اخبار

نحوه استفاده از تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام!

نحوه استفاده از تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام که بسیاری از ما امروزه استفاده بیشتری از این فضای مجازی داریم همراه موبایلستان به ادامه مقاله توجه فرماید.

مطالب مرتبط:

اینستاگرام داده‌های موقعیت مکانی و سایر اطلاعات شما را با برنامه فیس بوک به اشتراک می‌گذارد. این مراحلی که ما به آن اشاره کرده‌ایم میزان اشتراک گذاری را محدود می‌کند. اگر کاربر اینستاگرام باشید،احتمالاً پلتفرم اجتماعی چیزهای زیادی در مورد شما می‌داند و اطلاعات شما را به شرکت اصلی خود،یعنی فیس بوک می‌رساند و این چی است که ما نمی‌خواهیم اتفاق بیوفتد. این دو سیستم عامل از زیرساخت،فناوری و داده‌های کاربر استفاده می‌کنند. اطلاعات شخصی شما به شرکت کمک می‌کند تا عملکرد خدمات را ساده کند. فیس بوک همچنین از داده‌های جمع‌آوری شده از طریق اینستاگرام،مانند افرادی که دنبال می‌کنید و اطلاعات مکان، برای تبلیغات هدفمند و سایر اهداف تجاری استفاده می‌کند. اینستاگرام نسبت به فیس‌بوک کنترل حریم خصوصی کمتری دارد، اما اگر بخواهید از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید تنظیماتی وجود دارد که می‌توانید آنها را تنظیم کنید. نمی‌توانید داده‌های جمع‌آوری شده توسط اینستاگرام را از شرکت اصلی خود دور نگه دارید.‌ اما می‌توانید دسترسی برنامه به اطلاعات مکان را محدود کنید. اینستاگرام همچنین به شما امکان می‌دهد پست‌های خود را به مخاطبان محدود کنید تا برخی تبلیغات هدفمند را تنظیم کرده و چند وظیفه دیگر را انجام دهید. اکثر کاربران از طریق برنامه به اینستاگرام دسترسی پیدا می‌کنند،اما برخی از تنظیمات حریم خصوصی پلت‌فرم فقط هنگام ورود به سیستم با استفاده از مرورگر قابل دسترسی هستند.

نحوه استفاده از تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام!

از امتیازات موقعیت مکانی اینستاگرام استفاده کنید!

با دسترسی اینستاگرام به محل زندگی به شما امکان می‌دهد پست‌های خود را با موقعیت مکانی خود تگ کنید،این امر می‌تواند هنگام ارسال عکس‌های تعطیلات،حسادت‌های مناسب پیروان شما را ایجاد کند. هنگام استفاده از برگه “کاوش” که به شما امکان می‌دهد پست‌های افراد غیر از افرادی را که دنبال می‌کنید،مرور کنید، از داده‌های مکان می‌توان برای نشان دادن محتوای مرتبط‌تر به شما استفاده کرد. اما از داده‌های موقعیت مکانی شما می‌توان برای متناسب سازی تبلیغات با شما نیز استفاده کرد و نه فقط در اینستاگرام داده‌ها به نمایه فیس بوک شما متصل می‌شوند. اگر با این کار راحت نیستید، به راحتی می‌توانید دسترسی برنامه به GPS دستگاه خود را خاموش کنید. اگر می‌خواهید پست‌ها را برچسب‌گذاری کنید، یا می‌توانید مکان خود را به صورت دستی وارد کنید، همیشه می‌توانید بعداً آن را دوباره روشن کنید. فیس بوک و اینستاگرام همچنان می‌توانند با استفاده از سایر اطلاعات، از جمله آدرس IP و اتصال WiFi، مکان شما را در یاد داشته باشند، اما لغو مجوزهای GPS صحت داده‌های تحویل داده شده را محدود می‌کند. مراحل انجام این کار در زیر برای کاربرانی که انیستاگرام آن‌ها به زبان انگلیسی و فارسی است آورده شده است.

On an iPhone: Go to the phone’s Settings > Privacy > Location Services > Instagram > Never.

(در گوشی‌های آیفون: به تنظیمات تلفن> حریم خصوصی> خدمات موقعیت مکانی> نمایش مشخصات عمومی>)

On an Android phone: Go to the phone’s Settings > Location > App access to location > Instagram > Deny. (These instructions are for a Google Pixel; they may vary slightly on some devices. On other versions of Android, Location settings are sometimes under a “Permissions” menu.)

(در گوشی‌های سیستم عامل اندروید : به تنظیمات تلفن> موقعیت مکانی> دسترسی برنامه به موقعیت مکانی> اینستاگرام بروید ) (این دستورالعمل‌ها برای گوشی گوگل پیکسل است؛ممکن است در بعضی از دستگاه‌ها اندکی متفاوت باشد. در سایر نسخه‌های سیستم‌ عامل اندروید،تنظیمات موقعیت مکانی گاهی در منوی “مجوزها” قرار دارند.)

پست‌ها را بین خود و دوستان خود نگه دارید!

به طور پیش فرض اینستاگرام حساب شما را برای هر کسی که از برنامه استفاده می‌کند قابل مشاهده می‌کند. اما می‌توانید حساب خود را خصوصی کنید. پس از آن افراد قبل از اینکه بتوانند پست ها و فیلم‌های شما را ببینند، باید برای پیگیری شما درخواستی ارسال کنند. اینستاگرام می‌گوید که روشن کردن تنظیمات بر کسی که از قبل شما را دنبال می‌کند تأثیری نخواهد داشت. آن‌‌ها همچنان می‌توانند پست‌های شما را ببینند.

عرضه‌ی پروفایل تجاری اینستاگرام در خاورمیانه آغاز شد

On the app: Go to your own profile by clicking the icon in the bottom right > Open the menu in the top right > Settings > Privacy > Switch on the “Private Account” toggle.(در برنامه اینستاگرام: با کلیک روی نماد در پایین سمت چپ به نمایه خود بروید> منوی سمت راست بالا> تنظیمات> حریم خصوصی> روشن کردن دکمه “حساب خصوصی” را باز کنید.)

تبلیغاتی را که در برخی از موضوعات مشاهده می‌کنید محدود کنید!

مانند اکثر وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی،اینستاگرام با تبلیغات کار می‌کند و هیچ راهی برای جلوگیری از آنها وجود ندارد. اگرچه می‌توانید از تبلیغات در چند موضوع انتخابی خودداری کنید و در مورد آن موارد دیگر تبلیغی نبینید. به منوی تنظیمات برگزیده موضوع آگهی بروید و می‌توانید به اینستاگرام بگویید که می‌‌خواهید کمتر مواردی مربوط به الکل، والدین ، ​حیوانات خانگی، مسائل اجتماعی، انتخابات و سیاست باشد. تنظیمات مشابه را در حساب‌های فیس‌بوک خواهید یافت. در هر دو مورد این شرکت تضمین نمی‌کند که شما تبلیغات مربوط به این موضوعات را به طور کامل نخواهید دید، اما شاید ارزش آن را داشته باشد که امتحان کنید. این تنظیمات برای محافظت از حریم خصوصی شما کار چندانی نخواهد داشت، اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید خوراک رسانه‌های اجتماعی خود را برای یک تجربه سالم و دلپذیر تنظیم کنید.
(On Instagram: Go to your own profile by clicking the icon in the bottom right > Open the menu in the top right > Settings > Ads > Ad Topic Preferences > Tap the subject you want to avoid > Save.) (در اینستاگرام: با کلیک روی نماد در پایین سمت راست> به نمایه خود بروید> منوی بالا سمت راست> تنظیمات> تبلیغات> تنظیمات برگزیده مبحث آگهی را باز کنید> روی موضوعی که می‌خواهید از آن جلوگیری کنید ضربه بزنید> و ذخیره کنید .)

تبلیغات را کمی کمتر شخصی کنید!

گذشته از تنظیمات ذکر شده در بالا،اینستاگرام به سیستم کنترل هدفمند خود کنترل چندانی به کاربران نمی‌دهد. اما ابزاری برای محدود کردن نحوه استفاده اینستاگرام از داده‌های شما برای تبلیغات وجود دارد که می‌دانید کجا آن را پیدا کنید. این ترفند در اینجا است: شما باید این تنظیمات را در فیس‌بوک تنظیم کنید،نه در برنامه اینستاگرام. به گفته سخنگوی شرکت،استفانی چان،هنگامی که این کار را انجام می‌دهید،این شرکت تغییرات را در تمام سرویس‌های خود اعمال می‌کند تا زمانی که بتواند حساب‌های مختلف شما را با هم مطابقت دهد. به طور کلی نمی‌توانید از تبلیغات هدفمند چشم پوشی کنید،اما دو تنظیمات فیس‌بوک به شما کمک می‌کند تا آن را کنترل کنید. یکی مانع از استفاده شرکت از داده‌های جمع آوری شده از اشخاص ثالث برای تبلیغات می‌شود،و دیگری مانع از نمایش تبلیغات توسط فیس‌بوک در وب‌سایت‌های دیگر می‌شود که متعلق به این شرکت نیست و این براساس فعالیت شما در سرویس‌های خود فیس‌بوک نیست. اگر کاربر فیس‌بوک نیستید،هیچ راهی برای تنظیم آن تنظیمات وجود ندارد اما با فرض اینکه شما یک حساب کاربری دارید،در اینجا نحوه انجام این کار در مرورگر وجود دارد. و همچنین می‌توانید آن‌ها را در برنامه موبایل فیس‌بوک تنظیم کنید.

On a computer: Log in to Facebook > Click the downward arrow in the top right corner > Settings & Privacy > Settings > From the menu on the left, select “Ads” > Data > Click “Data about your activity from partners” > Switch the toggle off.

(این تنظیمات در رایانه: وارد فیس‌بوک شوید> روی پیکان رو به پایین در گوشه بالا سمت راست> تنظیمات و حریم خصوصی> تنظیمات> از منوی سمت راست،”تبلیغات”> داده‌ها> “داده‌های مربوط به فعالیت خود از شرکا” را انتخاب کنید> تغییر دهید,ضامن را خاموش کنید سپس همین کار را برای”تبلیغات نمایش داده شده از فیس‌بوک” انجام دهید.) (فیس‌بوک در حال به روزرسانی تنظیمات تبلیغاتی خود است. چند مرحله آخر ممکن است در برخی از حساب‌ها کمی متفاوت باشد،اما این دستورالعمل‌ها شما را به هر دو صورت می‌رسانند.)

عکس های اینستاگرام از میزان افسردگی کاربران خبر می دهند !

از حساب خود در برابر هکرها محافظت کنید!

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تقویت امنیت استفاده از احراز‌ هویت چند عاملی(معروف به دو فاکتور)است که برای بسیاری از سرویس‌ها در دسترس است. ممکن است از قبل برای ایمیل یا حساب بانکی خود استفاده کنید. اگر آن را روشن کنید،اینستاگرام کدی را برای شما ارسال می‌کند که هر زمان از یک مرورگر جدید یا دستگاه ناآشنا وارد شوید،هویت شما را تأیید می‌کند. کارشناسان موافقت می‌کنند که پیام‌های امنیتی برای تأیید اعتبار چند عاملی ایمن‌ترین گزینه نیستند و برای تقویت بیشتر اینستاگرام به شما امکان می‌دهد با استفاده از برنامه‌ای روی تلفن خود مانند Google Authenticator یا Duo Mobile،احراز هویت چند عاملی را نیز تنظیم کنید. با روشن بودن MFA،هیچ کس نمی‌تواند وارد حساب شما شود مگر اینکه به تلفن و رمز ورود شما دسترسی داشته باشد.

On the app: Go to your own profile by clicking the icon in the bottom right > Open the menu in the top right > Settings > Security > Two-Factor Authentication > Get Started. (در برنامه اینستاگرام: با کلیک روی نماد در پایین سمت راست> به نمایه خود بروید> منوی بالا سمت راست> تنظیمات> امنیت> احراز هویت دو عاملی> شروع به کار را باز کنید.)

اشتراک گذاری داده‌ها را با شرکت‌های دیگر محدود کنید!

شما می‌توانید اینستاگرام را به برنامه‌های شخص ثالث مانند VSCO،Sprout Social و Later متصل کنید،که برخی از آن‌ها برای انجام کارهایی مانند برنامه ریزی پست‌ها،ویرایش عکس‌ها و تجزیه و تحلیل تعاملات پیروان با پست‌های خود استفاده می‌کنند. برنامه‌های متصل به حساب اینستاگرام شما می‌توانند به برخی از داده‌های شما دسترسی داشته باشند. هرچه برنامه‌های بیشتری را به هم متصل کنید،در برابر خطرات امنیتی و حفظ حریم خصوصی آسیب پذیرتر خواهید بود. برنامه‌های شخص ثالث نقش بزرگی در رسوایی کمبریج آنالیتیکا و نشت داده‌ها داشتند که در نهایت منجر به نابودی شبکه رسانه‌های اجتماعی گوگل، و گوگل پلاس شد. اینستاگرام بررسی نوع داده‌ها و مجوزهایی را که در اختیار برنامه‌های دیگر قرار داده‌اید آسان کرده و دسترسی به برنامه‌هایی را که با آنها راحت نیستید یا دیگر استفاده نمی‌کنید لغو می‌کند.

On the app: Go to your own profile by clicking the icon in the bottom right > Open the menu in the top right > Settings > Security > Apps and Websites > Active > Next to a particular app, tap “Remove.” (در برنامه اینستاگرام: با کلیک روی نماد در پایین سمت چپ به نمایه خود بروید> منوی بالا سمت راست> تنظیمات> امنیت> برنامه‌ها و وب سایت‌ها را فعال کنید> فعال> در کنار یک برنامه خاص،روی “حذف” ضربه بزنید.)

همگام سازی مخاطبین خود را متوقف کنید!

اینستاگرام از تعدادی تکنیک برای توصیه حساب های جدید برای پیگیری شما استفاده می‌کند. اگر به اینستاگرام اجازه دسترسی به آن‌ها را داده‌اید،یک روش اسکن دوره‌ای مخاطبین است. هنگامی که به هر شرکتی اجازه دسترسی به لیست مخاطبین خود را می‌دهید،دشوار است بدانید که آن‌ها با این کار چه کاری انجام می‌دهند. تعدادی از گزارش‌ها از جمله گزارش محققان پرینستون و دانشگاه شمال شرقی در سال 2018 نشان می‌دهد که فیس‌بوک از اطلاعات کتاب‌های آدرس کاربران برای هدف قرار دادن دوستان خود با تبلیغات استفاده کرده است. اگر به اینستاگرام اجازه اسکن مخاطبین خود را داده‌اید،برای تغییر نظر دیر نیست.

On the app: Go to your own profile by clicking the icon in the bottom right > Open the menu in the top right > Settings > Account > Contacts Syncing > Switch the toggle off. (در برنامه اینستاگرام: با کلیک روی نماد در پایین سمت چپ به نمایه خود بروید> منوی سمت راست بالا> تنظیمات> حساب> همگام سازی مخاطبین را باز کنید> ضامن را خاموش کنید.) با این حال مخاطبین از حساب اینستاگرام شما که شرکت قبلاً بارگذاری کرده است پاک نمی‌شوند. می‌توانید این کار را با ورود به سیستم اینستاگرام با استفاده از رایانه انجام دهید.

آموزشی مختصری از هشتگ در اینستاگرام

On a computer browser: Log in to Instagram > Click on your profile picture in the top right to open the menu > Settings >  Manage Contacts > Delete All. (تنظیمات در مرورگر رایانه: وارد اینستاگرام شوید> روی تصویر نمایه خود در بالا سمت راست کلیک کنید تا منو باز شود> تنظیمات> مدیریت مخاطبین> حذف همه.)

آنلاین بودن خود را پخش نکنید!

چند سال پیش اینستاگرام قابلیتی را راه اندازی کرد که به کاربران امکان می‌دهد ببینند افرادی که آن‌ها را از طریق پیام‌های مستقیم دنبال می‌کنند یا با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند،(همان از طریق دایرکت که مخاطبان و دوستان با یک دیگر چت می‌کنند) آنلاین هستند. اگر بخواهید بدانید زمان مناسبی است که می‌توانید برای دوست خود الگوی رفتاری مورد علاقه خود را بفرستید،مفید باشد، اما دیدن وضعیت آنلاین سایر کاربران نیاز به این دارد که خود را نیز عمومی کنید. اگر به نظر نمی‌رسد که زیاد برای شما چیز مهم و ارزشمندی باشد می‌توانید این ویژگی را خاموش کنید.

On the app: Go to your own profile by clicking the icon in the bottom right > Open the menu in the top right > Settings > Privacy > Activity Status > Switch the toggle off. (در برنامه اینستاگرام: با کلیک روی نماد در پایین سمت چپ به نمایه خود بروید> منوی بالا سمت راست> تنظیمات> حریم خصوصی> وضعیت فعالیت را باز کنید> ضامن را خاموش کنید.)

روش‌های استفاده اینستاگرام از حساب شما برای ساخت شبکه خود را محدود کنید!

شاید متوجه شده باشید که وقتی حساب جدیدی را دنبال می‌کنید،اینستاگرام به شما توصیه می‌کند چند کاربر مشابه را بررسی کنید. برعکس همان اتفاق می‌افتد:اینستاگرام حساب شما را به افراد دیگر توصیه می‌کند. اگر می‌خواهید هرچه بیشتر دنبال کننده برای پیچ خود جذب کنید،این مفید است و برای شما سود دارد،اما همچنین می‌توانید پیدا کردن خود را دشوارتر کنید. برای دسترسی به تنظیمات مناسب،باید از یک مرورگر مناسب استفاده کنید نه از یک برنامه.

On a phone browser: Log in to Instagram > Click on your profile picture in the top right to open the menu > Profile > Edit Profile > Uncheck the box for “Similar Account Suggestions.” (در یک مرورگر تلفن همراه: وارد اینستاگرام شوید> روی تصویر نمایه خود در بالا سمت راست کلیک کنید تا منو> نمایه> ویرایش نمایه> علامت کادر “پیشنهادهای مشابه حساب” را بردارید.)

محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما!

فرقی نمی‌کند که روی تلفن خود باشید یا لپ‌تاپ،اطلاعات شخصی شما می‌تواند یک ردیابی دیجیتالی از مکان آنلاین شما ایجاد کند. در نمایش تلویزیونی”Consumer 101″،توماس ژرمن،متخصص Consumer Reports توضیح می‌دهد که میزبان جک ریکو است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما چه کاری انجام دهد.
همانطور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید ما برای شما نحوه کار کردن با تنظیمات حریم خصوصی انیستاگرام که شاید بعضی از ما درستی استفاده از آن را ندانیم که چند نمونه از این تنظیمات مربوط به موارد زیر بود:با دسترسی اینستاگرام به محل زندگی به شما امکان می‌دهد پست‌های خود را با موقعیت مکانی خود تگ کنید،به طور پیش فرض اینستاگرام حساب شما را برای هر کسی که از برنامه استفاده می‌کند قابل مشاهده می‌کند،مانند اکثر وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی،اینستاگرام با تبلیغات کار می‌کند و هیچ راهی برای جلوگیری از آنها وجود ندارد. اگرچه می‌توانید از تبلیغات در چند موضوع انتخابی خودداری کنید و در مورد آن موارد دیگر تبلیغی نبینید،از حساب خود در برابر هکرها محافظت کنید.


دیگر مطالب پیشنهادی از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟