اخبار

نتایج تست سقوط آیفون ۸ مشخص شد

تست سقوط آیفون 8

 

با راه‌یابی تلفن همراه هوشمند آیفون ۸ به دست مشتریان، موجی از تست‌های مختلف نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این دستگاه شروع‌شده است. یکی از اصلی‌ترین و البته محبوب‌ترین این آزمون‌ها تست سقوط و تخریب این دستگاه هوشمند است که میزان دوام و مقاومت آن را می‌سنجد.

یکی از تغییرات  اساسی مشاهده‌شده در آیفون ۸ بدنه پشتی شیشه‌ای آن است که درواقع دلیل اصلی انتخاب شیشه برای ساخت پنل پشتی آیفون ۸ توسط اپل امکان ارائه قابلیت شارژ سریع بر روی این دستگاه بوده است. همین امر نیز موجب شده است تا بسیاری از علاقه‌مندان به دستگاه‌های هوشمند آیفون دراین‌باره بسیار محتاط عمل کنند. به‌این‌ترتیب در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم که به بررسی تست سقوط آیفون ۸ پرداخته و مقاومت این لایه شیشه‌ای را بررسی کنیم.

  1. پرتاب اول از ارتفاعی برابر با جیب کاربر

افتادن تلفن‌های همراه هوشمند از جیب کاربران امری نسبتاً شایع است به همین دلیل اولین تست سقوط این دستگاه مربوط به پرتاب از ارتفاع سه فوتی و بر روی سطحی سیمانی می‌شود. اولین آسیب ایجادشده در این تلفن مربوط به بدنه فلزی آن بود و البته بدنه پشتی این دستگاه تا حدی از آسیب جدی محفوظ ماند. درعین‌حال هیچ آسیبی به صفحه‌نمایش این دستگاه نرسید.

  1. پرتاب دوم از ارتفاع پنج فوتی

زمانی که به‌عکس برداری یا فیلم‌برداری می‌پردازید معمولاً تلفن همراه هوشمند خود را در ارتفاع ۵ فوتی از سطح زمین قرار می‌دهید. همین امر نیز متخصصان را بر آن داشته که پرتاب دوم را از ارتفاع ۵ فوتی انجام دهند. آیفون ۸ از این ارتفاع پرتاب‌شده و بر روی یکی از چهارگوشه خود فرود آمد و با چرخشی از سمت صفحه‌نمایش، بر روی بدنه پشتی به زمین افتاد. این بار صفحه‌نمایش این دستگاه به‌کلی خرد شد بااین‌حال دستگاه همچنان کار می‌کرد. بااین‌حال بدنه پشتی این دستگاه آسیبی ندید.

  1. پرتاب از طبقه چهارم (ارتفاع پنجاه فوتی)

در این مرحله که به‌نوعی آن را شکنجه آیفون ۸ نیز در نظر گرفت، این دستگاه از ارتفاع ۵۰ فوتی به زمین پرتاب شد و همان‌طور که از تلفنی انتظار می‌رود، به تکه‌های متعدد تبدیل شد. این بار تلفن یادشده با بدنه پشتی خود به زمین فرود آمد و لنز دوربین به‌کلی شکست. بااین‌حال صفحه‌نمایش این دستگاه همچنان روشن می‌شد اما میزان ترک‌ها به حدی زیاد بود که عملاً چیزی از متن بر روی آن مشاهده نمی‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا