چگونه موتور جستجوی درون کورتانا را از بینگ به گوگل تغییر دهیم؟

16 تیر 1395

کورتانا احتمالا مهمترین ویژگی ویندوز ۱۰ است. چیزی که باعث می‌شود از طیق فرمان های صوتی و یا ماوس و کیبرد تجربه‌ای شخصی‌تر و بهتر از ویندوز داشته باشید. یکی از قابلیت‌های کورتانا، امکان جستجوی سریع آن است که یا توجه به موقعیت آن در نوار وظیفه ویندوز این کار را بسیار راحت می‌کند؛ مشکل اینجاست که کورتانا صرفاً در بینگ جستجو می‌کند و بخشی در ویندوز هم امکان تغییر این را نمی‌دهد. یک افزونه‌ برای کروم وجود دارد که می‌تواند این مشکل را حل کند.
برای نمونه در این مطلب ما داریم از Chrometana برای کروم استفاده می‌کنیم، اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که در صورتی که این یکی نیازهای شما را برطرف نمی‌کند بد نیست ملی به آن بیندازید.

برای این که افزونه کار کند، علاوه بر نصب آن، بایستی مطمئن شوید که Chrome مرورگر پیش فرض ویندوز است. برای این‌کار به بخش system و سپس Default Apps بروید تا کروم را پیشفرض کنید.

 

 

google-cortana

 

پس از این کار هر جستجویی که شما با استفاده از کورتانا انجام می‌دهید به هر موتور جستجویی که مشخص کرده‌اید منتقل/ریدایکرت می‌شود. (گوگل، duckduckgo و یا یاهو). برای انتخاب یک موتور جستجو در این افزونه بایستی از بخش More tools به extensions بروید و سپس  Options را انتخاب کنید و در صفحه‌ی مربوط به این افزونه تغییر موردنظرتان را انجام دهید.

لازم است تذکر دهیم که این افزونه تجربه‌ای کاملاً بدون بینگ برای شما فراهم میکند چراکه حتی اگر در خود کروم بر روی لینکی و نتیجه ی جستجویی در بینگ کلیک کنید به گوگل یا موتور جستجوی انتخابی ریدایرکت خواهید شد.

رشد ۸٫۲ درصدی دانلود های اپ استور و گوگل پلی در اوایل سال جاری

 

منبع : زوم تک

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟