موج جدید هک تلفن همراه و نگرانی جهانی

499
۱۸ اسفند ۱۳۹۶
هک تلفن همراه

هک تلفن همراه

نشست ویژه متخصصان امنیت سایبری با یک بحث داغ همراه بوده است زیرا مشخص شده است که هک تلفن همراه به‌عنوان رویکرد حملات جدید سایبری در حال افزایش است.

تلفن‌های همراه هوشمند شاید بیشتر از خانواده ما درباره ما اطلاعات داشته باشند. آن‌ها می‌دانند که چه کسانی با ما در تماس بوده‌اند، چه پیام‌هایی را به چه کسانی داده‌ایم و از چه کسانی پیام گرفته‌ایم. در طول روز کجا بوده‌ایم. رمز کارت‌های بانکی ما چند است، چه حساب‌های کاربری‌ای داریم، چه‌کارهایی را انجام داده‌ایم و رمز ورود به حساب‌های ما چیست.

این موارد برای هکرها مانند طلا هستند. به این ترتیب چندان عجیب نیست که دانشمندان علوم امنیت معتقدند که هک تلفن همراه به‌عنوان محبوب‌ترین روش هک شناخته خواهد شد. در نشست شرکت کسپرسکی در کشور مکزیک بود که دانشمندان با اشاره به این نکته به سراغ هشدار دادن به‌تمامی جهان رفتند.

در طول سال گذشته یک بدافزار مخرب در تلفن‌های همراه بیش از ۲۰ کشور جهان حادثه‌آفرین شده است. این بدافزار می‌تواند خودش را به شکل نرم‌افزارهای شما دربیاورد و با کلیک کردن روی آن، هک تلفن همراه شروع خواهد شد. این نرم‌افزار مخرب در نوع خود یک آغاز برای یک مسیر بسیار پرتلاطم پیش روی تلفن‌های همراه هوشمند است.

کاربران به نوع خود نقشی کلیدی در حفاظت از خودشان دارند. برای مثال نصب و اجرای برنامه‌ها از مکان‌هایی غیر از بازارهای نرم‌افزاری حرفه‌ای می‌تواند موجب شود که درهای دستگاه برای هک تلفن همراه به روی هکرها باز شود. به همین دلیل نیز بهتر است که ابتدا به فایل‌ها، وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهای ناشناخته اعتماد نکنید و در ادامه هم یک نرم‌افزار امنیتی مناسب را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید تا بتوانید امن بمانید.

کدام کشور بیشترین حمله سایبری جهان را انجام می‌دهد؟

شایان ذکر است که یکی از نگرانی‌های اصلی این است که هک تلفن همراه به‌راحتی قابل انتقال است و اگر دستگاه شما هک شود، تمام فهرست مخاطبان شما با خطر روبرو خواهند بود.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی