بررسی‌ تخصصی

نگاهی به نوآوری های گوشی سری هوآوی P30

هرگاه شرکت هوآوی به سراغ عرضه یک سری از محصولات جدید خود می‌رود، شاهد نوآوری‌ها و امکاناتی جدید برای آن سری هستیم. چنین مواردی موجب شده‌اند که هوآوی علیرغم شروع دیرهنگام خود در مقایسه با سایر رقبا، عملکرد نیرومندی در بازار داشته باشد.

این کمپانی چینی در طول سال اخیر با مشکلات بسیار بزرگی روبرو شده بود که بخش عمده‌ای از این مشکلات مربوط به موارد سیاسی بوده است و همین امر نیز موجب شده بود تا برخی از کاربران درباره آینده محصولات این شرکت شک و تردیدهایی را داشته باشند ولی عرضه سری P30 توسط این شرکت به منزله خط بطلانی بر روی تمامی شبهات بود و به همین دلیل نیز در این مقاله قصد داریم نگاهی به امکانات ویژه و نوآوری‌هایی که این سری برای دنیای تلفن‌های همراه هوشمند به ارمغان آورده‌اند بیندازیم.

این ویژگی‌ها تنها سخت‌افزاری نیستند بلکه موارد نرم‌افزاری جذابی نیز بر روی سری P30 شرکت هوآوی مشاهده می‌شوند که شاید هر یک از آن‌ها را بتوان به ‌عنوان یک گزینه بسیار عالی برای استفاده از این تلفن‌های همراه و انتخاب آن‌ها از میان رقبای متعدد دانست. البته باید به یاد داشته باشید که این تلفن‌های همراه هوشمند همگی از این قابلیت‌ها بهره نمی‌برند و برخی از امکانات ممکن است بر روی هر یک از دستگاه‌های هوآوی P30، هوآوی P30 لایت و هوآوی P30 پرو موجود نباشند و این امر از نظر هزینه پرداخت شده برای این سه مدل نیز کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

 

حسگر اثر انگشت و اسپیکر مکالمه زیر نمایشگر

وقتی که حسگرهای اثر انگشت به تلفن‌های همراه هوشمند راه یافتند، تحولی در کاربرد دستگاه‌های همراه به وجود آمد و این تحول به اندازه‌ای بزرگ بود که امروزه بسیاری از کاربران حتی نمی‌توانند بدون استفاده از آن به کارکرد عادی تلفن همراه خود ادامه بدهند. با این وجود تا مدت‌ها بحث بین شرکت‌ها در زمینه این بود که این حسگر باید در جلوی دستگاه باشد یا در پشت آن. با این وجود شرکت‌هایی مانند هوآوی پیشگام شده و حسگر اثر انگشت فیزیکی را از روی دستگاه خود حذف کرده و به زیر نمایشگر تلفن همراه خود انتقال دادند.

نگاهی به نوآوری های گوشی سری هوآوی P30

سری هوآوی P30 یکی از تجربه‌های بسیار عالی در استفاده از حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر را برای کاربران خود به ارمغان آورده‌اند و علیرغم این موضوع که شرکت‌های دیگری نیز پیش از آن‌ها اقدام به عرضه محصولاتی با این فناوری کرده بودند، بازهم باید این سری را در موج نوآورانی که این فناوری را در جهان شروع کرده‌اند قرار داد.

این حسگر اثر انگشت در مدل هوآوی P30 لایت به چشم نمی‌خورد و دلیل این امر نیز استفاده از یک نمایشگر ال سی دی بر روی این دستگاه است ولی قیمت پایین این دستگاه، عملا فرصت چنین فناوری‌ای را از آن گرفته است و برای بهره بردن از این فناوری، بهتر از هوآوی P30 لایت را از لیست خود خارج کنید، البته اگر بودجه شما محدود نیست.

یکی دیگر از مشخصه‌های قابل توجه این گوشی، جایگزینی فناوری ارتعاش مغناطیسی به جای اسپیکر مکالمه است. این فناوری که همانند حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش قرار گرفته، به‌خصوص در مناطق شلوغ می‌تواند کیفیت صدای بهتری را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

 

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی هوآوی از سری P20 در محصولات این شرکت حضور نیرومندی داشته است ولی عملا باید گفت که تجربه کار کردن با هوش مصنوعی بر روی سری هوآوی P30 به مراتب بهتر از چیزی است که از نسل قبلی آن سراغ داریم. این تلفن همراه هوشمند در هر سه نسخه خود عملکردی بسیار عادی از نظر هوش مصنوعی به نمایش می‌گذارد و عملکرد خوب این هوش مصنوعی بیش از هر جای دیگری در عکاسی با دستگاه‌های سری هوآوی P30 به چشم می‌اید که این موضوع در بخش‌های بعدی بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نگاهی به نوآوری های گوشی سری هوآوی P30

 

نرم‌افزار Huawei Health

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که زمان برای ما بسیار محدود شده است و بسیاری از ما وقت نداریم تا زیاد به سلامتی خود فکر کنیم. به همین دلیل نیز شرکت هوآوی تصمیم گرفته است تا با نرم‌افزار ویژه ای به نام نرم‌افزار سلامتی هوآوی بر روی سری هوآوی P30، این کار را برای شما ساده کند.

این نرم‌افزار می‌تواند روتین فعالیت‌های روزانه شما را تحلیل کند و با استفاده از بخشی از داده‌های ورودی توسط خود کاربر، برنامه ورزشی مناسبی را برای شما آماده کند که می‌توانید به سادگی با دنبال کردن آن، سلامتی بیشتری را داشته و به خوبی مدیریت ورزش‌ خود را به این تلفن‌های همراه محول کنید.

 

دوربین سه‌گانه

دوربین‌های دوگانه تحولی بزرگ در تلفن‌های همراه و عکاسی با آن‌ها به وجود آورند ولی دوربین‌های سه‌گانه این تحول را به تکامل رسانده‌اند. تلفن‌های همراه سری هوآوی P30 توانسته‌اند تا دوربین‌های سه‌گانه را به اندازه‌ای به تکامل برسانند که شاید بتوان این سری دستگاه را یکی از بهترین نمونه‌های موجود در زمینه دوربین دانست.

نگاهی به نوآوری های گوشی سری هوآوی P30

دوربین سه‌گانه موجود بر روی هر سه مدل موجود در این سری موجب شده است که بتوان تصاویری شگفت‌اور را با این دستگاه‌ها ثبت کرد. این تصاویر از نظر عمق، ابعاد، کیفیت، نور و رنگ‌بندی به اندازه‌ای جذاب هستند که ممکن است خروجی آن‌ها را با عکس‌هایی که با دوربین‌های حرفه‌ای گرفته است، اشتباه بگیرید. برای این که بدانید کیفیت این دوربین‌ها تا چه اندازه مناسب است، کافی است بدانید که بیشتر کمپین‌های تبلیغاتی این سری پیرامون این دوربین سه‌گانه طراحی شده بودند و بدون شک تبلیغاتی به جا و مناسب بوده و حقیقت امر را به خریداران این سری نشان می‌دادند.

 

سلفی و دیگر هیچ

وقتی دوربین‌ سه‌گانه اصلی این تلفن‌های همراه هوشمند را می‌بینیم، ممکن است از دوربین‌های سلفی نیرومند سری هوآوی P30 غافل بشویم ولی باید بدانید که این سری از نظر دوربین سلفی، غولی بزرگ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند محسوب می‌شود.

 

نگاهی به نوآوری های گوشی سری هوآوی P30

 

این سری با داشتن یک دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی با دیافراگم مطلوب f/2.0 عملا تجربه‌ای عالی از عکاسی به‌صورت سلفی را برای شما به همراه خواهند آورد و به همین دلیل نیز باید گفت که ترکیب دوربین اصلی سری هوآوی P30 و دوربین سلفی آن موجب شده است تا شاهد یک محصول ایده‌آل برای دوستداران عکاسی باشیم. چه به عکاسی علاقه داشته باشید و چه اینکه جوانی باشید که عاشق حضور در دنیای دیجیتالی و شبکه‌های اجتماعی هستید، سری هوآوی P30 گزینه‌ای مناسب و جذاب برای شما است.

 

 تجربه‌ای جدید از دویدن

یکی از ویژگی‌هایی که سری هوآوی P30  از آن بهره‌ می‌برند، امکان اتصال آن‌ها به تردمیل‌های موجود در بازار است. بسیاری از تردمیل‌های استاندارد جهانی می‌توانند به سادگی از نظر نرم‌افزاری با سری هوآوی P30  سازگار شوند و اطلاعات مربوط به فعالیت فرد بر روی این دستگاه‌ها به سادگی بر روی تلفن همراه فرد ثبت خواهد شد تا بتوان با کمک نرم‌افزارهایی مانند نرم‌افزار Huawei Health، سری هوآوی P30 را به‌عنوان گزینه‌ای اید‌ه‌ال برای حفظ سلامتی در نظر گرفت.

 

کلام پایانی

سری هوآوی P30 بدون شک محصولاتی بسیار عالی هستند که شاید برخی از نوآوری‌های آن‌ها در سایر محصولات نیز به چشم بخورد ولی مواردی مانند محدوده قیمت این محصولات موجب شده است که همه افراد بتوانند گزینه‌ای مناسب را در این سری پیدا کنند. با این وجود باید گفت که یکی از بزرگ‌ترین مواردی که این سری را به یک سری ویژه تبدیل کرده‌ است، دوربین آن است و به همین دلیل نیز باید گفت که اگر هر بودجه‌ای دارید و هر چیزی که از یک تلفن همراه هوشمند انتظار دارید، ان را در هوآوی P30 خواهید یافت و یکی از سه محصول هوآوی P30، هوآوی P30 لایت یا هوآوی P30 پرو برای شما مناسب خواهد بود و می‌توانید در صورت نیاز به خرید یک تلفن همراه، این سری را در لیست کوتاه خود برای گزینه‌های خرید قرار بدهید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟