نخستین گجت پوشیدنی مترجم آنی

اینکه انگلیسی به عنوان زبان بین المللی دنیا شناخته شده است، مانع صحبت کردن دو فرد غیر انگلیسی زبان که به دو زبان دیگر تسلط دارند نمی شود. با پیشرفت روزافزون ارتباطات و فناوری ها و نیاز دائمی به یک مترجم انسانی، اولین گجت پوشیدنی مترجم آنی در جریان نمایشگاه CES معرفی شد.

این گجت کاربردی که ili نام دارد، اولین مترجم پوشیدنی دنیا محسوب می شود که دیگر مشکلی بابت صحبت کردن با خارجی ها باقی نخواهد گذاشت. استفاده از این دستگاه به راحتی فشار دادن دکمه ی دایره ای تعبیه شده برروی آن که از طرح دکمه ی home آیفون الهام گرفته شده است می باشد. قبل از به زبان آوردن آنچه در ذهن دارید، دکمه را فشار داده، سپس صحبت کنید. اندکی بعدترجمه ی مورد نیاز از دستگاه به وضوح به زبان مخاطبتان پخش خواهد شد.

 

ili-translator-480x640

برخلاف بسیاری از اپلیکیشن های موبایلی ترجمه ی آنی، برای استفاده از این گجت نیاز به هیچگونه اتصال اینترنت ۳G یا ۴G ندارید و تمام اطلاعات مورد نیاز دستگاه در درون آن گمارده شده است. در نسل اول، چیپست درون دستگاه اطلاعات از قبل لود شده برای زبان های انگلیسی، ژاپنی و چینی را در اختیار دارد. نسل دوم شامل زبان های فرانسوی، تایلندی و کره ای و نسل سوم زبان های اسپانیایی، ایتالیایی و عربی را بطور آنی و روان ترجمه می کند. متاسفانه ili تا چندین نسل بعد از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

این محصول هنوز قیمت گذاری نشده است ولی شنیده ها حکایت از از قیمت اقتصادی ili دارند؛ همچنین گفته شده که بین ماه های اسفند تا فروردین، پیش فروش این گجت آغاز می شود.

منبع: ubergizmodo

مطلب پیشنهادی