اخبار

مقرون‌به‌صرفه نبودن پیکسل ۲ XL در برابر آیفون ۸

مقرون‌به‌صرفه نبودن پیکسل ۲ XL در برابر آیفون ۸

تلاش‌های اخیر گوگل برای عرضه تلفن همراه هوشمند جدید مجهز به اندروید خالص برای خریداران بسیار گران تمام شد. به گفته بسیاری گوگل پیکسل ۲ XL  که برچسب قیمت آن بیشتر از آیفون ۸ پلاس بوده است، نه‌تنها سرعت بسیاری کمتری دارد بلکه از ویژگی‌های اصلی این دستگاه هوشمند اپل یعنی لنز تلفوتو، شارژ وایرلس و فیلم‌برداری ۶۰fps ۴K   نیز محروم است.

همچنین از دیگر نقاط ضعف این دستگاه هوشمند، عدم پشتیبانی آن از درگاه کارت حافظه SD و باتری قابل تعویض توسط کاربر است. همچنین رم و قدرت پردازشی موردنیاز برای اجرای اندروید نیز در اختیار ندارد. علاوه بر این گوگل پیکسل ۲ XL در کمال ناباوری از جک هدفونی که گوگل آن را باارزش و لازم دانسته بود محروم است و دانگل های پشتیبانی شده توسط آن نیز قیمت بسیار زیادی به نسبت نمونه‌های موجود برای اپل‌دارند.

بااین‌حال این تلفن همراه هوشمند برخلاف دیگر ادعاهای گوگل در رابطه باعرضه دستگاهی ۱۰۰ دلاری برای کشورهای درحال‌توسعه و نیز ارائه اندروید در قیمت مقرون‌به‌صرفه، بسیار گران است و قیمت اولیه عرضه آن از ۸۴۹ دلار در نسخه ۶۴ گیگابایتی آغاز می‌شود. لازم به ذکر است که آیفون ۸ پلاس با همین میزان حافظه داخلی تنها ۷۹۹ دلار قیمت دارد.

لازم به ذکر است که نسخه ۱۲۸ گیگابایتی گوگل پیکسل ۲ XL نیز باقیمت ۱۰۰ دلار بیشتر عرضه‌شده است و این در حالی است که شما با پرداخت همان پول می‌توانید یک آیفون ۸ پلاس ۲۵۶ گیگابایتی خریداری کنید. البته با در نظر گرفتن قیمت ۹۴۹ دلاری این دستگاه که با احتساب خرید یک هدفون به ۱۰۰۰ دلار می‌رسد می‌توان به مقرون‌به‌صرفه نبودن آن پی برد زیرا با ۱۰۰۰ دلار به‌راحتی می‌توان در آینده‌ای نزدیک اقدام به خرید یک آیفون X کرد.

بااین‌حال این قیمتی است که کمپانی گوگل برای تلفن همراه هوشمند نه‌چندان برتر و ویژه خود در نظر گرفته است  و انتخاب خرید بین پیکسل ۲ XL و آیفون ۸ پلاس را به عهده خود مشتریان گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا