اخبار

همراه اول یار کسب و کار‌ها و مردم در دوران کرونا

کرونا ویروس در کنار تمام مشکلاتی که برای سلامتی افراد ایجاد کرده، مشکلات بسیاری را نیز در ساختار‌های کلی سازمان‌ها و حتی زندگی مردم به وجود آورده است. مشکلاتی که بیشتر در جهت فاصله گذاری اجتماعی هستند و باعث می‌شوند که کسب و کار‌ها با روش دیگری به فعالیت خود بپردازند. روش‌هایی که گاه هیچ بستر مناسبی در اوایل شیوع ویروس کرونا برای ادامه فعالیت آن‌ها وجود نداشت.

در شرایط دشوار نظیر حال حاضر جهان، عموما شرکت‌های بزرگ در جهت انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود وارد عمل می‌شوند و اقدام به انجام برخی فعالیت‌ها برای رفع مشکلات مردم می‌کنند. همراه اول به عنوان اولین اپراتور کشور نیز یکی از خوش‌نام‌های این حوزه است.

مطالب مرتبط:

تا جایی که به یاد می‌آید، همراه اول در تمام مشکلاتی که به وجود آمده بودند (نظیری سیل، زلزله و بسیاری از موارد دیگر) پیشتاز کمک کردن به مردم بوده و در حال حاضر نیز لیست کمک‌هایی که این شرکت در دوران کرونا انجام داده بسیار بلندبالا است.

احتمالا شما نیز در طول یک سال گذشته نام اپلیکیشن شاد را زیاد شنیده باشید. اپلیکیشنی که به صورت رایگان کلاس‌های مجازی دانش‌آموزان در آن برگزار می‌شود. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید این اپلیکیشن از سوی همراه اول طراحی و آماده شده است. البته این تنها کمک همراه اول در خصوص آموزش مجازی نبود و این اپراتور 20 گیگابایت نیز اینترنت رایگان به معلمین هدیه داد و تعرفه ترافیک سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاهی را نیز یک سوم کرد.

در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی همراه اول در زمینه سلامت نیز می‌توان به اهدای 16 میلیون ماسک رایگان به مناطق محروم، مشارکت 30 میلیارد ریالی در ساخت بیمارستان، مشارکت با سازمان حج در تهیه غذای مخصوص بیماران کرونایی و بسیاری دیگر از این قبیل موارد اشاره کرد. 60 هزار بهورز نیز هدیه تماس رایگان از سوی همراه اول دریافت کردند.

اما اگر شما کارمند باشید حتما با موضوع دورکاری آشنا هستید. موضوعی که در ابتدای زمان شیوع کرونا در بسیاری از شرکت‌ها بستر مناسب برای آن وجود نداشت اما همراه اول اقدامات بسیار خوبی را در این زمینه انجام داد و در دورکاری بسیار از کسب و کار‌ها، ارگان‌های دولتی و حاکمیتی کمک‌های زیادی کرد.  ارائه بسته 200 گیگابایتی به خبرنگاران نیز یکی دیگر از اقدامات همراه اول بود. از سوی دیگر در دوران کرونا بسیاری از کسب و کار‌‌ها آسیب دیدند که همراه اول در این خصوص به ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار‌های آسیب دیده کمک کرد.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، با مسئولیت‌های اجتماعی همراه اول در دوران کرونا آشنا شدیم. نظر شما در خصوص این اقدامات چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


مقالات بیشتری از موبایلستان مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟