اخبار

هک کردن دستیارهای صوتی همراه‌های هوشمند تنها با ۱۰ هزار تومان

هک شدن دستیارهای صوتی

دستیارهای صوتی در تلفن‌های همراه هوشمند به‌ظاهر بسیار قابل‌اتکا به‌حساب می‌آیند و کارهای مختلفی را در زندگی روزانه ما انجام می‌دهند. با این وجود نباید زیاد بر روی امنیت آن‌ها حساب کرد زیرا به‌تازگی هکرها توانسته‌اند تا این سیستم‌های هوشمند را به ساده‌ترین روش ممکن هک کنند. برای این کار هکرها می‌توانند حتی وقتی که تلفن همراه شما درون جیب شما قرار دارد نیز این کار را انجام بدهند و بدون اینکه شما از این امر آگاه شوید، کنترل اعمال دستگاه هوشمند شما را بر عهده بگیرند.

ماجرا از این قرار است که محدوده شنوایی انسان در سطح محدودی قرار دارد ولی این محدوده برای حسگرهای صوتی سیستم‌های هوشمند صوتی مانند سیری و کورتانا در سطح برابر با انسان نیست. این سیستم‌ها می‌توانند فرکانس‌هایی فراتر از فرکانس صوتی انسان را درک کنند که این امر موجب شده است تا هکرها به فکر استفاده از فراصوت برای هک کردن این سیستم‌ها بیفتند.

به این ترتیب هکرها می‌توانند با خریداری کردن یک فرستنده امواج فراصوت که تنها ۳ دلار (نزدیک به ۱۰ هزار تومان) قیمت دارد، می‌توانند فرمان‌های خود را به سیستم هوشمند شما ارسال کنند. به این ترتیب بدون این‌که شما این دستورها را بشنوید، به‌سادگی تلفن همراه هوشمند شما به آن‌ها گوش خواهد داد و یک هک بسیار ساده و تمیز بر روی سیستم شما انجام خواهد شد.

شرکت‌های سازنده دستیارهای صوتی هنوز در این باره اظهارنظر نکرده‌اند ولی به نظر نمی‌رسد که بتوانند به‌سرعت در زمینه این کار اقدام خاصی انجام بدهند و در حال حاضر باید گفت که دستگاه‌های هوشمند شما کاملا در برابر این موضوع آسیب‌پذیر هستند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در صورت مشاهده هر گونه آثاری از فعالیت‌های غیرعادی در تلفن همراه هوشمند خود ابتدا در سریع‌ترین حالت ممکنه به سراغ غیرفعال کردن دستیار هوشمند صوتی خود رفته و برای مدتی برای انجام دادن کارهای خود به سراغ استفاده از توانایی‌های شخصیتان جهت وارد سازی دستورها به دستگاه بروید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟