صفحه نمایش خمیده برای اپل واچ

30 اردیبهشت 1396
اپل واچ

یکی از محصولات استثنایی اپل، ساعت هوشمند آن به نام اپل واچ است. اپل گزارش داد که استفاده از یک صفحه‌نمایش خمیده و پیوسته را در اپل واچ به کار خواهد برد، صفحه‌نمایشی که علاوه بر بخش اصلی ساعت، بندهای آن را نیز شامل می‌شود.

این دستگاه جدید هنوز نام خاصی ندارد علاوه بر آن می توان از آن برای استفاده در محصولات پوشیدنی و یا همان ساعت از آن استفاده کرد. این صفحه‌نمایش علاوه بر صفحه‌ی ساعت و بند آن، بخش قلاب و گیره‌ی بند را نیز پوشش می‌دهد. این پتنت در صورت عملیاتی شدن حاشیه‌های اطراف نمایشگر را بسیار کم خواهد کرد. نمی‌توان در مورد مقدار  کاهش حاشیه‌ها در این نوع صفحه‌نمایش‌ نظر خاصی داد ولی حذف کامل آن‌ها غیر ممکن نخواهد بود.

البته به نظر می رسد که این سیستم دارای یک ماژول ارتباطی سلولار نیز باشد. در هفته‌های اخیر شایعاتی مبنی بر استفاده‌ی اپل از بندهای قابل تعویض و هوشمند در اپل واچ‌های (Apple Watch) آینده به گوش می‌رسد. این بندهای هوشمند کاربرد اپل واچ را افزایش خواهند داد، برای مثال ممکن است بتوان از بند ساعت برای بررسی سطح گلوکز نیز استفاده کرد.

باید منتظر باشیم و ببینیم که ابتدا بند های هوشمند چه زمانی عرضه خواهند شد و مستقیما بعد از آن باید به سراغ این سیستم برویم. استفاده‌ی بهینه از تمام قسمت‌های یک گجت پوشیدنی ایده بسیار جالبی خواهد بود که عملی کردن آن در شرایط کنونی کمی چالش‌برانگیز به نظر می‌رسد.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟