• خانه
  • اخبار
  • های وب همچنان می‌تازد، آسیاتک هم به های وب فروخته شد
های وب

های وب همچنان می‌تازد، آسیاتک هم به های وب فروخته شد

های وب

به نظر می‌رسد که رقابت بین شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی در زمینه خدمات وب به‌شدت بالا گرفته است. با توجه به قدرت بالای مخابرات در ارائه خدمات اینترنت خانگی، شرکت‌های خصوصی به‌تدریج با چالش روبرو شده بودند ولی به نظر می‌رسد راهکاری جدید برای بهبود ساختار رقابتی ارائه شده است و در مرکز این راه کار، شرکت‌های وب قرار گرفته است.

های وب که توانسته بود تا شرکت خوش‌نام پارس آنلاین را بخرد، به‌تازگی در اقدامی شگفت انگیز، دیگر غول بزرگ اینترنتی ایران یعنی آسیاتک را نیز به مجموعه خود اضافه کرد. به این ترتیب عملا رقابت بین های تک و مخابرات به مرحله بسیار جذابی وارد خواهد شد. البته برنده این رقابت، کاربرانی خواهند بود که می‌توانند گزینه‌های بیشتری در اختیار داشته باشند و حتی به‌واسطه رقابت پیش آمده، از کاهش قیمت احتمالی در ازای خدمات اینترنتی نیز بهره‌مند گردند.

در این میان مدیرعامل شرکت آسیا تک یعنی جناب آقای یوسفی زاده در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که این شرکت مذاکرات با های وب را آغاز کرده است و به‌زودی به این گروه خواهد پیوست. به این ترتیب یکی از بزرگ‌ترین روندهای ادغام شرکت‌ها در بخش خصوصی شکل خواهد گرفت، اتفاقی که پیش از این هیچ‌گاه نمونه‌ای از آن در صنایع کشور رخ نداده بود.

همچنین گفته می‌شود که های وب به آسیاتک و پارس آنلاین بسنده نخواهد کرد و به چند شرکت تامین کننده خدمات ارتباطی دیگر نیز پیشنهاد ارائه کرده است. در صورت موفقیت در اخذ قرارداد با شرکت‌های یادشده نیز می‌توان انتظار داشت که های وب بتواند با جهشی بسیار چشمگیر در بازار اوراق بهادار تهران روبرو گردد.

البته هنوز جزئیات این موضوع منتشر نشده است و باید منتظر ماند تا مسئولان این شرکت ها در بیانیه‌ای رسمی مانند جریان فروش پارس آنلاین به های وب، جزئیات بیشتر را در اختیار رسانه‌ها قرار بدهند.

مطلب پیشنهادی