نرم افزارها در برخی دیوایس‌های اندروید N بریک می‌کنند!

23 اسفند 1394

نسخه مخصوص توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل پرطرفدار گوگل مدتی‌ست برای دانلود آماده شده و بسیاری از کاربران حرفه‌ای مشغول تست آن و کشف باگ‌های احتمالی هستند. به‌تازگی مشکلی در اندروید N کشف شده که به‌کلی دستگاه را بریک کرده و آن را بلا استفاده می‌کند!

تصور کنید پس از دانلود فایل حجیم OTA اندروید N که حجمی بیشتر از یک گیگابایت از ترافیک اینترنت شما می‌کاهد، با نصب آن برروی گوشی یا تبلت خود شاهد بریک شدن آن شوید! در این‌صورت چه می‌کنید؟

لازم است بگوییم بریک (break) شدن یک دستگاه برروی هر سیستم‌عاملی ممکن است رخ دهد. در دنیای اندروید این فرآیند در صورت ناتمام ماندن نصب آپدیت جدید روی دستگاه، و یا نصب کامل آپدیت اندروید N رخ می‌دهد! در این حالت دستگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود و همان‌گونه که از نام این فرآیند برمی‌آید، دیوایس شما را تبدیل به تکه آجری بی‌خاصیت می‌کند.

اما آنچه هنگام آپدیت به اندروید N رخ می‌دهد با سایر بریک‌ها تفاوت دارد و آن بریک شدن نرم‌افزاری دستگاه است. برخی کاربران با sideload کردن اندروید N این معضل را حل نموده و قادر به استفاده از گوشی یا تبلت اندرویدی خود شده‌اند. این‌گونه بریک را اصطلاحا سافت بریک (Soft Break) می‌نامند.

ساکنین مانتین ویو هنوز واکنش رسمی به این مسئله نشان نداده‌اند. به‌نظر می‌رسد مهندسان گوگل از علت بریک شدن مطلع شده‌ و در خفا به‌دنبال حل مشکلات پیش آمده هستند. احتمالا طی روزهای آینده شاهد آپدیتی جدید برای اندروید N خواهیم بود که این مشکل را مرتفع ساخته باشد.

نباید فراموش کرد هدف اصلی عرضه نسخه‌های مخصوص توسعه‌دهندگان، کشف هرچه سریع‌تر مشکلات و باگ‌های سیستم‌عامل است و پیدا شدن باگ در آن به‌هیچ عنوان موضوع دور از انتظاری نیست. طبق اعلام پیشین گوگل، هرگونه آپدیت و پایداری که به سبب توسعه‌دهندگان صورت گرفته باشد به‌طور رسمی و تجمعی در یک آپدیت ارائه خواهند شد و در تابستان شاهد دو یا سه آپدیت خواهیم بود. اما این مشکل حاد غول امریکایی را مجبور به ارائه آپدیت زودهنگام برای سیستم‌عامل خود ساخته است.

واتس‌اپ محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان در اندروید است !!!

 

منبع : AndroidHeadlines

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی