هوش مصنوعی هواوی Mate 10 پرو دنیای تلفن‌های همراه هوشمند را متحول خواهد کرد

نقاط مشترک گوشی های سری HUAWEI Mate 10 با یکدیگر

هواوی Mate 10

به‌زودی تمامی تلفن‌های همراه موجود در سراسر جهان به فناوری هوش مصنوعی مجهز خواهند شد. در صدر کمپانی‌های پیشگام برای ارائه چنین فناوری انقلابی‌ای شرکت هواوی قرارگرفته است که با تجهیز کردن پردازنده کایرین ۹۷۰ خود به واحد پردازش عصبی یا NPU توانسته است وظایف هوش مصنوعی را سریع‌تر و با مصرف باتری کمتری عرضه کند. هواوی Mate 10 پرو این کمپانی اولین تلفن همراه هوشمندی است که از کایرین ۹۷۰ استفاده می‌کند و شاید در حال حاضر بهترین گزینه برای تجربه هوش مصنوعی بر روی تلفن‌های همراه هوشمند باشد.

برای مثال یکی از قابلیت‌های اصلی موجود بر روی این تلفن همراه هوشمند که به‌واسطه استفاده از هوش مصنوعی به وجود آمده است مربوط به دوربین آن و قدرت این دوربین در شناسایی اشیایی نظیر گل، گربه، غذا، حیوانات خانگی، ساختمان‌ها و… است. این دوربین با تنظیم سرعت شاتر و دیگر امکانات در اختیار داشته با توجه به این اشیا می‌تواند بهترین تصویر را برای شما به ثبت برساند. هم‌اکنون اشیا شناسایی‌شده توسط هواوی Mate 10 پرو به ۱۳ عدد محدود می‌شود اما هواوی اعلام کرده است که دامنه اشیا و موقعیت‌های قابل‌شناسایی توسط این دستگاه را روزبه‌روز بیشتر خواهد کرد.

به‌صورت کامل هواوی Mate 10 پرو به حدی پیشرفته شده است که خود می‌تواند هم دوربین باشد و هم عکاس. بااین‌وجود بسیاری ممکن است این سخنان را تبلیغات محض بدانند. ازنظر این افراد در بخش عملی بااینکه دوربین این دستگاه عکس‌های بسیار باکیفیتی را به ثبت می‌رساند اما وابستگی شدیدی به امکانات سخت‌افزاری‌اش دارد و چیزهایی نظیر هوش مصنوعی هنوز به این حد قدرتمند نشده‌اند که بتوانند به‌صورت خودکار چنین تصاویر فوق‌العاده‌ای را به ثبت برسانند.

ورود Mate 9 هواوی به ایران با پیش فروش این محصول توسط بامیلو

بااین‌حال جالب است بدانید که در بررسی متخصصان از دوربین دستگاه یادشده و مقایسه تصویربرداری در حالت دستی و عکس‌های گرفته‌شده توسط تنظیمات انجام‌شده به کمک هوش مصنوعی تفاوتی دیده نمی‌شد و چنین به نظر می‌رسد که تنظیمات انجام‌شده توسط هوش مصنوعی به‌خوبی تنظیمات انسانی است.

به‌این‌ترتیب شاید با یک مثال ساده توانسته باشیم قدرت هوش مصنوعی و امکاناتی که ممکن است با قرارگیری آن بر روی تلفن‌های همراه هوشمند در اختیار داشته باشیم را روشن سازیم.

1
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

یک دیدگاه

  • Avatar رضا صفوی
    21 آبان 1396

    هوش مصنوعی آیفون خیلی قوی تره

مطلب پیشنهادی
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟