آموزش و ترفند

نحوه مخفی کردن فایل در اندروید بدون نصب برنامه های paranoid

برای مواقعی که تلفن هوشمند شما در دستان خارجی قرار می‌گیرد، داشتن توانایی نگه داشتن برخی از محتواها مانند عکس ها و فیلم ها را از نظر دید ضروری می داند. اندروید مبتنی بر لینوکس، در حال حاضر یک راه حل ابتدایی و کاملاً کارآمد برای دسترسی به برخی از پرونده‌ها و پوشه ها فقط از طریق یک برنامه مدیریت پرونده ارائه می دهد و نه چیز دیگری. این نه تنها ساده است ، بلکه شما را از جستجوی یک برنامه پنهان فایل اختصاصی نیز در امان نگه می‌دارد.

روش اول

اولین ترفند ساخت یک پوشه مخفی اختصاصی است. فقط یک پوشه جدید ایجاد کنید، و مطمئن شوید که نام آن با یک نقطه شروع می‌شود. مهم نیست که چگونه آن را نامگذاری کنید، به شرطی که با یک نقطه شروع شود ، همانطور که در تصاویر زیر نشان داده شده است. این اساساً به اندروید می گوید که این پوشه را فراموش کند و هرگز به داخل آن نگاه نکنید. فقط مدیر پرونده ها و برنامه های خاص سیستم از وجود آن آگاه خواهند شد. این بدان معناست که پرونده های پنهان شده در داخل پوشه در برنامه های گالری، پخش کننده‌های چندرسانه ای، سرویس گیرندگان ایمیل ، ویرایشگران دفتر و مواردی از این دست نشان داده نمی شوند.

روش دوم

گزینه دوم این است که با ایجاد یک فایل nomedia در داخل آن، پرونده‌های رسانه را درون یک پوشه موجود مخفی کنید. این پرونده نباید پسوند داشته باشد. این یک پرونده خالی به نام “.nomedia” بدون نقل قول است. داشتن آن پرونده در داخل یک پوشه‌، تمام پرونده‌های رسانه‌ای (عکس ها و فیلم ها) را از داخل برنامه ای که سعی در تعامل با آن‌ها دارد پنهان می‌‌کند. توجه داشته باشید که فقط یک مدیر پرونده که می تواند پرونده های جدیدی ایجاد کند‌، مانند ES File Manager برای این روش کار می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که مشاهده پرونده‌ها و پوشه‌های پنهان در داخل مدیر پرونده مورد نظر خود را فعال کنید، زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید به پرونده‌های تازه پنهان شده خود دسترسی پیدا کنید. در واقع، سخت‌ترین قسمت کل این مخمصه پنهان، یافتن یک مدیر پرونده خوب است.

اگر تلفن یا رایانه لوحی شما با یک دستگاه همراه نیست، File Manager شیائومی را امتحان کنید که در تنظیمات خود گزینه “نمایش پرونده های پنهان” را دارد و با روش اول این آموزش به خوبی کار می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟