بررسی‌ تخصصی

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

وقتی که یک تلفن همراه هوشمند را در اختیار دارید، بیشتر امکاناتی که از آن لذت می‌برید به مواردی مانند ارتباط با اینترنت وابسته هستند و در این میان اینترنت خانگی تنها یک گزینه برای حضور ثابت در یک مکان است و اینترنت همراه به عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب، به یکی از کارکرد‌های عادی در رفتار روزانه ما با تلفن همراهمان تبدیل شده است.

این موضوع موجب شده است که خدمات اپراتورهای مخابراتی در زمینه‌های مختلفی مانند اینترنت همراه، یکی از مهمترین موارد در انتخاب یک اپراتور برای خرید سیم‌کارت باشد.

با این تفاسیر هر یک از اپراتورها به دنبال ارائه خدمات اختصاصی خود هستند و این خدمات اختصاصی تنها برگ برنده آن‌ها نیست بلکه نوع ارائه این خدمات و تسهیل در دسترسی به آن‌ها می‌تواند تصمیم بسیاری از کاربران برای انتخاب یکی از اپراتورها بر یک اپراتور دیگر را رقم بزند.

شرکت همراه اول یکی از بزرگترین اپراتورهای ایران است که علیرغم این موضوع که نخستین اپراتورکشور ما بوده است، توانسته است در بین رقبای دیگری که در بازار ایران وجود دارند، بازهم کیفیت خوب خود را حفظ کند.

در این راه، خدمات اختصاصی مانند نرم‌افزار “همراه من، برگ برنده این شرکت می باشد. به همین دلیل در ادامه نگاهی به این نرم افزار کاربردی و معرفی انواع خدمات ارائه شده در آن برای مشترکین همراه اول خواهیم داشت.

همراهی از جنس خدمات، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

این نرم‌افزار خدمات و امکانات زیر را ارائه می‌کند:

  • خدمات صورتحساب (مشاهده و پرداخت صورتحساب میان دوره و پایان دوره)
  • باشگاه فیروزه‌ای (امتیازگیری و استفاده از جوایز باشگاه مانند اینترنت و بسته های مکالمه)
  • بسته‌های اینترنتی (مشاهده و فعالسازی انواع بسته های اینترنت، گزارش گیری و…)
  • خدمات مکالمه (امکان مشاهده ریز مکالمات و خلاصه کارکرد و…)
  • خدمات سیم‌کارت (مشخصات سیم کارت و کدهای PIN و PUK و انواع خدمات غیرحضوری)
  • دسترسی آنلاین به پشتیبانی شرکت همراه اول
  • دسترسی به خدمت آوای انتظار (مشاهده و تغییر آهنگ پیشواز)
  • و…

در ادامه به هر یک از این موارد نگاهی خواهیم انداخت تا ببینیم چگونه این خدمات آن بخش برای شما نمایش داده خواهند شد:

 

همراهی از جنس خدمات، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

خدمات صورتحساب

خدمات صورتحساب در این نرم‌افزار بسیار مناسب و کارآمد هستند. مشترکین امکان این را دارند که با استفاده از بخش صورتحساب میزان بدهی خود را در دو وضعیت میان دوره و پایان دوره مشاهده کرده و نسبت به پرداخت آن به صورت آنلاین اقدام کنند.

همچنین تاریخچه پرداخت قبوض شما در قالب یک بخش مجزا در اختیار شما خواهد بود تا بتوانید موارد پرداخت شده قبلی و تاریخ و اطلاعات مربوط به آن‌ها را نیز مشاهده کنید. برای این مورد می‌توانید به سادگی بازه زمانی خود را تعیین کرده و اطلاعات پرداخت قبوض در آن بازه را مشاهده کنید. حتی در صورتی که نیاز به چاپ یک قبض داشته باشید، امکان این کار برای شما مهیا خواهد بود.

سونی اپلیکیشن پیام‌رسان پلی‌استیشن را برای iOS و اندروید منتشر کرد

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

از دیگر امکانات این بخش باید به امکان تقسیط بدهی اشاره کرد که برای مشترکینی که مصرف بالایی دارند، گزینه‌ای ایده آل محسوب می‌شود.

 

خدمات مکالمه و خدمات مالی

خدمات مکالمه و خدمات مالی نرم‌افزار همراه من تقریبا هر چیزی که انتظار دارید را در یک بسته ساده در اختیار شما قرار می‌دهد.

این خدمات موجب می‌شوند که بتوانید مواردی مانند افزایش بستانکاری از طریق درگاه‌های بانکی، دریافت ریز مکالمات و حتی انتقال اعتبار به سایر مشترکین (دائمی و اعتباری) را به سادگی و با چند کلیک کوتاه تجربه کنید.

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

یکی دیگر از خدمات بسیار مناسب موجود در این بخش، شارژ تلفن همراه است که امکان شارژ سیم کارت را به مبالغ مشخص و دلخواه برای مشترکین فراهم میکند..

برخلاف چیزی که در خرید شارژ به صورت عادی توسط کارت شارژ یا سایت های دیگر انجام می‌شود، خرید شارژ از سایت همراه اول و یا از طریق اپلیکیشن همراه من برای شما افزایش 5 درصدی را به همراه دارد، که این رقم به مبلغ نهایی شارژ شما افزوده خواهد شد و نقش هدیه استفاده از این نرم افزار را ایفا خواهد کرد.

به این ترتیب اگر برای مثال از طریق اپلیکیشن همراه من، تلفن همراه خود یا دیگران را به رقم 10 هزار تومان شارژ کنید، تنها 10 هزار تومان پرداخت خواهید کرد ولی خط مد نظر شما به مبلغ 10 هزار و 500 تومان شارژ خواهد شد.

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

یکی از امکانات نسخه جدید این اپلیکیشن، کیف پول ویژه‌ای به نام جیرینگ است که عملا استفاده از این نرم افزار را بسیار سریع و ساده می‌کند.

شما می‌توانید در این کیف پول، مقداری پول را برای دسترسی سریع ذخیره کنید تا در زمان نیاز، بدون نیاز به ورود به درگاه پرداخت بانکی به سراغ استفاده از این کیف پول رفته و پرداخت خود را در کسری از ثانیه انجام بدهید. همچنین می‌توانید با انتقال شارژ و اعتبار به دیگران نیز به یاری دوستانتان که سیم‌کارت همراه اول دارند بروید. این امکان در شرایط اضطراری می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

 

باشگاه فیروزه‌ای

باشگاه فیروزه‌ای، نام باشگاه مشتریان همراه اول است. این باشگاه در حقیقت خدماتی ویژه را برای مشتریان به همراه می‌آورد تا بتوانند به خاطر استفاده از خدمات همراه اول، جوایزی بسیار جذاب را دریافت کنید. این جوایز شامل بسته مکالمه و پیامک درون شبکه‌ای، بسته‌های اینترنتی و حتی کالاهای دیجیتال و کد تخفیف برای مراکز تفریحی و خدماتی است.

نحوه ارائه این جوایز، بر اساس امتیازبندی ویژه ارائه شده توسط همراه اول است و شما می‌توانید درصد تکمیل فرایند کسب امتیاز هر یک از این جوایز را در قالب یک نمودار مشاهده کنید تا بدانید که کدام بسته شما آماده استفاده بوده و کدام بسته‌ها تنها چند امتیاز تا پایان فرایند در پیش رو دارند.

گام بلند همراه اول در توسعه کسب و کارهای دیجیتالی

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

این باشگاه مشتریان موجب می‌شود که شما در ازای اقداماتی مانند خرید شارژ، پرداخت صورتحساب تا قبل از 6ام هر ماه، هدیه روز تولد و … علاوه بر بدست آوردن آن خدمت، مزایای افزوده‌ای در قالب امتیاز باشگاه فیروزه ای دریافت کنید که مسلما استفاده از این امتیازها و دریافت هدایای مختلف، استفاده از این اپلیکیشن و سیم‌کارت همراه اول را بسیار لذت‌بخش می‌کند.

جالب است بدانید که پس از نصب و اولین مراجعه به نرم افزار همراه من، می‌توانید یک بسته اینترنتی را با مشاهده آموزش کار با نرم افزار دریافت کنید.

 

بستههای اینترنتی

بسته‌های اینترنت همراه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های استفاده هر فردی از سیم‌کارت را تشکیل می‌دهد و همراه اول ثابت کرده است که در این زمینه خدمات بسیار متنوعی دارد. شما می‌توانید در این بخش از خدمات نرم افزار، بسته‌های اینترنت نوترینو را خریداری کرده و یا حتی گزارش‌های دقیق و جزئی مانند مشاهده گراف مصرفی، ریز مصرف، تاریخچه‌ خرید بسته، نقشه مناطق تحت پوشش و غیره را نیز مشاهده کنید.

یکی از مواردی که همراه اول در ارائه آن شفاف عمل کرده بخش نمایش گراف مصرفی و ریز مصرف اینترنت در نرم افزار همراه من است که همراه اول شایعاتی که گفته می شد اپراتورها میزان ترافیک مصرف شده را بیشتر از مصرف واقعی اعلام می کند، با این کار خنثی کرد و ثابت کرد در این مسیر همواره رضایت مشتری و شفاف بودن در ارائه خدمات جزء اولویت های این اپراتور می باشد.

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

موارد دیگری مانند لغو تمدید خودکار بسته‌ها یا تمدید یا تجدید بسته دلخواه شما تنها با چند کلیک در این بخش از نرم افزار همراه اول قابل انجام هستند و سادگی دسترسی عملا استفاده از این بخش نرم افزار را برای همه و در همه شرایط به نحوی ساده و راحت ممکن می‌کند.

همچنین اگر می‌خواهید ببینید که تلفن همراه یا تبلت شما از چه نوع شبکه‌ای (3G یا 4G) پشتیبانی می‌کند نیز ابزاری برای این کار در این اپلیکیشن قرار گرفته است. با کلیک کردن روی این ابزار می‌توانید با انتخاب نوع دستگاه، شرکت تولید کننده و نوع تلفن همراه، اطلاعاتی درباره شبکه‌های قابل پشتیبانی توسط دستگاه را دریافت کنید.

 

خدمات سیمکارت

خدمات سیم‌کارت با استفاده از نرم افزار همراه من بسیار ساده شده است و کاربران امکان این را دارند تا با استفاده از اپلیکیشن همراه من امکاناتی مانند کنترل و مشاهده PIN، PUK و حتی ایجاد رمز دوم برای سیم‌کارت خود را در اختیار داشته باشند. علاوه بر این اگر شما چند سیم کارت دارید که به شماره ملی شما متصل هستند، به سادگی می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن، به هر یک از آن‌ها دسترسی داشته باشید.

سرورهای اپلیکیشن پریسما با مشکل مواجه شد؛ حل مشکلات در چند روز آینده

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

همچنین شما توسط نرم افزار همراه من امکان قطع و وصل خط و یا درخواست تعویض سیم کارت به USIM را خواهید داشت. شما قادر خواهید بود برای کنترل هزینه های خود محدودیت مکالمه برای خود تعریف کنید تا پس از گذر از میزان مصرف مجاز تعریف شده تماس شما قطع شود.

شما می توانید حتی پیامک های تبلیغاتی و محتوایی را در این بخش مشاهده و یا غیرفعال نمایید. البته کلیه مشترکین می توانند توسط کد دستوری #800* نیز به این ابزار دسترسی داشته باشند.

 

سامانه جامع ستاره 100 مربع

اگر تلفن همراه هوشمند شما به هر دلیلی شرایط نصب اپلیکیشن همراه من را ندارد، نیازی به نگرانی نیست چون هم اول بر اساس آخرین تغییرات کلیه خدمات اینترنت را در کد دستوری *100# به صورت جامع توسط یک کد دستوری واحد در اختیار مشترکین گذاشته است و شما می‌توانید به سادگی تمامی خدمات مربوط به سرویس اینترنت همراه اول را با استفاده از یک کد دستوری مورد استفاده قرار بدهید.

این کد دستوری *100# است که خدمات اینترنتی مانند بررسی و استعلام وضعیت حساب اینترنت، خرید بسته‌های اینترنتی کوتاه مدت و بلند مدت و بسته‌های ترکیبی را برای شما ممکن می‌کند و تنها با شماره‌گیری کد یاد شده می‌توانید امکانات یاد شده را در اختیار داشته باشید.

مطالب مرتبط : درگاه #۱۰۰* صفر تا صد خدمات اینترنتی همراه اول

 

کلام پایانی

شاید امکانات موجود در اپلیکیشن همراه من برای شما تازگی نداشته باشند و پیش از این نیز این امکانات را با روش‌های متفاوتی در اختیار داشته‌اید ولی با استفاده از اپلیکیشن، یکپارچگی، سرعت و امنیت استفاده از این امکانات را در سطحی تجربه خواهید کرد که شاید انجام فرایند و کارهای یاد شده را بدون این اپلیکیشن برای شما بسیار دشوار سازد.

یکی از ویژگی‌های کلی این نرم افزار، امکان ایجاد کردن موارد دلخواه کاربر است. اگر شما چند کاربری مهم را در این نرم افزار به صورت مکرر مورد استفاده قرار می‌دهید، می‌توانید با افزودن آن به لیست موارد دلخواه، به سرعت به این بخش ها دسترسی داشته باشید.

همراهی از جنس خدمات، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که اگر سیم کارت همراه اول دارید، این اپلیکیشن کاربری و جذاب را از دست ندهید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟