• خانه
  • اخبار
  • هندوستان بازار تلفن‌های همراه هوشمند را می‌بلعد
بازار هندوستان

هندوستان بازار تلفن‌های همراه هوشمند را می‌بلعد

 

هندوستان بازار تلفن‌های همراه هوشمند را می‌بلعد

بازار هندوستان

اگر بخواهیم بر اساس میزان مخاطبین احتمالی به بازارهای کشورهای مختلف نگاهی بیندازیم می‌توانیم درک کنیم که چرا چین و هندوستان به‌عنوان بازارهایی تعیین کننده در جهان فناوری در نظر گرفته می‌شوند. در این میان گفته می‌شود که بازار هندوستان تا سال ۲۰۲۰ میلادی به بالاترین نرخ سازگاری با تلفن‌های همراه هوشمند در سراسر جهان دست خواهد یافت.

بر اساس تحلیل‌های انجام شده، در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی شاهد افزوده شدن تعداد ۳۵۰ میلیون کاربر جدید به مصرف‌کنندگان تلفن‌های همراه هوشمند در شبه‌قاره هند خواهیم بود که این امر موجب می‌شود تا این کشور به بزرگ‌ترین مرکز پذیرش تلفن‌های همراه هوشمند در جهان بدل گردد.

این اطلاعات توسط مسئولان سازمان GSM اعلام شده است و پایه آن نیز تحلیل‌های بسیار ویژه و دقیقی است که تحلیل‌گران این سازمان آن را انجام داده‌اند. گو ژانگ به‌عنوان تحلیل‌گر ارشد اطلاعاتی سازمان GSM دراین‌باره می‌گوید: «هندوستان با افزودن تعداد ۳۵۰ میلیون کاربر به آمار تطبیق یافتگی با تلفن‌های همراه هوشمند تا سال ۲۰۲۰ به رتبه نخست جهان دست خواهد یافت.»

گفته می‌شود که قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد افزوده شدن تعداد نجومی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون همراه هوشمند دیگر به آمار موجود فعلی در جهان باشیم که کشور هندوستان در رتبه نخست ایجاد این آمار قرار داشته و کشورهای چین و اندونزی نیز رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص می‌دهند. به این ترتیب در بازه زمانی چهارساله و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ شاهد رشدی ۴۷ درصدی در تعداد تلفن‌های همراه هوشمند فعال در سراسر جهان خواهیم بود که در این میان نزدیک به ۱۰٫۲ درصد از این ۴۷ درصد در بازار هندوستان صورت خواهد پذیرفت.

شایان‌ذکر است که در طول چند سال اخیر شرکت‌هایی مانند مایکرومکس، زولو و لاوا توانسته‌اند تا به‌عنوان شرکت‌های هندی در بازار هندوستان و بازار جهان پیشرفتی چشمگیر را تجربه کنند.

مطلب پیشنهادی