هزینه ساخت آیفون X چقدر خواهد بود؟

آیفون X

آیفون X

آیفون X جدید اپل مسلماً ارزان عرضه نخواهد شد اما شاید برای شما نیز این سؤال به وجود آمده باشد که هزینه ساخت این نسخه از آیفون چقدر است.

در طی هفته جاری، اپل از آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس رونمایی کرد و سپس به سراغ پرچم‌دار خود یعنی آیفون X رفت. این تلفن همراه هوشمند به مناسب دهمین سالگرد عرضه آیفون‌ها از سوی کمپانی اپل با بهترین سخت‌افزاری که تاکنون بر روی آیفون‌ها قرارگرفته است عرضه می‌شود و به همین خاطر نیز این دستگاه هوشمند در بریتانیا با رنج قیمتی ۹۹۹ تا ۱۱۴۹ پوند عرضه خواهد شد که رقمی بسیار بالا است.

بااین‌حال، واضح است که اپل بر روی این تلفن همراه هوشمند سود زیادی خواهد کرد زیرا بر اساس اطلاعات منتشرشده از منابع معتبر چینی‌ قیمت نهایی اجزای خام آیفون‌ها بسیار کم‌تر از قیمت فروش این دستگاه خواهد بود. این اطلاعات حاکی از آن هستند که صفحه‌نمایش آیفون X به قیمت ۸۰ دلار است و این در حالی است که پردازنده بیونیک A11 اپل به‌صورت کلی به میزان ۴۴ دلار هزینه خواهد داشت. همچنین حسگر فیس آی دی نیز ۲۵ دلار بوده و حافظه داخلی این دستگاه نیز برای اپل به قیمت ۴۵ دلار تمام خواهد شد. به‌این‌ترتیب به‌صورت کلی با در نظر گرفتن همه اجرا، هزینه ساخت هر عدد آیفون X برای اپل ۴۱۲٫۷۵ دلار خواهد بود که بسیار کمتر از قیمت فروش نهایی آن یعنی ۹۹۹ دلار برای مدل ۶۴ گیگابایتی آن است. این به آن معناست که اپل حدوداً ۶۰ درصد از قیمت فروش هر آیفون را به‌عنوان سود نهایی ذخیره خواهد کرد.

عکس‌برداری با حالت شب دوربین آیفون 11

بااین‌وجود باید به یادداشت که اجزا دستگاه به‌تنهایی موجب ساخت یک دستگاه هوشمند نمی‌شوند و بسیاری از سود این کمپانی برای پرداخت حقوق کارمندان این شرکت، بازاریابی و تبلیغات مصرف خواهد شد و همین امر نیز سود نهایی و واقعی این دستگاه را بسیار کمتر خواهد کرد. همچنین باید به خاطر داشت که این ارقام به‌صورت تخمینی ارائه‌شده است و ممکن است کاملاً غلط از آب دربیاید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی