اخبار

نگاهی به آخرین قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس در بازار ایران

اواخر شهریور سال جاری تلفن های هوشمند آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در بازارهای جهانی عرضه شدند و در کمتر از یک روز پای خود را به کشور ما نیز باز کردند.

در روزهای نخست راه یابی محصولات اپل به داخل کشورمان، قیمتی غیرمنطقی و بسیار بالا برای آنها در نظر گرفته می شود، اما به مرور زمان شاهد افت طبیعی و ترکیدن حباب کاذب آنها خواهیم بود.

جدا از این مبحث، اوایل ماه جاری رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و لوازم جانبی کشورمان از عرضه قانونی این موبایل در تاریخ ۱۲ آبان خبر داد و مدعی شد احتمالاً قیمت ها تا حدی شکسته خواهند شد.

آخرین گزارشات از قیمت تلفن‌ های هوشمند اپل از بازار تهران نشان می دهد: آیفون ۷ با حافظه ۳۲ گیگابایت حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و ارزش نسخه های با حافظه ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت به ترتیب حدود سه میلیون تومان و سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

آیفون ۷ پلاس با حافظه ۳۲ گیگابایت معادل سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، با حافظه ۱۲۸ گیگابایت حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و با حافظه ۲۵۶ حدود چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تومان قیمت دارد.

گفتنی است مدل های جت بلک آیفون ۷ و ۷ پلاس به طور متوسط حدود ۲۰۰ هزار تومان گران تر از سایر رنگ ها فروخته می شوند.

حدود ۴۰ روز پیش آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در روند نزول قیمت، همچنان تفاوت فاحشی با قیمت بین المللی داشت و این در حالیست که اکنون کم کم شاهد کاهش قیمت این موبایل در بازار خودی هستیم، هرچند که هنوز هم فاصله قیمتی میان بازار کشورمان با قیمت رسمی اپل، چندان کم نیست.

منبع:digiato.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟