اخبار

نولان بوشنل موسس آتاری از بازی‌های موبایل بیزار است

فروشگاه‌های پرطرفداری نظیر گوگل پلی و اپ‌استور نقش به سزایی در صنعت بازی‌های تلفن همراه داشته‌اند. با هجوم خیل عظیمی از کاربران به سمت بازی‌های آنلاین و جذاب موبایل، حالا سازندگان کنسول‌های بازی احساس خطر می‌کنند. در این میان آقای بوشنل طی مصاحبه‌ای به اظهار نظر پیرامون وضعیت بازی‌های موبایل پرداخته است.

بوشنل : از دست بازی‌های موبایل تلفنم را پرت می‌کنم.

برخی از پیشگامان دنیای بازی‌های ویدیویی، نظیر سونی، مدت‌هاست که به فکر تغییر سیاست و هماهنگ شدن با این جریان افتاده‌اند، اما برخی دیگر نظیر نینتندو به‌تازگی دست به کار شده‌اند. با شنیدن کلمه آتاری – Atari – همه گیمر‌ها به یاد نسل طلایی عرصه بازی‌ها می‌افتند. نولان بوشنل، یکی از موسسان آتاری – که به پدرخوانده بازی‌های ویدیویی مشهور است – اخیرا طی مصاحبه‌ای با مجله The Guardian، پیرامون وضعیت کنونی صنعت گیمینگ حرف زده است.

بوشنل همیشه با صراحت از احساسات درونی خود پرده برداشته است. در سال ۲۰۱۳ وی صراحتا اعلام کرد که تیم کوک، مدیرعامل فعلی اپل، هیچ شباهتی با استیو جابز ندارد. او معتقد است که علی رغم پیشرفت قابل توجه تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن امکانات مختلف، متاسفانه توسعه‌دهندگان به‌خوبی از این امکانات بهره نمی‌گیرند. در ادامه توجه شما را به سخنان آقای بوشنل جلب می‌کنیم:

عموما تعداد قابل توجهی از بازی‌های موبایل از طراحی ضعیفی برخوردار هستند… توسعه‌دهندگان آن‌قدر به طراحی و گرافیک اهمیت می‌دهند که این موضوع منجر به نادیده گرفته شدن جنبه‌های دیگری همچون محدودیت زمانی و امتیازدهی می‌شود. گاهی به خاطر عصبانیت از دست بازی‌های موبایل، تلفن را به گوشه‌ای از اتاق پرت می‌کنم. با این حال در چنین شرایطی تنها به تلفن خودم صدمه می‌زنم، نه آن بازی آزاردهنده…

مزیت‌ اتصالات شبکه‌ای و گیمینگ اجتماعی برای همه ما تعریف شده است. آقای بوشنل همیشه دوست داشت چنین قابلیتی را به سرویس آتاری بی افزاید، اما متاسفانه در آن زمان امکانات مربوطه در دسترس نبود. ایده تجربه گیمینگ رقابتی و آنلاین هنوز هم برای بوشنل اهمیت زیادی دارد و او در این زمینه همکاری‌هایی را با سرویس آلمانی Spil آغاز کرده است. نتیجه کار وی می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟