اخبار

نسل آینده ماوس‌ جادویی اپل مجهز به تکنولوژی فورس تاچ خواهد بود

کمپانی اپل در کنار معرفی ساعت هوشمند خودش، از ویژگی تحت عنوان ” فورس تاچ Force Touch ” رونمایی کرد که به طور معمول کاربران را قادر می‌سازد تا با فشار‌های مرحله‌ای چندین فرمان مختلف را اجرا کنند. ویژگی که در آینده بر روی صفحه نمایش مک بوک‌های اپل وجود خواهد داشت و البته در حال حاضر تحت نام لمس سه بعدی بر روی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس وجود دارد.

حال بر اساس تازه ترین پتنت‌های اپل که توسط PatentlyApple به بیرون درز کرده است، به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد تا از ویژگی فورس تاچ در ساخت نسل آینده ماوس‌ جادویی اپل نیز استفاده کند. هرچند که چنین ویژگی بر روی ترک پد‌های مک بوک اپل وجود دارد، اما در حال حاضر ماوس‌ جادویی اپل که Magic Mouse نام دارد فاقد چنین تکنولوژی هستند. نسل آینده ماوس‌های اپل نیز به کاربران تجربه‌ای مشابه با ترک پد‌های مک بوک‌ها را ارائه خواهند کرد.

ماوس‌ جادویی اپل

ماوس‌ جادویی اپل به واسطه تکنولوژی فورس تاچ، قابلیت کلیک‌های چند مرحله‌ای را در بازه زمانی کم ارائه می‌دهد. این بدین معنا خواهد بود که هر مرحله از فشار وارده بر روی ماوس، صرف نظر از محل فشار آن یک عملکرد جداگانه خواهد داشت.

مشخص نیست که اپل چه زمانی از نسل جدید ماوس‌ جادویی اش رونمایی خواهد کرد اما این امکان وجود دارد که کنگره توسعه دهندگان اپل که در فصل پاییز برگزار خواهد شد بتواند مناسب ترین مکان برای این معرفی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا