آیفون ۸

نگاهی به ویژگی‌های فاش شده آیفون ۸

آیفون ۸

به‌تازگی نسخه فاش شده از نرم‌افزار iOS ۱۱ اپل تائید کننده چند ویژگی از آیفون ۸ پر سروصدا و البته رمزآلود است. اخبار منتشرشده در این رابطه پیش‌ازاین نیز از وجود قابلیت‌هایی نظیر باز کردن قفل دستگاه با استفاده از فناوری تشخیص چهره خبر داده بودند که البته هیچ‌کدام از این اطلاعات به‌صورت موثق و تائید شده نبودند. بااین‌حال، این نرم‌افزار فاش شده جدید نه‌تنها به‌نوعی تائید کننده اطلاعات قبلی منتشرشده است، بلکه از قابلیت‌های جدید آیفون ۸ نیز رونمایی کرده است.

یکی از این قابلیت‌ها مربوط به ویژگی تشخیص چهره تلفن همراه هوشمند آیفون ۸ است که بانام Face ID شناخته می‌شود. همچنین از دیگر ویژگی‌های این دستگاه هوشمند می‌توان از قابلیت انیموجی (Animojis) یادکرد که می‌تواند با استفاده از فناوری تشخیص چهره و ضبط حالات صورت کاربران به ساخت ایموجی های سه‌بعدی بسیار جذابی می‌پردازد که درواقع نشان‌دهنده حالات چهره افراد است.

به‌علاوه مشخصات ظاهری فاش شده این دستگاه نیز نشان‌دهنده صفحه‌نمایشی بزرگ‌تر نسبت به سایر آیفون‌ها و نیز وجود شکافی در وسط و بالای صفحه‌نمایش یادشده است.

مورد دیگر مربوط به عدم وجود کلید فیزیکی خانه در آیفون جدید است. به‌این‌ترتیب که کاربران برای ظاهر شدن کلید خانه در آیفون (که ازاین‌پس به‌صورت مجازی طراحی خواهد شد) باید صفحه را به بالا بکشند.

از دیگر اطلاعات منتشرشده درباره دستگاه‌های جدید آیفون می‌توان به قابلیت پشتیبانی اپل واچ جدید از اتصالات LTE یادکرد که برقراری تماس‌های تلفنی را بدون نیاز به اتصال به آیفون و به‌صورت مستقل ممکن می‌سازد. همچنین لازم به ذکر است که شماره تماس مورداستفاده در اپل واچ جدید با شماره‌ای که در آیفون متصل شده به آن قرار دارد، مشترک است.

شیائومی می خواهد رقیبی برای آیفون SE بسازد

نسخه جدید ایرپاد های بی سیم اپل نیز به همراه قاب شارژ جدیدی منتشر می شوند که می توانند میزان شارژ این وسیله جانبی را نیز به نمایش در بیاورند. در آخر اطلاعاتی نیز درباره تصاویر جدید پس‌زمینه آیفون ۸ ارائه‌شده است.

مطلب پیشنهادی