آموزش و ترفند

نحوه صرفه جویی در مصرف باتری روی آیفون اس ای 2020

آیفون SE (2020) مطمئناً گلدان را به محض ورود چند ماه قبل به هم زد. به نظر می رسد از نظر استانداردهای امروزی ظاهری قدیمی و حتی جذاب نداشته باشد ، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که داخلی داخلی مدرن و قدرتمندی دارد و قیمت آن از 400 دلار شروع می شود. متأسفانه ، آن بدنه کوچک فقط می تواند یک باتری را در خود جای دهد و به سرعت مشخص شد که با وجود پردازنده قدرتمند A13 ، عمر باتری می تواند کمی کوتاه باشد.

اکنون ، با توجه به نوع مشتری مورد نظر آیفون اس ای 2020، این مسئله نباید چندان مهم باشد. با استفاده منظم و کم مصرف ، بدون بازی سنگین یا مصرف رسانه ای ، باتری آیفون اس ای 2020 می تواند یک روز دوام بیاورد. اما شما هنوز مقداری محدود هستید – شارژ شبانه را فراموش نکنید ، بدون پاوربانک اضافی به مسافرت نروید ، اگر به باتری آیفون خود نیاز دارید تا اواخر شب دوام بیاورد.

بنابراین ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ متأسفانه ، iOS دسترسی غیرمعمول و غیرفعال به کارکردهای تلفن داخلی را به کاربر نمی دهد تا در صورت تمایل غیرفعال و فعال شود ، اما هنوز هم تغییرات جزئی وجود دارد که می توانید سعی کنید یک یا دو ساعت دیگر از آن سلول فشار دهید.

همیشه از حالت کم مصرف استفاده کنید

گزینه nuke-it-all. به جای اینکه با تنظیمات باتری iPhone خود سر و صدا کنید ، فقط Low Power را فعال کنید و همه کارها را برای شما انجام می دهد. گرچه ممکن است به بسیاری از کنترل های پشت پرده دسترسی نداشته باشید ، قطعاً حالت کم مصرف این امکان را دارد. این زمان خواب خودکار شما را کاهش می دهد ، فرکانس بازیابی اعلان را کاهش می دهد ، فقط کمی روشنایی صفحه را کاهش می دهد و حتی پردازنده را گاز می دهد تا انرژی زیادی را تخلیه نکند. این به نوبه خود باعث صرفه جویی در باتری آیفون می شود.

وقتی آیفون 20 درصد از شارژ باتری استفاده می کند ، آیفون از شما می خواهد حالت Low Power Mode را فعال کنید. اما می توانید این کار را به صورت دستی در ابتدای روز انجام دهید، حتی وقتی که هنوز در 100٪ است. اگر قصد دارید یک روز طولانی و طولانی داشته باشید و به هر صد درصدی که می توانید نیاز داشته باشید ، این کار را انجام دهید.

تازه سازی برنامه پس زمینه چیست؟

Background App Refresh یک ویژگی کمی سو slightly تفاهم است. ببینید ، برخلاف اندروید – که هیچ دشمنی برای اجازه دادن به برنامه ها ندارد که فقط در پس زمینه فعال شوند – iOS بسیار بیشتر مستعد “مسدود کردن” یا “تعلیق” برنامه ها در صورت عدم روی صفحه است. اساساً ، iOS مکان را متوقف کرده و برنامه را غیرفعال می کند. دفعه بعدی که آن را باز می کنید ، iOS داده های “انجماد” را به یاد می آورد و آنها را بارگیری می کند ، بنابراین به نظر می رسد که این برنامه در تمام این مدت در پس زمینه اجرا شده است.

اکنون ، ممکن است برخی موارد از آخرین باری که در برنامه بودید تغییر کرده است. اگر این یک خوراک اجتماعی است – ممکن است پست های جدیدی ظاهر شده باشد. اگر یک برنامه ابری باشد ، مانند Google Keep ، ممکن است یادداشت های جدیدی داشته باشید که در دستگاه دیگری ایجاد کرده باشید.

این جایی است که Background App Refresh به درد شما می خورد. iOS به طور دوره ای برای هر برنامه داده جدیدی را اسکن کرده ، بارگیری کرده و به داده های “منجمد” اضافه می کند. بنابراین ، هنگامی که برای باز کردن نسخه پشتیبان برنامه باز می شوید ، نه تنها صفحه ای را که متوقف کرده اید مشاهده می کنید ، بلکه اطلاعات جدید نیز در یک لحظه نشان داده می شوند.

بنابراین، در واقع یک روش مفید و هوشمند برای به روزرسانی اطلاعات برنامه است و غیرفعال کردن آن کاملاً فایده دارد. با این حال، کاری که من پیشنهاد می کنم انجام این کار این است که وارد تنظیمات -> عمومی -> Background App Refresh شوید و تنظیم کنید که فقط وقتی از Wi-Fi هستید به روز شود.

استدلال من ساده است. برای اولین بار ، Wi-Fi باتری کمتری نسبت به تلفن همراه تخلیه می کند و ثانیا، اگر از Wi-Fi استفاده می کنید ، این بدان معنی است که تلفن شما احتمالاً نزدیک پریز برق یا شارژر بی سیم است. بنابراین از تخلیه باتری ایمن است. پس از بیرون رفتن و تلفن در شبکه LTE ، دیگر سعی نمی شود برنامه ها را در پس زمینه تازه کنید ، که باید عمر باتری شما را کمی افزایش دهد.

 

شناسایی موقعیت موردنظر 

این یک واقعیت مشهور است که تعیین مکان دقیق می تواند بر باتری تلفن تأثیر بگذارد. اگر به هر دلیلی قصد استفاده از برنامه هایی را ندارید که به برچسب گذاری مکان نیاز دارند، کافیست وارد تنظیمات -> حریم خصوصی -> خدمات موقعیت مکانی شوید و ضامن را از بالا خاموش کنید. با این کار GPS آیفون و هر نوع ردیابی مبتنی بر مکان تا زمانی که دوباره آن را روشن نکنید غیرفعال خواهد شد.

اگر نمی خواهید از روش “nuke it all” استفاده کنید ، منوی خدمات موقعیت مکانی به شما امکان کنترل کامل برنامه و زمان استفاده از موقعیت مکانی تلفن را می دهد. با جستجوی یک پیکان در کنار نام آنها ، می توانید مشخص کنید کدام برنامه ها ممکن است تخلیه کننده باتری بالقوه باشند.

فلش در سرویس های موقعیت مکانی به چه معناست؟ یک پیکان سیاه به این معنی است که برنامه در 24 ساعت گذشته مدتی مکان شما را بدست آورده است. پیکان بنفش به این معنی است که برنامه ای اخیراً از خدمات موقعیت مکانی استفاده کرده است. اگر اغلب به این منو می آیید و متوجه می شوید که یک برنامه خاص همیشه دارای یک پیکان بنفش است ، شاید وقت آن است که دسترسی این توله سگ را قطع کنید. پیکان توخالی به این معنی است که برنامه فقط در صورت اتفاق خاصی می تواند به مکان دسترسی پیدا کند ؛ اگر تلفن تشخیص دهد که شما از منطقه خارج شده اید یا غیره ، زمان تغییر روز ، نوعی وضعیت اضطراری.

وقتی صحبت از اجازه دادن به برنامه ها برای استفاده از مکان می شود ، کاملاً انتخاب می کنید. شما می توانید به یک برنامه اجازه دهید همیشه به داده های مکان دسترسی داشته باشد، این برای برنامه های پیمایش مفید است ، به طوری که می تواند به شما راهنمایی کند حتی وقتی برنامه به حداقل می رسد یا تلفن خواب است. برای هر برنامه دیگری ، بسته به نیاز و مورد استفاده، پیشنهاد می کنم “هنگام استفاده از برنامه” یا “هرگز”.

خدمات مکان یا خدمات سیستم

در پایین منوی خدمات موقعیت مکانی ، خدمات سیستم را پیدا خواهید کرد. اکنون ، اینها بخشی از تجربه اصلی اپل هستند ، باتری کمتری دارند و بیشتر آنها برای بهبود تجربه شما هستند. هنوز هم می توانید برخی از آنها را در مورد استفاده خود غیرفعال کنید.

شناسه تجاری Apple Pay Merchant می تواند روشن بماند. اگر از Apple Pay استفاده می کنید و اگر این کار را نکنید به آن نیاز دارید – در وهله اول هیچ وقت آتش نمی گیرد. مواردی مانند کالیبراسیون قطب نما ، SOS و Find my iPhone  البته ضروری هستند. HomeKit را می توانید خاموش کنید – البته مگر اینکه هاب smarthome با لوازم خانگی HomeKit تنظیم شده داشته باشید.

من معمولاً جستجوی شبکه تلفن همراه و شبکه و بی سیم را روشن نگه می دارم. اساساً تلفن به خاطر می آورد که کدام اتصالات در کجا کار می کنند ، بنابراین بسیار سریع و راحت سیگنال سلول یا Wi-Fi را پیدا می کند. احتمالاً به این ترتیب به جای اینکه تلفن را مجبور کنید به طور مداوم سیگنال ها را اسکن کند، باتری کمتری تخلیه می شود. سپس باید مواردی مانند Popular Near Me و Routing & Traffic را تغییر دهید ، که من جلوی آنها را می گیرم زیرا به هر حال از Google Maps استفاده می کنم.

 

اعلان های مزاحم را ساکت کنید یا فقط روشن کردن صفحه را غیرفعال کنید

اگر هرگز به دلیل بهتری برای ورود به تنظیمات و بی صدا کردن همه برنامه های مزاحم که بدون هیچ دلیلی صفحه شما را روشن نگه می دارند ، احتیاج داشتید، همین است، هر بار که ظاهر می شوند ، صفحه شما روشن می شود ، ممکن است تلفن لرزش داشته باشد یا تولید کند یک صدا باز هم ، این می تواند به مرور زمان به تخلیه غیرضروری باتری اضافه شود. و واقعاً ، Reddit ، نیازی نیست شما به من بگویید که در subreddit که من حتی از آن پیروی نمی کنم چه چیزی روند دارد.

وارد تنظیمات -> اعلان ها شوید و برنامه هایی را که برای شما مهم نیستند غیرفعال کنید. متناوباً ، اگر می خواهید هنگام رسیدن پیام جدید یک بوق بشنوید ، اما نمی خواهید صفحه شما برای هر پیام کوچک روشن شود، گزینه Lock Screen را در برنامه های چت غیرفعال کنید.

با این کار ، هر زمان اعلان جدیدی دریافت می کنید ، همچنان صدای اعلانی را می شنوید ، اما پیام آن در صفحه قفل شما نمایش داده نمی شود ، بنابراین صفحه برای هر ایمیل جدید هرزنامه روشن نمی شود. مسلماً ، اگر در حال حاضر چند ده برنامه در iPhone خود داشته باشید ، این ممکن است کمی طول بکشد. پس سلام ، آن را به عنوان یکی از گذشته های مورد علاقه خود در نظر بگیرید.

 

Raise to Wake را غیرفعال کنید

با توجه به روشن نبودن صفحه نمایش بدون دلیل ، ممکن است بخواهید از شر Raise to Wake خلاص شوید. هر زمان که تلفن را به سمت بالا متمایل می کنید ، صفحه نمایش آن روشن می شود، حتی اگر در جیب یا کیف باشد ، اگر کیف پول در آن باشد یا نه. نگران نباشید، شما همچنان می توانید صفحه را فقط با یک بار ضربه زدن روی آن بیدار کنید. نگران نباشید، شما همچنان می توانید صفحه را فقط با یک بار ضربه زدن روی آن بیدار کنید.

غیرفعال کردن “سلام ، سیری”

خیلی جالب است که می توانید سیری را هر لحظه با فقط گفتن نام او صدا کنید. چیزی که جالب نیست این است که تلفن باید دائماً گوش داده و به دنبال عبارت “Hey، Siri” باشد. همچنان می توانید فقط با نگه داشتن دکمه سمت راست آیفون (دکمه خانه خود در آیفون SE) سیری را فراخوانی کنید.

از Google Photos استفاده می کنید؟

آیا برای تهیه نسخه پشتیبان از همه عکسهای خود از فضای ذخیره سازی نامحدود Google Photos استفاده می کنید؟ جالب است ، اما مطمئن شوید که از داده تلفن همراه برای بارگذاری عکس و فیلم استفاده نمی کنید. منطق من در اینجا مانند گذشته است: برای یکی ، داده های تلفن همراه انرژی بیشتری را تخلیه می کنند، ثانیا ، داشتن Wi-Fi احتمالاً به این معنی است که شما نزدیک یک پریز برق هستید.

تنظیمات همگام سازی حساب: واکشی ، فشار دادن ، دستی

تغییر جزئی دیگری که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید ، تنظیم نحوه دریافت اعلان های آیفون برای حساب های شما است – نامه ها ، مخاطبین ، تقویم ، یادداشت ها و تنظیمات برنامه. اعلان ها سه ردیف دارند. در اینجا تفاوت بین فشار ، واکشی و دستی وجود دارد:

  • فشار دادن – اطلاعات جدید در اسرع وقت در iPhone شما در دسترس قرار می گیرد
  • Fetch – آیفون هر x دقیقه چند بار بطور فعال اطلاعات جدید را اسکن می کند
  • دستی – آیفون فقط هنگام باز شدن برنامه ای که از آن استفاده می کند به دنبال اطلاعات جدید است

به طور طبیعی ، فشار بیشتر باتری را تخلیه می کند زیرا باعث می شود تلفن به طور مداوم “گوش کند”. Fetch سازش خوبی است ، زیرا می توانید آن را روی فواصل 60 دقیقه تنظیم کنید. دستی گزینه “صرفه جویی در مصرف برق بیشتر” است زیرا فقط در صورت باز بودن برنامه مربوطه موارد جدید را بارگیری می کند. این امر همچنین به صرفه جویی در مصرف باتری کمک می کند. اما سلام ، هر کمی کمک می کند، درست است؟

بلوتوث خود را واقعاً غیرفعال کنید

بلوتوث برای اتصالات بی سیم و انتقال داده از طریق AirDrop استفاده می شود. آیا شما به آن نیاز دارید تا تمام وقت گوش دهید؟ احتمالا نه. به خصوص اگر حتی خودتان هدفون بی سیم ندارید.

نکته اصلی اینجاست – خاموش کردن آن از مرکز کنترل (منوی کشویی از بالا سمت راست ؛ صفحه را روی آیفون SE بکشید) فقط به مدت 24 ساعت غیرفعال می شود. برای خاموش کردن بلوتوث ، باید وارد تنظیمات -> بلوتوث شوید و ضامن آن را بزنید. این باید در طولانی مدت مقداری از باتری صرفه جویی کند.

از هدفون های سیمی استفاده کنید

بله، اپل جک هدفون را برداشته و یک جفت AirPod بی سیم به شما می فروشد که این گوشی های بسیار خوبی هستند که از قابلیت اتصال یکپارچه و قابلیت پخش خودکار برخوردار هستند. اما جریان صوتی از طریق بلوتوث صرفاً با استفاده از اتصال سیمی ، باتری بیشتری را متحمل می شود.

بنابراین ، برای ما به زمان غارنوردان بازگشته است. یا از EarPods یا هر هدفون مجاز با اتصال Lightning استفاده کنید یا یک دانگل Lightning به هدفون برای خود بگیرید و از هر هدستی که دوست دارید استفاده کنید.

اگر در یک منطقه پذیرایی ضعیف هستید، حالت هواپیما را فعال کنید

بنابراین ، شما در حال پیاده روی هستید ، و از پوشش برج سلول خارج و خارج می شوید. یا ، شما در جاده هستید و سیگنال شما مرتبا در بزرگراه می افتد. شما می دانید که احتمالاً نمی توانید به طور مداوم تماس بگیرید یا اعلان دریافت کنید. اما آیفون شما این کار را نمی کند – به سختی تلاش می کند تا سیگنال پایدار پیدا کند. این مقدار زیادی از باتری را می گیرد. فقط کافیست مرکز کنترل را از بالا سمت راست پایین بیاورید و روی نماد هواپیما ضربه بزنید تا به iPhone شما کمی استراحت دهد.

اگر از پیمایش استفاده می کنید ، مطمئن شوید که مسیر خود را از قبل بارگیری کرده اید. پس از متوقف شدن و راه اندازی در مکانی ، حالت هواپیما را غیرفعال کنید تا به دنبال یک سیگنال باشید.

یک باتری کیس بخرید

اگر همه راه های دیگر از کار افتاد و شما نیاز دارید که iPhone شما بیش از گذشته دوام بیاورد – یک کیف باتری برای آن تهیه کنید. آنها زیبا به نظر نمی رسند و مطمئناً مقدار زیادی به آنها اضافه می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟