• خانه
  • اخبار
  • آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند، عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته
آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته

آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند، عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته

دوشنبه 25 تیر ماه 1397، گروه دیجی کالا با برگزاری مراسمی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه، از آغاز همکاری سوپر مارکت آنلاین روکولند با گروه دیجی کالا خبرداد.

در این مراسم آقای سعید محمدی، مدیرعامل دیجیکالا خبر از راه‌اندازی گروه کالاهای تندمصرف (FMGC) در تابستان سال جاری داد و عنوان کرد که با همکاری روکولند، این محصولات در بازه زمانی ۳ ساعته به دست مشتریان خواهند رسید.

ورود به حوزه‌ی مواد غذایی و کالاهای تند مصرف را باید در مسیر تحقق چشم‌انداز دیجی‌کالا خواند. دیجی‌کالا در پی آن است تا به مقصدی برای تمام نیازهای کاربران تبدیل شود و از این‌ رو پوشش دادن نیازهای اولیه‌ی کاربران نظیر مواد خوراکی و کالاهای تند‌مصرف از جمله‌ی مهم‌ترین اقدامات برای تحقق چنین هدفی است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که فرایند نگهداری و ارسال کالاهای تند‌مصرف و سوپرمارکتی بسیار پیچیده‌تر از سایر حوزه‌ها به‌شمار می‌رود، چرا که مدیریت زنجیره‌ی تأمین و همچنین پخش و ارسال مستلزم دقت و همچنین سرعت عمل بالا است که این موضوع برخواسته از ماهیت کالاهای FMCG یا تند‌مصرف است.

دیجی‌کالا در این راستا، مراکز یا انبارهای متعددی را برای پردازش و ارسال اقلام خریداری شده در سطح شهر تهران در نظر گرفته تا بتواند فرایند پردازش و ارسال کالا را در بازه‌ی زمانی سه ساعته از زمان خرید به انجام برساند. براساس آمارهای ارائه شده، حاصل همکاری دیجی‌کالا با روکولند، عرضه‌ی بیش از ۱۰ هزار نوع محصولات غذایی خواهد بود که بازه‌ی تحویل سه ساعته برای آن در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط

هفته شگفت انگیز خرید از دیجی کالا با طعم هوآوی به همراه جوایز ویژه

 

آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند؛ عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته

 

چرا گروه دیجی کالا به حوزه FMCG ورود کرد؟

  • محقق شدن چشم انداز گروه دیجی کالا برای تبدیل شدن به مقصدی برای تمامی نیازهای کاربران
  • همراه شدن دیجی کالا با زندگی روزانه کاربران : مواد غذایی نیاز ضروری و روزمره خانواده
  • خلق تجربه جدید و یکپارچه از خرید اینترنتی
  • حمایت از برندهای ایرانی فعال در این حوزه

 

آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند؛ عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته

 

چه گروه کالاهایی در حوزه FMCG قرار می گیرند؟

  • مواد غذایی تازه : گوشت و مرغ، میوه و سبزیجات و لبنیات و ..
  • مواد غذایی خشک : انواع سس ها، ماکارونی، چیپس و پفک و …
  • موارد غیر خوراکی : انواع شوینده و موارد مصرفی کودکان

 

روکولند بزرگترین سوپرمارکت آنلاین کشور

روکولند به عنوان بزرگ‌ترین سوپرمارکت آنلاین کشور از سال ۱۳۹۴ توسط برادران شفیعی راه‌اندازی شد. روکولند کار خود را با یک انبار مرکزی و ۵ مرکز توزیع در سطح شهر تهران آغاز کرده بود. روکولند با تکیه بر دانش و تجربه‌ی مؤسسان خود که سابقه‌ی تأسیس و مدیریت شرکت‌های حمل و پخش مواد غذایی را در کارنامه دارند، موفق شده تا نام خود در فعالیت کوتاه مدتش بر سر زبان‌ها بیاندازد. یکی از برنامه‌های آتی اعلام شده، تحول صنعت لاجستیک و بسته‌بندی مواد غذایی در کشور است. به نظر می‌رسد هلدینگ دیجی‌کالا در نظر دارد تا با استفاده دانش مدیران روکولند و ایجاد شبکه‌ای مکانیزه و مدرن، حوزه‌ی سنتی حمل و نقل و پخش میوه و تره‌بار را دچار تحول کند.

 

آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند؛ عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته

 

با توجه به اعلام برادران محمدی، روکولند همچنان ماهیت مستقل خود را با وجود ارتباط تنگاتنگ در پشت پرده، حفظ خواهد کرد و به فعالیت خود ادامه خواهد داد. به نظر می‌رسد این همکاری به معنای پایان برند روکولند نیست و حداقل در کوتاه‌مدت، برنامه‌ای برای ادغام کامل وب‌سایت و سرویس روکولند در فروشگاه دیجی‌کالا پیش‌بینی نشده است.

یلدای امسال را با طعم شانس هوآوی امتحان کنید!

 

آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند؛ عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته

 

چالش تحویل 3 ساعته

یکی از خبرنگاران سوالی در خصوص چالش تحویل 3 ساعته در مدیران دی جی کالا پرسید:

تحویل فوری محصولات تند مصرف چالش های زیادی دارد و با توجه به حجم بالای سفارشات فعلی دیجی کالا، گلایه های زیادی را  از سمت مشتریان دریافت می کند، آیا فکر نمی کنید عملکرد ضعیف در این حوزه باعث لطمه زدن به برند خود دیجی کالا شود؟

 

آقای محمدی مدیرعامل دیجی کالا در خصوص سوال یکی از خبرنگاران در خصوص چالش تحویل ۳ ساعته کالای تندمصرف، که پرسیده بود  گفت:

فرایند آماده سازی و تحویل سفارشات FMGC  کاملا متفاوت از سفارشات فعلی دیجی کالا است. همچنین تیم توزیع سفارشات نیز کاملا مستقل از تیم فعلی فعالیت می کند. به همین دلیل خیلی نگران این نیستیم که به چالش بخوریم و نتوانیم انتظار مشتری را برآورده کنیم. ما خودمان را قبل از سفارش دهی، به مشتری نزدیک می‌کنیم. شرایط بسته بندی هم متفاوت از دیجیکالاست.

 

آغاز همکاری دیجی کالا و روکولند عرضه ۱۰ هزار محصول غذایی با تحویل ۳ ساعته


بیشتر بخوانید

مطلب پیشنهادی