اخبار

واتس‌اپ می‌خواهد اطلاعات شما را با فیس‌بوک به اشتراک بگذارد

جالب است که بدانید فیس‌بوک هم‌اکنون به طور موازی در حال پشتیبانی از دو پیام‌رسان Facebook Messenger و واتس‌اپ می‌باشد؛ دلیل این امر نیز استقبال بالای کاربران ساکنین ایالات‌متحده از فیس‌بوک مسنجر و محبوبیت بدون مرض واتس‌اپ در کشورهای توسعه مانند چین می‌باشد. از این رو فیس‌بوک هیچ دلیل منطقی برای خاموش کردن سرورهای پیام‌رسان واتس‌اپ پس از خرید آن در سال ۹۲ نداشت.

هرچند تا پیش از این توسعه دو پیام‌رسان مورد بحث به صورت مستقل و حتی در دو مرکز مختلف صورت گرفته است، با این حال روز گذشته اطلاعاتی توسط یک دولوپر به نام Javier Santos منتشر گردیده که بر اساس آن‌ها فیس‌بوک قصد دارد در آینده نزدیک پیام‌رسان‌های خود را به سمت یکپارچه‌سازی هرچه بیشتر سوق دهد؛ بر این اساس نسخه‌های بعدی اپلیکیشن واتس‌اپ طوری طراحی خواهند شد که کاربر بتواند اطلاعاتش را به اپلیکیشن اصلی فیس‌بوک نیز انتقال دهد.

هرچند هنوز هدف نهایی فیس‌بوک از تعبیه این چنین گزینه در اپلیکیشن واتس‌اپ مشخص نگردیده، با این حال می‌توان حدس زد که با پیاده‌سازی طرح نهایی، کاربران واتس‌اپ قادر خواند بود دوستان فیس‌بوکی خود را که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند را هم بدون در نظر گرفتن داشتن شماره آن‌ها پیدا کنند؛ البته ممکن است این تبادل ارتباط دو طرفه و قابل شخصی‌سازی باشد.

منبع : ubergizmo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟