ریپورتاژ آگهی

نکات طلایی که هنگام تعمیرات موبایل باید رعایت کرد

تعمیرات موبایل همانند هر کار دیگری نیازمند رعایت نکات و قوانین و مقرراتی است که تاثیر مستقیمی بر کیفیت کار و افزایش رضایتمندی مشتری دارد. در صورتی که تعمیرکار موبایل هستید یا علاقه مند به فعالیت در این شغل را دارید توصیه می کنیم پیش از آغاز فعالیت با نکات تعمیرات موبایل آشنا شوید. در این مطلب به بررسی نکات مهم برای تعمیرات موبایل می پردازیم با ما همراه باشید.

 

نکته 1: از ابزارهای مناسب برای تعمیرات موبایل استفاده کنید.

یکی از مهم ترین نکات در تعمیرات موبایل توجه و به کارگیری ابزارهای مناسب برای تعمیرات می باشد. به خاطر داشته باشید استفاده از ابزار نامناسب برای تعمیرات موبایل باعث بروز آسیب های جدی و جبران ناپذیری به موبایل می شود. متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران به این موضوع توجه نکرده و به زور یا استفاده از ابزارهای نامناسب به عیب یابی و تعمیر می پردازند.

به طور مثال برای شل کردن قاب گوشی می بایست از ابزارهای آی‌اسکلک (iSclack)، قاب کش و ساکشن کاپ استفاده کرد اما برخی از تعمیرکاران از این ابزارها استفاده نکرده یا با زور قاب گوشی را جدا می نمایند و این امر باعث می شود تا به کابل ها و دیگر قطعات گوشی آسیب وارد شود.

نکات طلایی که هنگام تعمیرات موبایل باید رعایت کرد

نکته 2: در جداسازی قطعات گوشی دقت داشته و عجله نکنید.

دقت و حوصله از دیگر نکات مهم برای موفقیت در شغل تعمیرات موبایل است بنابراین هنگام جداسازی اجزای گوشی عجله نداشته و با دقت و حوصله قطعات را جدا کنید، زیرا بسیاری از کابل ها و قطعات گوشی مانند سیم آنتن، کابل دوربین، کانکتورهای روی برد بسیار حساس بوده و سهل انگاری هنگام جداسازی قطعات گوشی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به این قطعات وارد نماید.

 

نکته 3: چینش صحیح قطعات گوشی و بستن تمام پیچ ها

یکی از مهم ترین نکات هنگام تعمیر گوشی چینش مناسب اجزای گوشی پس از باز کردن و بستن تمامی پیچ ها است. متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران موبایل هنگام سر هم کردن گوشی دچار سردرگمی شده و نمی دانند که چگونه قطعات را سرهم کرده و هر یک از پیچ ها برای کدام قطعه است.

برای جلوگیری از بروز این مشکل توصیه می کنیم هنگام باز کردن قطعات هر یک از قطعات گوشی به همراه کابل ها، پیچ ها و متعلقاتش را در گوشه ای از میز کار قرار داده و به تربیت دیگر اجزا باز شده در هر مرحله را در کنار آن بگذارید. با انجام این کار هنگام بستن گوشی دچار سردرگمی نبوده و می دانید کدام قطعه را در کدام مرحله باید نصب کنید.

نکات طلایی که هنگام تعمیرات موبایل باید رعایت کرد

نکته 4: به اطلاعات حافظه گوشی مشتری و سیمکارت او اهمیت دهید.

توصیه می کنیم هنگام تحویل گوشی برای تعمیرات حافظه گوشی و سیمکارت او را بازگردانید. در صورتی که فراموش کردید این کار را انجام دهید، حتما سیمکارت و حافظه را در بسته ای گذاشته و نام مشتری را بر روی آن نوشته تا گم نشود.

همچنین هنگام تعمیر گوشی از مشتری بخواهید از اطلاعاتی که بر روی حافظه گوشی ذخیره شده است نسخه پشتیبان تهیه کند، تا حد ممکن تلاش کنید تا اطلاعات گوشی پاک نشود و تا حد امکان از پاک شدن اطلاعات گوشی مشتری جلوگیری به عمل آورید.

 

نکته 5: از قطعات مرغوب استفاده کنید.

به کارگیری قطعات مرغوب یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام تعمیرات موبایل باید در نظر داشته باشید. متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران موبایل به این موضوع توجه نداشته و برای آنکه هزینه تعمیرات موبایل کمتر شود از قطعات نامرغوب استفاده می نمایند. این امر باعث می شود تا موبایل در مدت زمان کوتاهی مجددا خراب شود و این امر منجر به نارضایتی مشتری و عدم اعتماد او خواهد شد.

 

نکته 6: دانش خود را در زمینه تعمیرات موبایل بروز کنید.

همانطور که می دانید تکنولوژی موبایل روز به روز در حال توسعه است، بنابراین تعمیرکار حرفه ای موبایل می بایست خود را با این تغییرات هم سو کرده و مهارت ها و تخصص لازم برای تعمیرات به روز ترین مدل های گوشی را داشته باشد. متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران گوشی در زمینه تعمیرات گوشی های جدید مهارت و تخصص لازم را نداشته و بدون داشتن مهارت اقدام به تعمیر و عیب یابی می کنند و در بسیاری از موارد به دلیل نداشتن تخصص لازم به جای عیب یابی خسارت و لطمه بیشتری را به گوشی وارد می نمایند.

اما تعمیرکاران حرفه ای موبایل با اطلاعات و دانش روز تعمیرات موبایل آشنا بوده و دوره ها و کلاس های آموزش تعمیرات موبایل را به صورت تخصصی و حرفه ای گذارنده اند. بنابراین توصیه می کنیم پیش از آن که وارد بازار کار تعمیرات موبایل شوید، حتما دوره های تعمیرات موبایل را در آموزشگاهی معتبر سپری نمایید.

اگر به دنبال آموزشگاهی حرفه ای برای گذراندن دوره تعمیرات موبایل هستید، آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه ها در این حوزه است که به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در کارگاه های مجهز و زیر نظر اساتید متخصص دوره آموزش تعمیرات موبایل را برگزار می نماید. توصیه می کنیم دوره های اموزش تعمیرات موبایل را درآموزشگاه فنی برق سپری کرده و با دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای آماده ورود به شغل تعمیرات موبایل شوید.

نکات طلایی که هنگام تعمیرات موبایل باید رعایت کرد

مزایای شرکت در دوره های تعمیرات موبایل فنی برق چیست؟

آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های موبایل در تهران  است که به صورت تخصصی و حرفه ای به آموزش تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع برندهای موبایل اندروید و آیفون می پردازد. از جمله مزایای شرکت در دوره تعمیرات موبایل این آموزشگاه عبارتند از:

 • آموزش بر اساس جدیدترین سرفصل های آموزشی تعمیرات موبایل
 • آموزش عملی در کارگاه ها مجهز
 • آموزش زیر نظر اساتید با تجربه و حرفه ای تعمیر موبایل
 • آموزش زیر نظر سازمان فنی حرفه ای
 • ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای
 • برگزاری دوره در ساعات منعطف
 • پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از پایان یافتن دوره آموزشی
 • برگزاری مجدد دوره به صورت رایگان در صورت عدم یادگیری کارآموزان
 • ارائه مشاوره های بازاریابی جهت ورود موفق به بازار کار
 • رفت و آمد آسان به دلیل نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی
 • تدارک خوابگاه برای کارآموزانی که ساکن استان تهران نیستند.

این آموزشگاه علاوه بر دوره های تعمیرات موبایل دوره های آموزشی دیگری در زمینه برق و الکترونیک برگزار می نماید. آموزش تعمیرات و نصب کولر گازی و پکیج دیواری، آموزش تعمیرات لپ تاپ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات ایسیو و غیره برگزار می نماید. در ادامه به صورت مختصر با یکی از پردرآمد ترین دوره های این آموزشگاه که طرفداران بسیاری نیز دارد آشنا خواهیم شد.

 

آموزش کولر گازی دوره ای با درآمد بالا

آموزش کولر گازی از دوره های بسیار پرطرفدار این آموزشگاه است که امروزه با توجه به افزایش تقاضا برای نصب کولر گازی از درآمد بالایی نیز برخوردار می باشد. آموزش کولر گازی به دو دوره آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش نصب کولر گازی تقسیم می شود. در دوره آموزش تعمیر کولر گازی صفر تا صد مطالب مربوط به طریقه عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات انواع برندهای کولر گازی آموزش داده می شود. در دوره نصب کولر گازی نیز به صورت کاملا تخصصی کلیه مراحل مربوط به نصب کولر گازی آموزش داده می شود.

کارآموزان در دوره کولر گازی به صورت کاملا عملی و در محیطی شبیه به محیط واقعی کار صفر تا صد نصب و تعمیرات انواع برندهای کولر گازی را فرا می گیرند و از پایان یافتن دوره به راحتی می توانند وارد بازار کار کولر گازی شده و همانند استادکاری ماهر به نصب و تعمیرات انواع برندهای کولر بپردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های این آموزشگاه و بهره مندی از تخفیف های ویژه به سایت فنی برق به آدرس https://fannibargh.com/  مراجعه کنید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز با شماره 02166121029 تماس حاصل نمایید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟