نگاهی به طراحی برتر خانواده هواوی Mate 10

هواوی Mate 10

هواوی Mate 10

امروزه طراحی در تلفن‌های همراه هوشمند به یک چالش بزرگ برای سازندگان بدل شده است. در سال‌های نه‌چندان دور شاهد ابعاد و چهره‌های مختلفی برای تلفن‌های همراه هوشمند بودیم و بسیاری از شرکت‌ها می‌توانستند تا در طراحی خود بسیار با ذوق و سلیقه عمل کنند. بااین‌وجود عرضه شدن نمایشگرهای لمسی و ابعاد استاندارد این نمایشگرها موجب شد تا تمامی دستگاه‌های موجود در بازار به یک فرمت ظاهری یکسان برسند. به همین دلیل است که در بازار امروزی تمامی دستگاه‌ها دارای یک ساختار مستطیلی با نسبت تقریبا یکسان هستند. این امر موجب شده است تا جزئیات بتوانند تعیین‌کننده باشند و شرکت هواوی توانسته است تا با معرفی سری Mate 10، عملکرد مناسبی در این زمینه را از خود به‌جای بگذارد

در این مقاله به بررسی مشخصات ویژه طراحی هر یک از محصولات اصلی سری Mate 10 یعنی هواوی Mate 10، هواوی Mate 10 پرو و Mate 10 پورشه دیزاین خواهیم پرداخت تا ببینیم که چرا شرکت هواوی مدعی است که این محصولات طراحی برتر دارند.

ابتدا باید اشاره کنیم که هر سه محصول از یک بدنه آلومینیومی بهره می‌برند که هم قدرت بسیار بالایی را در اختیار داشته و هم بسیار سبک هستند. ولی مدل Mate 10 با نمایشگر ۵٫۹ اینچی، مدل Mate 10 پرو و Mate 10 پورشه دیزاین با نمایشگر ۶ اینچی عرضه می‌شوند. همچنین هر سه دستگاه در بخش پشتی خود نیز از بدنه‌ای شیشه‌ای بهره می‌برند. وزن این محصولات به ترتیب ۱۸۶، ۱۷۸ و ۱۷۸ گرم هستند که با توجه به ابعاد کوچک‌تر Mate 10 نسبت به دو مدل دیگر، وزن بیشتر این مدل اندکی عجیب است.

بررسی تخصصی هواوی Mate 9

کار را با Mate 10 شروع می‌کنیم. نخستین المان طراحی این محصول را می‌توان نسبت نمایشگر به بدنه دانست. نمایشگر این تلفن همراه ۸۱٫۶ درصد از  بدنه آن را پوشانده است و ظاهری بسیار متفاوت به این محصول داده است. دیگر نکته بسیار مهم موجود در این تلفن همراه را می‌توان حسگر اثرانگشت آن دانست. این مدل به یک حسگر اثرانگشت ویژه مجهز است که در پایین نمایشگر قرار گرفته است ولی تفاوت این حسگر با سایر مدل‌های موجود در بازار این است که فاصله پایین نمایشگر و انتهای پایینی دستگاه بسیار کم است و قرار دادن حسگر اثرانگشت در این فاصله اندک را می‌توان یکی از ویژگی‌های طراحی این محصول دانست.

وقتی نگاهی به Mate 10 پرو می‌کنیم، بزرگ‌ترین تغییر در طراحی ظاهری متعلق به انتقال حسگر اثرانگشت به پشت دستگاه است.این امر موجب شده است تا فضایی که نسخه عادی به حسگر اثرانگشت اختصاص داده بود، در پایین صفحه خالی بماند و مسلما این شرکت می‌توانست از این فضا استفاده بهتری ببرد. این مدل بدون شک از نظر طراحی به‌اندازه مدل Mate 10چندان ویژه نیست. هر دو مدل Mate 10 در بخش پشتی خود به یک نوار مجهز هستند که حسگرهای دوقلوی دوربین و حسگرها داخل آن قرار گرفته‌اند. این نوار اندکی از نظر ساختار رنگ با بدنه اصلی متفاوت است. البته این رنگ تنها یک یا دو پرده با رنگ اصلی متفاوت است و یک ویژگی جذاب در طراحی این محصولات به‌حساب می‌آید. شایان‌ذکر است که علیرغم اینکه شاهد انتقال حسگر اثرانگشت به بخش پشتی Mate 10 هستیم، نسبت نمایشگر به بدنه به میزان ۸۰٫۹ کاهش یافته است.

گزارش موبایلستان از رونمایی از هواوی Mate 10 -بخش ۱

هواوی Mate 10

با تمامی این تفاسیر، سومین نسخه این محصول در نوع خود یک شاهکار طراحی به‌حساب می‌آید. این محصول که‌ Mate 10 پورشه دیزاین نام دارد، یکی از لوکس‌ترین طراحی‌های ممکن در تلفن‌های همراه هوشمند جهان را به خود اختصاص داده است. بدنه این تلفن همراه استاندارد اصلی محصولات سری Mate 10 را در اختیار دارد ولی با نگاهی دقیق‌تر به آن می‌توان درک کرد که چرا این همراه هوشمند به یک طراحی برتر مجهز است.

این تلفن همراه از نظر طراحی در بخش جلویی خود به‌خوبی از محیط استفاده کرده است و علیرغم این‌که نسبت نمایشگر به بدنه در این محصول نیز مانند مدل پرو برابر با ۸۰٫۹ است. بااین‌وجود وقتی این محصول را با Mate 10 پرو مقایسه می‌کنید، طراحی بدنه Mate 10 پورشه دیزاین را طراحی برتر می‌یابید. این محصول ظرافتی را در خود جای داده است که به‌خوبی می‌تواند آن را در میان برترین‌های موجود در بازار جای بدهد.

این محصول در بخش پشتی خود تفاوت عمده‌ای با دو مدل دیگر دارد و دوربین و حسگر اثرانگشت و فلش موجود بر روی این مدل در یک نوار عمودی بارنگی روشن‌تر از بدنه قرار دارند. این تضاد زیبای رنگ موجب شده است تا این همراه هوشمند از یک طراحی برتر را برای خریداران به همراه بیاورد.

درمجموع باید گفت که طراحی سری Mate 10 شاهد قدرت‌نمایی هواوی هستیم، استاندارد سری Mate در نوع خود همیشه خوب بوده است ولی Mate 10 با طراحی ویژه خود به‌خوبی نشان می‌دهد که چرا این شرکت مدعی طراحی برتر محصولات خود است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟