‌احتمال‌زیاد به‌زودی نرم‌افزاری برای برطرف کردن این مشکل از سوی مک معرفی خواهد شد. بااین‌حال این امر می‌تواند برای کسانی که در اداره و یا محل کار خود از مک استفاده می‌کنند و به دلیل سیاست های محل کارشان اجازه نصب نرم‌افزار جدیدی را بر روی سیستم خود ندارند، دردسرساز شود. به‌این‌ترتیب باید دید که راه‌حل شرکت‌های درگیر در این زمینه برای برطرف کردن مشکل یادشده چه خواهد بود و ایا بازگشت قابلیت پخش اسپاتیفای بر روی مرورگر سافاری مک ممکن هست یا خیر .

بیش از یک میلیارد دستگاه اپل در جهان فعال است

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی