ممنوعیت خرید و فروش اسلحه در شبکه های اجتماعی

11 بهمن 1394

فیس بوک روز گذشته ( جمعه ۲۹ ژانویه – نهم بهمن) رسما خرید و فروش اسلحه در این شبکه اجتماعی را به دلیل عدم امکان بررسی سوابق خریداران ، ممنوع اعلام کرد.این ممنوعیت همچنین شامل شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس ، اینستاگرام نیز که در مالکیت فسی بوک قرار دارد خواهد شد. البته فروشندگان مجاز تسلیحات کماکان می‌توانند از جوامع مجازی برای تبلیغات استفاده کنند، اما فروش سلاح باید در خارج از محیط آنها انجام شود.

ظاهرا این اقدام فیس بوک در همراهی با اتخاذ سیاست‌های جدید باراک اوباما برای کنترل خشونت‌های مسلحانه در آمریکا صورت گرفته است و همزمان این شبکه اجتماعی فراگیر با این تصمیم به درخواست فعالان مخالف قوانین مالکیت و حمل اسلحه پاسخ مثبت داده است.منتقدان قوانین اسلحه در آمریکا بارها از فیس بوک خواسته بودند خرید و فروش شخص به شخص اسلحه از طریق این شکبه اجتماعی را ممنوع کند.

با وجود این، اسلحه فروشی‌های رسمی همچنان اجازه خواهند داشت در فیس بوک آگهی بازرگانی منتشر کنند اما اشخاص حقیقی دیگر نمی‌توانند از این شبکه اجتماعی برای تبلیغ یا فروش سلاح خود استفاده کنند.

این شبکه اجتماعی پیش از این هم خرید و فروش شخصی ماری‌جوآنا، دارو و موادمخدر را ممنوع اعلام کرده بود.فیس بوک با بیش از یک میلیارد کاربر، بزرگترین شبکه اجتماعی مجازی جهان است.

منبع : thevereg

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی