هیدروژن وان با صفحه‌نمایش هولوژنیک رونمایی خواهد شد

هیدروژن وان

هیدروژن وان

چندی پیش یکی از کاربران پرطرفدار و فعال درزمینهٔ فناوری وب‌سایت یوتیوب، ویدیوی بسیار زیبایی را از تلفن همراه هوشمند هیدروژن وان (Hydrogen One)کمپانی رد (RED) رونمایی کرد که البته متأسفانه نتوانست مجوز رونمایی از صفحه‌نمایش هولوژنیک این دستگاه را از سوی کمپانی یادشده، کسب کند.

بااین‌حال بسیاری امیدوار بودند که در این ویدیو بتوانند بخشی از صفحه‌نمایش هولوژنیک تلفن همراه هوشمند هیدروژن وان را مشاهده کنند. زیرا کمپانی رد چندی پیش درباره این صفحه‌نمایش بسیار ویژه صحبت‌هایی به میان آورده و طرح مفهومی آن را  نیز ارائه کرده بود اما تاکنون هیچ‌گونه تصویری از نمونه ساخته‌شده و واقعی این صفحه‌نمایش منتشر نکرده بود.

نکته حائز اهمیت در اینجا این است که جیم جانارد به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی رد به‌تازگی از همکاری بلندمدت این کمپانی با شرکت ساخت صفحه‌نمایش‌های هولوژنیک لیا (Leia) خبر داده است. به‌این‌ترتیب و بر مبنای این اخبار تا حدی می‌توان حاصل همکاری دو کمپانی یادشده را بر اساس تبلیغات آن‌ها حدس زد.

لازم به ذکر است که کمپانی لیا با استفاده از کانال یوتیوب خود به رونمایی از صفحه‌نمایش هولوگرافیک خود پرداخت که تا حدی به نمونه‌ای که قرار است بر روی دستگاه هیدروژن وان قرار بگیرد تشابه بسیاری دارد. البته باید به یادداشت که این صفحه‌نمایش نسخه نهایی و اصلی نصب‌شده بر روی هیدروژن وان نخواهد بود و به همین دلیل نیز هنوز نمی‌توان مطمئن بود که آیا این کمپانی می‌تواند طرح مفهومی ارائه‌شده در این ویدیو را به دنیای واقعی وارد کند یا خیر.

بر اساس این ویدیو، صفحه‌نمایش یادشده به‌طوری طراحی‌شده است که می‌تواند اشیا را به حالت شناور در بالای پنل خود نمایش دهد و افکتی را ایجاد کند که درآن، خود صفحه‌نمایش به‌عنوان سطحی برای آیتم های هولوژنیک در نظر گرفته شود. همچنین از دیگر قابلیت‌های این صفحه‌نمایش در این است که می‌تواند تصاویر را با ابعادی گسترده‌تر از ابعاد اصلی خود به تصویر بکشد.

مشکلی بزرگ در گلکسی اس ۸ که از آن بی‌خبر هستید

بااین‌حال یکی از نقص‌های اصلی این قابلیت در این است که تصاویر، بازی‌های کامپیوتری و ویدیوها زمانی می‌توانند به‌صورت هولوژنیک بر روی صفحه‌نمایش یادشده نقش ببندند که با فرمت “.h4v”  ضبط‌ شده باشند. این فرمت توسط یکی از ماژول‌های دوربینی که کمپانی رد برای هیدروژن وان مدولار ارائه می‌کند، قابل پشتیبانی خواهد بود. به‌علاوه هنوز مشخص نیست که آیا نرم‌افزارها نیز می‌توانند به‌صورت هولوژنیک بر روی این دستگاه نقش بندند یا خیر. به این ترتیب باید برای یافتن پاسخ سوالات خود باید تا زمان رونمایی از این دستگاه صبرکرد.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی